79-oji Ukrainos karo diena: naujausios žinios iš fronto

Ukrainoje tęsiasi karas dėl šalies nepriklausomybės ir demokratijos išlikimo. Rusijos diktatorius Vladimiras Putinas ankstų vasario 24 d. rytą pradėjo plataus masto karinę invaziją į kaimyninę šalį. Kviečiame sekti naujausius įvykius kartu su VE.lt.

79-oji Ukrainos karo diena: naujausios žinios iš fronto

17:55 BNS: Rusija išsiunčia dešimt Rumunijos diplomatų, penktadienį pranešė abi šalys. Maskvai apie rumunų diplomatų išsiuntimą pranešė po analogiško Bukarešto žingsnio, išprovokuoto Rusijos invazijos į Ukrainą.

17:30 BNS: Latvija penktadienį uždraudė įvažiuoti dar 102 Rusijos piliečiams, naujienų agentūrai BNS pranešė Užsienio reikalų ministerija. Draudimas, taikomas neribotą laiką, šįkart įvestas daugiausia Rusijos kultūros veikėjams, aktyviai palaikantiems prezidento Vladimiro Putino sprendimui įsiveržti į Ukrainą. URM nurodė, kad Ryga griežčiausiai smerkia šį neišprovokuotą karą, kaltindama Rusijos pajėgas žiaurumais prieš ukrainiečius.

16:57 Zaporožės srityje okupantai pagrobė 271 asmenį. Daugiau nei 100 žmonių vis dar laikomi įkaitais, pranešė Zaporožės regiono karinė administracija.

16:30 BNS: Vokietijos kancleris Olafas Scholzas penktadienį pareiškė Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui, kad Maskvai tenka atsakomybė už pasaulinio maisto tiekimo tinklo sutrikdymą savo invazija į Ukrainą, pranešė Berlynas.

„Kancleris ir Rusijos prezidentas taip pat kalbėjosi apie pasaulinę maisto padėtį, kuri yra ypač įtempta dėl Rusijos agresyvaus karo“, – sakoma O. Scholzo biuro pranešime, paskelbtame po abiejų lyderių pokalbio telefonu.

16:19 Žiniasklaida: gegužės 12 d. ryte ir gegužės 13 d. popiet iš raketų sistemų buvo apšaudytas Mykolajivo Korabelnyj rajonas su kasetine amunicija.

16:02 Ukrainos gynėjai Černobajevkojerusų karius įveikė jau 19 kartų. Gyventojai stengiasi vadovautis įprastu gyvenimo būdu – įsibrovėliai vis dar neleidžia jiems išvykti.

Kaimo vadovas sunkios būklės guli ligoninėje, o jo pavaduotoją pagrobė okupantai.

15:16 BNS: Jungtinė Karalystė penktadienį paskelbė sankcijas 12-ai asmenų iš Rusijos prezidento Vladimiro Putino artimos aplinkos, kurie kaltinami korupciniu būdu įgyto turto slėpimu mainais į įtakingus valstybinius postus. Tarp šių asmenų yra buvusi Rusijos prezidento žmona Liudmila Očeretnaja ir buvusi gimnastikos olimpinė čempionė Alina Kabajeva, kuri, pasak britų vyriausybės, „palaiko artimus asmeninius santykius su V. Putinu“.

15:33 Gynybos ministras Oleksijus Reznikovas paaiškino, kad karas šiuo metu pereina į kitą užsitęsusią fazę, kol Ukrainos gynėjai fronte iš Vakarų partnerių gaus kritinį kiekį sunkiosios ginkluotės.

13:53 Rusija sutinka asmeniniam Volodymyro Zelenskio ir Vladimiro Putino susitikimui, tačiau tam yra kliūčių.

„Rusija neatsisako V. Putino ir V. Zelenskio susitikimo, bet jo surengti be pasiruošimo neįmanoma“, – sakė Dmitrijus Peskovas.

13:11 Numuštas Rusijos sraigtasparnis Mi-28 „Night Hunter“, praneša Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vadovybės spaudos centras.

12:47 Derybų su Rusijos Federacija galimybė kasdien tampa vis sunkesnė. Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis patvirtina, kad yra pasirengęs deryboms su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu, tačiau be jo tarpininkų ir be ultimatumų.

12:38 CNN: Įsakymus apšaudyti civilius Charkove kasetiniais sviediniais davė generolas pulkininkas Aleksandras Žuravliovas, dalyvavęs karo nusikaltimuose Sirijoje.

12:12 Ukrainoje nuo Rusijos karo nukentėjo mažiausiai 646 vaikai. Šios dienos duomenimis, oficialus žuvusiųjų skaičius nepasikeitė – 226. Generalinės prokuratūros duomenimis, sužeistųjų skaičius išaugo iki 420.

11:58 Gelbėtojai likvidavo raketų atakų prieš Kremenčuką kilusio gaisro padarinius, pranešė Poltavos regiono valstybės administracijos vadovas Dmitrijus Luninas.

11:38 Visą naktį rusų okupantai „Azovstal“ teritoriją apšaudė iš artilerijos ir lėktuvų, šiuo metu vyksta Rusijos pėstininkų metalurgijos gamyklos šturmas, pranešė gynėjai.

11:09 Paskelbti okupantų nuostoliai Ukrainoje.

10:29 Rusijos kariai Avdiivkos kryptimi apšaudo visas be išimties Donecko srities bendruomenes, pranešė Donecko srities valstybės administracijos vadovas Pavlo Kyrylenko.

Antrą dieną iš eilės rusai apšaudo Avdiivkos kokso gamyklą – sužeistas vienas darbuotojas, apgadinta dalis įrangos. Miestas be elektros.

09:58 Dergačiovo miesto taryba: naktį okupantai pradėjo raketų ataką prieš Dergačiovo kultūros namus, kur buvo saugoma ir dalijama humanitarinė pagalba civiliams.

09:47 Rusai sutelkia dėmesį į visišką Rubižnės kontrolę ir sunaikino tiltą į Severodonetską, sakė Luhansko srities valstybės administracijos vadovas Sergijus Gajdaj.

09:32 Operacinė vadovybė „Šiaurė“: vakar naktį rusų okupantai paleido dvi raketas į Očkino pasienio punktą Sumų srityje.

08:56 Regioninių karinių administracijų duomenys: Rusų okupantai nuolat apšaudo Luhansko ir Donecko sričių gyvenvietes, o Rusijos okupuotame Chersono regione liepsnose skendi tūkstančiai hektarų miško.

08:51 Mariupolio mero patarėjas Petro Andriuščenka: Rusų okupantai nesiliauja bandę užimti „Azovstal“, okupantai bando įsiveržti į gamyklą.

08:31 Britų žvalgyba: Rusija deda dideles pastangas Iziumo ir Severodonetsko srityse, bando prasibrauti iki Slavjansko ir Kramatorsko.

„Pagrindinė užduotis šia kryptimi yra apsupti Ukrainos pajėgas Jungtinių pajėgų operacijos zonoje, atjungti jas nuo dalinių paramos ar sustiprinimo šalies vakaruose“, – sakoma pareiškime.

08:15 Vakar vakare Rusijos sviedinys pataikė į angaro pastatą Šebelinkos kaime, Charkovo srityje, žuvo 3 žmonės ir penki buvo sužeisti, pranešė Charkovo srities Valstybinės pagalbos tarnybos pagrindinis direktoratas.

08:07 „Maxar Technology“ palydoviniame vaizde matyti, kaip Ukrainos kariškiai raketa atakuoja Rusijos laivą netoli Gyvatės salos.

07:47 Karo studijų instituto duomenimis, dėl nesėkmingų puolimo bandymų rusų okupantai gali atsisakyti bandymų apsupti Ukrainos kariuomenę palei liniją Iziumas-Slovianskas-Debalcevas. Likusios pajėgos bus dislokuotos, kad bent kiek pasisektų Severodonetsko ir Lisičansko kryptimis.

06:58 Ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas: Rusija siunčia papildomus artilerijos dalinius į Briansko srities pasienio rajonus, kad padidintų pasienio gyvenviečių apšaudymą Černihovo srityje.

06:47 CNN: Palydovinės nuotraukos rodo, kad Rusijos kariuomenė ir toliau naudojasi Ukrainos oro baze prie okupuoto Melitopolio miesto.

05:02 Pirmasis Ukrainos vidaus reikalų viceministras Jevhenas Jeninas sakė, kad Charkovo srityje Rusijos kariškiai iš tanko apšaudė civilius gyventojus.

02:05 Gindama pietines Ukrainos sienas, kariškiai per dieną surengė daugiau nei 100 smūgių į priešo pozicijas, sunaikindami 57 okupantus ir 60 vienetų Rusijos technikos, pranešė operatyvinė komanda „Pietūs“.

00:46 Donecko srityje Lymano kryptimi okupantai nesėkmingai žengia į priekį ir patiria nuostolių, pranešė Donecko srities karinės administracijos vadovas Pavlo Kirylenko.

00:12 Ministro Pirmininko pavaduotoja – laikinai okupuotų Ukrainos teritorijų reintegracijos ministrė Iryna Vereščuk sakė, kad vyksta derybos dėl kariuomenės evakuacijos iš „Azovstal“ per Turkiją. Evakuacija prasidės nuo sunkiai sužeistųjų.

78-oji Ukrainos karo diena: naujausios žinios iš fronto (nuolat pildoma)

Archyvų nuotr.

18:42 Pranešama apie sprogimus Chersone ir Odesoje.

18:40 Mariupolio mero patarėjas Petro Andriuščenka paskelbė vaizdo įrašą, kuriame užfiksuota rusų bombarduojama Ukrainos gynėjų kontroliuojama „Azovstal“ metalurgijos gamykla.

18:01 Ministro Pirmininko pavaduotoja ir laikinai okupuotų teritorijų reintegracijos ministrė Irina Vereščiuk prašo „kai kurių politikų, žurnalistų ir visuomenės veikėjų“ nekomentuoti vyriausybės bandymų evakuoti sužeistus kovotojus iš Mariupolio „Azovstal“, nes derybos su Rusija yra „labai sunkios“.

17:29 Rusų okupantai dar kartą subombardavo Kremenčugo naftos perdirbimo gamyklą. Vietos valdžios duomenimis, atkeliavo 4 sviediniai.

16:59 Generalinė prokuratūra: Dniepropetrovsko srityje Velyka Kostromka kaimas apšaudytas kasetiniais šaudmenimis. Pirminiais duomenimis, žuvo ir buvo sužeistas vienas žmogus, sunaikintas energetikos infrastruktūros objektas.

16:24 Civilių gyventojų evakuacija iš Severodonecko sustabdyta, nes nesiliauja rusų okupantų apšaudymai, pranešė Severodonetsko karinės-civilinės administracijos vadovas Oleksandras Striukas.

15:58 Gynybos ministerijos atstovas spaudai Oleksandras Motuzianikas: Rusijos kariuomenė Charkovo kryptimi stengiasi užkirsti kelią ginkluotųjų pajėgų veržimuisi prie valstybės sienos.

14:57 Kyjivo regione pradėti sunaikinto tilto per Irpin upę Stojankoje atstatymo darbai, kuris buvo susprogdinti vasario 25 d., siekiant užkirsti kelią Rusijos karių puolimui.

14:01 Operatyvinė vadovybė „Šiaurė“: Naktį rusai smogė į Černigovo srities Novgorodo-Siverskio sritį, žuvo mažiausiai trys žmonės.

13:38 Kremlius pareiškė, kad reikia stiprinti su Ukraina besiribojančių teritorijų saugumą, nes esą Belgorodo sritis ne kartą buvo apšaudyta iš Ukrainos pusės.

13:07 Denisas Pušilinas patvirtino, kad Rusijos pajėgos ir toliau bando užgrobti „Azovstal“ gamyklą Mariupolyje, taip pat atmetė galimybę iš ten ištraukti Ukrainos karius.

12:36 Ukrainos saugumo tarnyba praneša, kad užkirto kelią teroristiniam išpuoliui Zaporožėje ir sulaikė jo vykdytoją.

12:29 Ryte okupantai apšaudė Sumų sritį iš sunkiosios artilerijos, žuvo pensijinio amžiaus civilis, pranešė Ukrainos valstybės sienos apsaugos tarnyba, Sumų srities prokuratūra.

12:10 Rusijos Saugumo Tarybos pirmininko pavaduotojas Dmitrijus Medvedevas pareiškė, kad Ukrainai gaunant ginklus iš NATO šalių padidėja visaverčio branduolinio karo galimybė.

12:01 Mariupolyje rusai blokuoja požeminius išėjimus iš „Azovstal“ metalurgijos gamyklos, o Ukrainos gynėjai pradeda kontratakas, pranešė Mariupolio mero patarėjas Petro Andriuščenka.

11:50 Rusijos kariuomenė per pastarąją parą apšaudė 10 gyvenviečių Donecko srityje, žuvo ir buvo sužeisti 22 civiliai, pranešė Nacionalinė policija.

11:18 Apie 10 val., Rusijos kariai paleido sparnuotąją raketą į Zaporožę, pranešė regiono valstybės administracija.

11:01 Rusijos Kursko srityje FSB pareigūnai sulaikė vietos gyventoją, kuris, kaip įtariama, rengė teroro aktą „susitaręs su Ukrainos specialiosiomis tarnybomis“.

10:37 Luhansko srities karinė-civilinė administracija praneša, kad visame regione dabar nėra vandens ir elektros.

09:51 Paskelbti okupantų nuostoliai Ukrainoje.

09:25 Regioninių karinių administracijų duomenys: Rusijos okupacinės pajėgos aktyviai apšaudo Ukrainos rytus ir pietus, šturmuoja Donecko sritį, o visi rusų bandymai pulti Iziumo kryptimi buvo atremti.

09:07 Britų žvalgyba: Rusija po didelių nuostolių išveda karinius dalinius iš Charkovo srities, kad persigrupuotų ir papildytų savo pajėgas.

„Ukrainos pajėgos ir toliau kontrpuola į šiaurę nuo Charkovo, atkovodamos kelis miestus ir kaimus Rusijos sienos link. Dėl Rusijos prioriteto Donbase Charkovo regione dislokuoti daliniai tapo pažeidžiami mobilių ir labai motyvuotų Ukrainos kontratakų“, – sakoma pareiškime.

09:01 Per praėjusią parą Rusijos kariai Luhansko srities miestus ir kaimus apšaudė 26 kartus, daugiausiai Severodonecką – 9 kartus. Apie tai pranešė Luhansko srities karinės administracijos vadovas Sergijus Gajdaj.

08:33 CNN rado vaizdo įrašą, kuriame Rusijos kariai nušovė du neginkluotus civilius, besitraukiančius nuo susirėmimų Kyjivo pakraštyje 2022 metų kovą.

08:11 Rusijos kariai vėl apšaudė Zelenodolsko bendruomenę Dniepropetrovsko srityje, žuvo ir buvo sužeistas vienas žmogus, pranešė Dniepropetrovsko srities karinės administracijos vadovas Valentynas Rezničenka.

08:01 JAV sankcijos verčia Rusiją tam tikroje karinėje įrangoje naudoti kompiuterių lustus iš indaplovių ir šaldytuvų, sakė JAV prekybos sekretorė Gina Raimondo.

07:52 Rusai kelis kartus atakavo Novgorodo-Siverskio miesto mokyklas, yra žuvusiųjų ir sužeistųjų, pranešė Černigovo regiono valstybinės administracijos vadovas Viačeslavas Čausas.

07:21 Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabas: Priešas vykdo aktyvų puolimą Rytų operatyvinėje zonoje, siekdamas visiškai kontroliuoti Donecko, Luhansko ir Chersono sričių teritoriją bei išlaikyti sausumos koridorių su laikinai okupuotu Krymu.

05:34 JAV Karo tyrimų institutas: Rusijos pajėgos artimiausiomis dienomis gali ruoštis atnaujinti puolimą, kad užimtų visą Chersono regioną.

03:21 Nuo vasario 24 dienos rusai laikinai užimtose Zaporožės teritorijose pagrobė 271 žmogų, pranešė Zaporožės regiono valstybinės administracijos vadovas Oleksandras Staruchas.

02:10 Mariupolį ginančių jūrų pėstininkų vadas Sergijus Volyna kreipėsi į Eloną Muską pagalbos evakuojant „Azovstal“.

a

77-oji Ukrainos karo diena: naujausios žinios iš fronto 

19:20 BNS: Čekijos prezidentas Milošas Zemanas, pakeitęs savo prorusišką poziciją dėl Maskvos invazijos į Ukrainą, patenkino prašymą leisti 103 piliečiams kariauti šioje šalyje kartu su Kijevui lojaliomis ginkluotomis pajėgomis.

19:14 Čekijos senatas Rusijos veiksmus Ukrainoje pripažino ukrainiečių tautos genocidu.

19:03 Ukrainoje pirmą kartą rengiamasi teisti Rusijos kariškį. Generalinė prokurorė Irina Venediktova pareiškė, jog į nelaisvę paimtas rusų karys kaltinamas „pažeidęs įstatymus ir karo tradicijas“. Jam gresia nuo 10 iki 15 metų nelaisvės.

17:50 BNS: Ukraina su Rusijos karo pasekmėmis kovos dar „100 metų“ dėl nesprogusių sviedinių miestuose, trečiadienį pareiškė Vokietijos kancleris Olafas Scholzas. Jis taip pat pažadėjo, kad sąjungininkės prisidės prie šalies atstatymo.

16:55 Finansų ministrė Gintarė Skaistė trečiadienį Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko metinio susitikimo Plenarinėje sesijoje paragino neribotam laikui suspenduoti Rusijos ir Baltarusijos narystę Banke. Prasidėjus karui Ukrainoje ERPB sustabdė visą veiklą agresorėse Rusijoje ir Baltarusijoje, įskaitant lėšų išmokėjimus vykdomiems projektams.

