Remigijus Žemaitaitis

Seimo narys Remigijus Žemaitaitis: mano teisė interpretuoti, kaip aš noriu

(9)

Opozicinei „Laisvės ir teisingumo“ partijai priklausantis Remigijus Žemaitaitis nesureikšmina jam tekusios kritikos dėl antisemitinių pasisakymų. Antradienį teisėsaugos dėmesio susilaukti spėjęs politikas sako nesibaiminantis Seime kilusios iniciatyvos, dėl jo pareiškimų kreiptis į Etikos ir procedūrų komisiją.

„Tegu tiria, ar man gaila, kad etikos sargai vieną ar du kartus ištirs. Galvojate, kad aš kažko bijau?“ – žurnalistams Seime aiškino R. Žemaitaitis.

Politikas griežtai atsisakė pripažinti suklydęs dėl savo pasisakymo. Pasak jo, jis tarptautinio pasmerkimo sulaukusias frazes gali interpretuoti kaip tinkamas.

„Jūs interpretuokite kaip norite: aš interpretuoju vienaip, o jūs interpretuokite kitaip. Mano teisė interpretuoti, kaip aš noriu“, – teigė jis ir toliau piktinosi Izraelio veiksmais.

„Aš tikrai tikėjausi, kad reakcija bus pakankamai audringa, ir tikėjausi, kad Izraelio atstovai išeis viešai ir atsiprašys būtent ES ir Palestinos vaikų, kurių mokykla buvo sugriauta“, – teigė jis.

„Po tokių įvykių visuomenėje atsiranda didelis nepasitenkinimas“, – akcentavo parlamentaras.

Kritikos R. Žemaitaitis susilaukė po to, kai „Facebook“ paskyroje pasidalino įrašu apie netoli Betliejaus, Palestinoje, nugriautą mokyklą. Jame parlamentaras pareiškė, kad „be Putino dar vieni gyvuliai atsirado Pasaulyje – IZRAELIS“.

„Vienas su tankais mokyklas griauna, kitas su traktoriais. (…) ES teigė esanti pasibaisėjusi incidentu, kai Izraelio pajėgos auštant atvyko į mokyklą (…) Po tokių įvykių, nelieka nuostabos, kodėl gimsta tokie pasakymai: lipo žydas kopėčiom ir nukrito netyčiom. Imkit, vaikai, pagaliuką ir užmuškit tą žyduką... (…) Kas turi dar nutikti, kad Izraelis suprastų, kad tokios provokacijos ir tokie veiksmai tik dar labiau kelia pyktį ir kartu neapykantą žydams ir jų tautai“, – rašė parlamentaras.

Į šiuos pareiškimus netruko sureaguoti Izraelio bei Vokietijos ambasados.

Antradienio popietę Vilniaus apylinkės prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl, įtariama, neapykantos skatinimo bei kurstymo prieš žmonių grupę dėl jų tautybės. Tuo metu Seime parlamentarai dėl R. Žemaitaičio pasisakymų kreipėsi į Etikos ir procedūrų komisiją.

„Laisvės ir teisingumo“ partijos taryba artimiausiu metu svarstys R.Žemaitaičio pasisakymą apie Izraelį. Kaip teigia partijai laikinai vadovaujantis Artūras Paulauskas, bus keliamas klausimas ir dėl skandalais garsėjančio politiko likimo organizacijoje.

„Kokį sprendimą priims, sunku pasakyti. Manau, kad taryba svarstys. Tačiau kokį sprendimą priims – dabar net nežinau“, – Eltai teigė jis.

A.Paulauskas akcentavo, kad partiečio pasisakymai nėra priimtini partijai.

„Mums nėra priimtini jo pasisakymai, ne visai tinkamai jis išsireiškė. Kai kurie sakiniai visiškai netinkami“, – teigė jis.

„Turime kitą savaitę partijos tarybos posėdį. Manau, kad bus kalbama apie tai“, – teigė jis.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder