Jolanta Blažytė ragina ruoštis cunamiui

Verslininkė Jolanta Blažytė: pats metas, tiek Vakarų lyderiams, tiek Lietuvos vyriausybei, padėkoti už sankcijas Rusijai

Kadangi Kalėdų metas kartu yra ir padėkų metas, tai norėčiau padėkoti tiek Vakarų lyderiams, tiek Lietuvos vyriausybei už įvestas sankcijas Rusijai.

Kaip patriotė, dėkoju savo vardu.

Bet tai dar ne viskas.

Kinijos vardu dėkoju už tai, kad Vakarų sankcijų dėka Kinijai buvo atiduota visa Rusijos automobilių rinka.

Kinija negali atsidžiaugti savo šalyje pagamintų automobilių eksporto į Rusiją šuoliu.

Jei iki 2022 metų Kinijos automobiliai Rusijos rinkoje tesudarė tik 10 proc. , tai dabar jau sudaro net 56 proc.

https://www.reuters.com/business/autos-transportation/chinese-car-sales-boom-russia-levels-off-amid-shaky-local-recovery-2023-11-24/

Kazachstano, Armėnijos ir Kirgizijos vyriausybių vardu dėkoju už tai, kad Vakarai sankcijų dėka didžiulę savo pelno dalį padovanojo minėtoms vyriausybėms.

Kokiu būdu?

Labai paprastu ir žemišku – tiesiog Kazachstanas, Armėnija ir Kirgizija pasiėmė „kuklius“ komisinius už tai, kad tapo prekybos tiltais tarp Rusijos ir Vakarų.

Štai, pavyzdžiui, Prancūzijos eksportas į Rusiją 2022 metais sumažėjo 52 proc, tačiau į Kazachstaną, Armėniją ir Kirgiziją padidėjo atitinkamai 85, 62 ir 44 proc.

https://www.lefigaro.fr/flash-eco/sanctions-contre-la-russie-une-perte-de-marche-limitee-pour-les-exportateurs-francais-20231127

Tuo tarpu Vokietijos automobilių bei jų dalių eksportas į Kirgiziją išaugo net 5500 procentų, lyginant su laikotarpiu iki karo pradžios.

Protingas supras, kas čia per „eksportas“ ir dar kartą Kirgizijos vardu padėkos sankcijų kūrėjams.

Tiesa, nežinau kuri šalis turėtų dėkoti Lietuvos komjaunuoliams, kurie akylai saugojo Lietuvos sienas, nepraleisdami į Rusiją nė vieno Viči krabo ir tokiu būdu atlaisvindami Rusijos krabų rinką kitiems gamintojams.

Socialiniai tinklai

Organizatorių nuotr.

Rusijos prekybos centras po 600 dienų sankcijų taikymo

Sidebar placeholder