16:51 BNS: Ukraina nuo Rusijos invazijos pradžios jau prarado 30 proc. darbo vietų, o karui užsitęsus šie praradimai taps dar didesni, trečiadienį pranešė Jungtinės Tautos. Pirmojoje ataskaitoje apie Rusijos karo Ukrainoje pasekmes ne tik jame dalyvaujančioms šalims, bet ir Centrinei Azijai bei visam pasauliui, JT Tarptautinė darbo organizacija pateikė kelis galimus scenarijus, kurie priklausys nuo to, kaip toliau plėtosis šis konfliktas: „Jei karo veiksmai būtų nedelsiant nutraukti, galėtų prasidėti greitas (ekonomikos) atsigavimas, 3,4 mln. darbo vietų atkūrimas, o tai sumažintų darbo vietų praradimą iki 8,9 proc.“

16:47 BNS: Ukrainos nacionalinė gvardija nuo Rusijos invazijos pradžios neteko daugiau kaip 500 karių, naujienų agentūra „Unian“ trečiadienį citavo aukšto rango kariškį.

„Vykdydama užduotis per šį laikotarpį, Nacionalinės gvardija patyrė tokius asmeninės sudėties nuostolius: sanitariniai – 1 697 kariai, negrįžtami – 501 karys“, – teigė Gvardijos štabo Vyriausiosios valdybos viršininkas Oleksijus Nadtočas. Balandžio viduryje Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pareiškė, kad per Rusijos pajėgų įsiveržimą, prasidėjusią vasario 24 dieną, iš viso žuvo apie 2,5–3 tūkst. ukrainiečių karių. Kyjivo teigimu, jo pajėgos lig šiol nukovė apie 26 350 priešo karių.

16:45 BNS: naujienų agentūros AP trečiadienį išanalizuotos palydovinės nuotraukos rodo, kad Rusijos laivas, kaip manoma, gabenantis užgrobtus ukrainietiškus grūdus, prisišvartavo Sirijoje. Antradienį bendrovės „Planet Labs“ padarytoje nuotraukoje matyti prieplaukoje Sirijos Latakijoje esantis balkeris „Matros Pozynič“, plaukiojantis su Rusijos vėliava.

15:55 Teisėsaugininkai Charkove atskleidė ir sulaikė pareigūną, kuris Rusijos specialiosioms tarnyboms perdavė informaciją apie Ukrainos ginkluotųjų pajėgų dalinius, pranešė Valstybinio tyrimų biuro spaudos tarnyba.

15:32 Desantininkai Charkovo srityje numušė Rusijos sraigtasparnį Ka-52, pranešė karinis ekspertas Jurijus Kočevenka.

15:18 Generalinė prokurorė Irina Venediktova: Rusijos kariuomenės tankų divizijos skyriaus vadas Vadimas Šišimarinas bus teisiamas už civilio Sumų srities gyventojo nužudymą.

14:59 Ukrainos karinės žvalgybos duomenimis, Rusijos valdžia planuoja į Ukrainą siųsti naujai parengtus desantininkus, kai tik jie baigs mokyklą.

14:51 Ukrainos ginkluotosios pajėgos sustabdė rusų puolimą Charkovo ir Iziumo srityse, Chersono ir Melitopolio kryptimis priešas stojo į gynybą.

14:50 Sumų srities Trostjanece Valstybinio tyrimų biuro tyrėjai aptiko svarbių Rusijos kariuomenės dokumentų, kuriuose buvo nurodyti Rusijos planai užgrobti visą Ukrainos teritoriją.

14:47 „Energoatom“ atleido tris Zaporožės AE darbuotojus, dalyvavusius okupantų surengtoje „Nemirtingojo pulko“ akcijoje.

14:18 Prie Rusijos norintiems prisijungti Chersono srities „gauleiteriams“ (red. – hitlerinės Vokietijos nacionalistų partijos srities organizacijos ir pačios srities vadovams) prezidentūra paaiškino, kad jie gali prašyti tik vieno – teismo malonės.

14:17 Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas pareiškė, kad okupuoto Chersono srities aneksija turėtų vykti „teisėtai, kaip buvo Krymo atveju“.

14:07 Vadinamosios „Donecko liaudies respublikos“ kovotojų lyderis Denisas Pušilinas sakė, kad okupantai turėjo „laisvas rankas“ pulti, nes visi civiliai paliko Mariupolio gamyklos „Azovstal“ teritoriją, skelbia Rusijos propagandinis leidinys „RIA Novosti“.

13:21 Okupantų paskirta vadinamoji Chersono karinė-civilinė administracija pareiškė prašysianti Rusijos prezidento Vladimiro Putino įtraukti Chersono regioną į Rusiją, pranešė Rusijos propagandinis leidinys „RIA Novosti“.

13:11 Rusų okupantai neteisėtai uždarė magistralinio dujotiekio Šebelinka-Novopskovas sklendes, dėl ko Luhansko ir Donecko sričių gyventojai liko be Ukrainos dujų tiekimo. Apie tai pranešė Ukrainos dujų perdavimo sistemos vadovas Sergijus Makogonas.

