
Šarūnas Vaitkus: Kai politikavimas dėl politikavimo jau peržengia sveiko proto ribas
(14)Tad apie jūros tiltą ir spalvas.
Palangos tiltas nuo seno yra dažomas marinistinėmis spalvomis – mėlyna, balta, raudona.
Tokiomis spalvomis jūros tiltas dažomas jau mažiausiai 70 metų. Šis atpažįstamas marinistinis atspalvis tapo Palangos simboliu.
Naująjį tilto, J. Basanavičiaus gatvės bei Jūratės ir Kastyčio skvero apšvietimą parinkęs pasaulinio lygio architektas Donatas Rakauskas peržiūrėjo daug istorinių nuotraukų ir su Palangos tilto vaizdais.
Jis parinko tokius spalvų kodus tilto turėklams atnaujinti, kad būtų išlaikytas Palangos marinistinis autentiškumas.
Architektas D. Rakauskas – tikras palangiškis, čia gimęs, augęs ir visada jautęs stiprų ryšį su savo gimtuoju miestu.
Jo darbai įvertinti ne vienu prestižiniu pasaulinio lygio tarptautiniu apdovanojimu, o šis projektas – ypač asmeniškas, sietinas su vaikystės prisiminimais.
Mes visi, kurie gimėme, augome Palangoje ir aplinkiniuose kraštuose, ar čia gyvena jau ne vieną dešimtmetį, iki skausmo žinome, kas tai yra jūra, smėlis, tiltas, pajūrio vėjai.
Suprantama, kad tiems, kurie nieko bendro neturi su Palanga ir jūra bei yra „Nemuno aušros“ atstovai, gali kilti jiems įprastų asociacijų su valstybių vėliavomis, ko gero, dažniausiai su tų šalių, kurių gerbėjai jie yra.
Tokiems veikėjams, kurie tik vaizduoja esą Palangos patriotai, bet iš tikrųjų yra labai toli nuo jūrinio ir vietos bendruomenės gyvenimo, jūros tiltas tėra spalvos, iš kurių galima sukurti ištisą šekspyrišką dramą.
Tiems, kurie tiesiog iki fanatizmo trokšta papostringauti apie valstybių vėliavas, vis dėlto vertėtų atkreipti dėmesį, kad šios trys spalvos – mėlyna, balta, raudona – drauge yra derinamos 30 pasaulio šalių nacionalinėse vėliavose, tarp jų JAV, Jungtinės Karalystės, Prancūzijos, Čekijos, Kroatijos, Nyderlandų, Slovakijos ir daugelio kitų.
Grafai Tiškevičiai turėjo puikų šeimos šūkį „Išsirink, ką myli“.
Mes renkamės Palangą ir jūrą, o tiems, kurie turi kitokių prioritetų, linkiu tiesiog džiaugtis pavasariu, būti naudingais bendruomenei, o ne nenuilstamai ieškoti „sliekų“ net ant tilto turėklų.
Architekto Donato Rakausko archyvinėse nuotraukos






KOMENTARAI
Andreja Viskonti
Teisingiausia reakcija būtų - nekreipti dėmesio į tokius nepamatuotus vieno asmens kliedesius. Tai nėra Palangos bendruomenės nuomonė ir čia išvis neturėtų būti jokios diskusijos.
Ritta Sun
Žmones tiesiog kankina paranoja. Vietoj specialisto pagalbos jie renkasi savigydą, t.y. beprotiškų komentarų rašymą.
Audra Vainoraitė
Nuostabus atsakymas į kliedesius.
Zina Bružienė
..nekreipkit dėmesio - protingi supras, durniaus neįtikinsi. Tiesiog nemundešriečiai neranda prie ko prisi*nisti, o taip norisi
Virginija Barakuniene
Puikus atrašas atgal! Nei Mantas Gailevičius, nei Palanga kalba, nei kiti asmenys nesumenkins nuveiktų ir dirbamų darbų konkrečiai Palangoje. Nė vienas iš jų nesugeba įdėti nuotraukų apie savo nuveikimą-pajūrio šiukšlių rinkimą, pastatytą sporto salę, klausymą maldų bažnyčioje. Nė vienas !!! Nes nėra ką dėti į soc tinklus.
Saugirdas Vaitulionis
Jomajo, pilnatis konkreti žmonėms
Judita Liaudanskaitė
Čia grynai matosi kaip žmonės darbo neturi …. Ir tik galvoja kaip prie ko prisikabinti, pakenkti labai liūdna, kad tokių negatyvių tik daugėja.
Martinas Peciulis
Kur gatvės muzikantai?
Ingrida Valaitienė
Gaila mero laiko atsakymams į tokius pareiškimus, bet ir tam jis randa laiko argumentuotam ir išsamiam atsakymui.
Antanas Baskys
Kitokiom spalvom net neisivaizduoju.
Rašyti komentarą