13:04 Kremliaus leidinys „RIA Novosti“: dabar tapo žinoma, kad Rusijos oro gynyba gegužės 8 dieną Kursko srityje numušė du bepiločius orlaivius.

12:48 Per praėjusią parą Mykolaivo srities rusų okupantų apšaudymo metu buvo sužeisti devyni žmonės, pranešė Mykolaivo regiono tarybos pirmininkė Anna Zamazeeva.

12:01 Ukrainos desantininkai pažymi, kad gegužės 10 dieną numuštas Rusijos atakos sraigtasparnis Mi-24 yra jų 15 laimikis.

11:44 Mariupolį ginančios Ukrainos „Azovo“ nacionalinės gvardijos atstovai įsitikinę, kad yra karinis būdas atblokuoti „Azovstal“ gamyklą ir išlaisvinti iš ten kovotojus.

11:26 „Azovo“ pulko žvalgybos skyriaus karininkas Ilja Samoilenko teigė, kad jo padalinys negali pasiduoti rusams, nes turi įsakymą „Azovstal“ gynybą laikyti Mariupolyje ir negali jo pažeisti.

10:49 „Azovo“ pulko žvalgybos skyriaus karininkas Ilja Samoilenko sakė, kad, anot jo, visi civiliai buvo evakuoti iš „Azovstal“ gamyklos Mariupolyje.

10:38 Ukrainos saugumo tarnyba skelbia įrodymus, kad dalis Rusijos „civilių“ ragina savo karius žudyti ir kankinti ukrainiečių vaikus.

10:15 Pasak amerikiečių žvalgybos, karas Ukrainoje atsidūrė aklavietėje – nei okupantai, nei ukrainiečiai nepasistūmėja karo veiksmuose.

10:14 Oro gynybos pajėgos virš Zaporožės numušė raketą, tačiau nuolaužos smarkiai apgadino infrastruktūrą, pranešė karinė administracija.

10:04 Rusijos okupantai raketomis apšaudė Slovjansko miestą Donecko srityje, pirminiais duomenimis, niekas nenukentėjo, pranešė karinės-civilinės administracijos vadovas Vadymas Liachas.

09:50 Iki metų pabaigos Mariupolyje nuo ligų ir netoleruojamų sąlygų gali mirti daugiau nei 10 tūkst. žmonių, dabar mieste gyvena 150-170 tūkst. asmenų, pranešė Mariupolio meras Vadymas Bojčenko.

09:46 Administracijų duomenys: Rusijos kariškiai bandė pulti Iziumo kryptimi, taip pat ne kartą bandė prasiveržti į S. Novomichailivką Donecko srityje, tačiau nesėkmingai. Praėjusią dieną okupantai smogė Ukrainos rytuose ir pietuose.

09:22 Paskelbti okupantų nuostoliai Ukrainoje.

09:07 Britų žvalgyba: Rusija tęsia pastangas sustiprinti savo garnizoną užgrobtoje Juodosios jūros Gyvatės saloje, o Ukraina sėkmingai smogė Rusijos oro gynybai ir tiekimo laivams.

Taip pat pažymima, kad Ukraina sėkmingai smogė Rusijos oro gynybai ir aprūpina laivus bepiločiais orlaiviais „Bayraktar“.

08:42 Generalinė prokuratūra: Nuo karo pradžios buvo sužeisti daugiau nei 643 vaikai, žuvusiųjų skaičius per pastarąją parą nekito – 226, tačiau sužeistųjų skaičius išaugo iki 417.

08:16 JAV žvalgyba mano, kad Rusijos prezidento Vladimiro Putino pradėtas karas Ukrainoje artimiausiais mėnesiais greičiausiai bus „nenuspėjamas ir eskaluojamas“.

07:58 Luhansko srityje rusai per pastarąją parą 15 kartų apšaudė gyvenamuosius rajonus, įskaitant Gorskio regioninę internatinę mokyklą, pranešė Luhansko srities valstybės administracijos vadovas Sergijus Gajdaj.

07:17 Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabas: Rusijos kariuomenė aktyviausiai kovoja Slobožanskio ir Donecko kryptimis, bando įsitvirtinti Kryvyj Rig kryptimi, o Padniestrėje palaiko pilną savo dalinių kovinę parengtį.

04:13 Zaporožės srityje įsibrovėliai dar kartą apšaudė civilinę Orichovo infrastruktūrą, vienas žmogus žuvo, 8 buvo sužeisti, pranešė regiono karinė administracija.

02:43 Operatyvinė komanda „Pietūs“: Ukrainos gynėjai pietuose sunaikino 79 okupantus ir 12 priešo technikos vienetų.

76-oji Ukrainos karo diena: naujausios žinios iš fronto (nuolat pildoma)

19:24 Per Rusijos agresiją Ukrainos sostinėje Kyjive apgadinta 390 pastatų, iš jų 222 – daugiabučiai.

19:21 Vietos valdžia praneša apie stiprius sprogimus Šostkinsko rajone (Sumskų sritis).

19:05 BNS: Ukrainos užsienio reikalų ministras pareiškė, kad jo šalies narystė Europos Sąjungoje žemynui yra „karo ir taikos“ klausimas. “Noriu pabrėžti, kad Ukrainos narystė ES yra karo ir taikos Europoje reikalas“, – per spaudos konferenciją sakė diplomatijos vadovas Dmytro Kuleba.

18:28 Ukrainos karinės pajėgos Charkivo srityje nuo okupantų išlaisvino keturias gyvenvietes. Bėgant nuo ukrainiečių karių rusų technika virto nuo tilto ir nuskendo.

18:00 „Azovo“ pulkas, kuris gina Mariupolio „Azovstal“ gamyklą, publikavo sužeistų savo karių nuotraukas, kurie negali būti evakuoti, nes Rusijos okupacinės apsupo gamyklą.

Archyvų nuotr.

Archyvų nuotr.

Archyvų nuotr.

Archyvų nuotr.

17:55 BNS: Ukrainos užsienio reikalų ministras antradienį pareiškė, kad Kyjivas dėkingas Berlynui už pasikeitusią poziciją Maskvos atžvilgiu, įskaitant nuomonę dėl rusiškos naftos embargo ir ginkluotės tiekimo Ukrainai.

„Norėčiau padėkoti Vokietijai, kad ji pakeitė poziciją dėl virtinės klausimų. Vokietija pakeitė savo poziciją dėl ginklų tiekimo Ukrainai, taip pat... paskelbė pradedanti naują politiką Rusijos atžvilgiu“, – Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba sakė per bendrą spaudos konferenciją Kyjive su Vokietijos diplomatijos vadove A. Baerbock.

17:12 BNS: Vokietija vėl atidarys ambasadą Kyjive, antradienį lankydamasi Ukrainoje sakė vokiečių užsienio reikalų ministrė Annalena Baerbock.

„Netrukus atkursime minimalų... vokiečių ambasados Kyjive buvimą“, – sakė A. Baerbock, į Ukrainos sostinę atvykusi su viltimi išsklaidyti įtampą tarp abiejų šalių.

16:00 BNS: Vokietijos užsienio reikalų ministrė A. Baerbock antradienį pažadėjo, kad tarptautinė bendruomenė privers atsakyti tuos, kurie yra atsakingi už civilių žmonių mirtis Ukrainos Bučos mieste per Rusijos pajėgų invaziją.

15:33 Kyjivo meras Vitalijus Kličko pranešė, kad šiuo metu Ukrainos sostinėje yra beveik du trečdaliai gyventojų, kurie gyveno prieš karą.

15:32 BNS: Ukrainoje yra daugiau kaip 8 mln. šalies viduje perkeltų asmenų, kuriuos palikti savo namus privertė Rusijos invazija, paskelbė Jungtinės Tautos. Dar daugiau kaip 5,9 mln. ukrainiečių nuo Rusijos invazijos pradžios vasario 24 dieną išvyko iš šalies.

14:48 BNS: Kyjivas pranešė, kad Mariupolio uostamiestyje esančioje metalurgijos gamykloje „Azovstal“ liko daugiau kaip 1 000 Ukrainos karių, daugelis jų sužeisti.

14:35 BNS: Rusijos pajėgos įnirtingai bombarduoja Ukrainai gyvybiškai svarbų Odesos uostą, tikriausiai bandydamos sutrikdyti tiekimo linijas ir ginklų gabenimą, pranešė ukrainiečių pareigūnai.

Kitame Ukrainos pietinės pakrantės gale rusų pajėgos bombarduoja Mariupolio metalurgijos gamyklą, kur ukrainiečių kovotojai trukdo Maskvai visiškai perimti šio miesto – kito svarbaus uosto – kontrolę.

14:05 Odesoje per raketų ataką, sunaikinusią prekybos centrą „Riviera“, vienas žmogus žuvo ir dar penki buvo sužeisti. Žinoma, kad dviejų žmonių būklė stabili, pranešė Odesos miesto klinikinės ligoninės Nr. 11 direktorius Mykola Turčynas.

13:22 Praėjusią dieną Rusijos kariuomenė apšaudė Sumų ir Černigovo regionus, okupantai paleido mažiausiai dvi dešimtis raketų į Sumų regioną, pranešė Ukrainos kariškiai.

13:05 Dėl Mariupolyje esančioje „Azovstal“ gamyklos apšaudymo buvo sužeisti keli žmonės, gynėjai prarado ryšį su lauko ligonine. Apie tai pranešė „Azovo“ pulko vado pavaduotojas kapitonas Svjatoslavas Palamaras.

12:57 Ukrainos saugumo tarnyba: siekdama nuslėpti savo nuostolius kare Ukrainoje, Rusija surašo žuvusius karius kaip „dingusius be žinios“.

12:29 Ukrainos valstybės sienos apsaugos tarnyba: vakar vakare Rusijos lėktuvai nevaldomomis raketomis apšaudė Ukrainos pasienio zoną Černigovo srityje.

12:25 Zaporožės srityje žuvo žinomas buvęs Rados deputatas Deividas Žvanija, jis žuvo per artilerijos apšaudymą.

11:49 Vakar Donecko srityje rusai apšaudė 13 gyvenviečių, nužudė 12 civilių ir dar 7 sužeidė, pranešė Donecko srities policija.

11:37 Nacionalinė gvardija teigia, kad šiuo metu visa Ukrainos vadovybė skiria pagrindinį dėmesį civilių ir karių, kurie gina „Azovstal“ gamyklą okupuotame Mariupolyje, evakuacijos planavimui.

11:22 Užsienio reikalų ministras Dmitrijus Kuleba sakė, kad pergalės mūšyje dėl Donbaso atveju Ukraina norėtų išlaisvinti visas savo teritorijas, kurias okupavo Rusija, tačiau neatmetė derybų galimybės.

11:20 Ukrainos žvalgybos duomenimis, Vladimiro Putino režimas įsakė propagandinei žiniasklaidai sutelkti Rusijos dėmesį į „Rusijos kariuomenės kovą su visoms ES ir NATO šalims“.

11:01 Rusijos okupantai vakar visą dieną apšaudė „Azovstal“ gamyklą blokuotame Mariupolyje ir tai daro iki šiol, pranešė Mariupolio mero patarėjas Petro Andriuščenka.

10:45 Belogorovkoje (Luhansko sritis) vyksta „teritorijos valymas“ – Ukrainos ginkluotosios pajėgos sunaikino Rusijos karių pontonus ir karinę techniką, dalis įsibrovėlių pabėgo, pranešė Luhansko srities valstybės administracijos vadovas Sergijus Gajdaj.

10:35 Didžiosios Britanijos žvalgyba pranešė, kad Ukrainos pasipriešinimo neįvertinimas ir dėl to patirti nuostoliai neleido V. Putinui gegužės 9 dieną paskelbti apie karinę jo kariuomenės sėkmę Ukrainoje.

10:18 Iziumo mieste po sugriauto namo griuvėsiais rasti 44 civilių kūnai. Rusų okupantai šį namą sugriovė kovo pradžioje.

09:57 Bendras per Rusijos invaziją į Ukrainą nukentėjusių vaikų skaičius, gegužės 10 d. duomenimis, pasiekė 642. Nuo karo pradžios žuvo 226 ir 416 buvo sužeista. Per karą taip pat nukentėjo 1657 švietimo įstaigos.

09:35 Naujausiais duomenimis Rusijos okupantų gyvieji nuostoliai pasiekė 26 tūkstančius.

09:12 Regionų administracijų duomenys: naktis Charkove buvo gana rami, Donecko ir Luhansko srityse tęsėsi smarkūs mūšiai, Mykolajevo srityje rusai apšaudė Pervomaiškės miestą ir keletą kitų kaimų, o Odesoje gegužės 9 d. raketos smūgis sunaikino prekybos centrą ir sandėlį.

08:44 Per praėjusią parą Rusijos kariuomenė 22 kartus apšaudė Luhansko srities miestus ir kaimus, tęsiasi kovos dėl Voevodivkos, Toškivkos ir Nyžnės, o Šipilove rusai apšaudė policiją. Apie tai paskelbė Luhansko srities valstybės administracijos vadovas Sergijus Gajdaj.

08:31 Okupantai iš artilerijos apšaudė Zelenodolsko bendruomenę Dniepropetrovsko srityje, pranešė Dniepropetrovsko srities karinės administracijos vadovas Valentynas Rezničenka.

08:14 Pentagonas: Sankcijos Rusijai pradeda daryti žalą jos gynybinei-pramoninei bazei, ypač Rusijos kariuomenei sunku papildyti savo didelio tikslumo valdomos amunicijos atsargas.

07:30 Ukrainos ginkluotųjų pajėgų štabas: Rusija galimai rengs provokacijas panaudodama cheminę pramonę, kad apkaltintų Ukrainą.

07:02 Joe Bidenas: Rusijos prezidentas V. Putinas tapo karo įkaitu – jis neturi, kaip išeiti iš karo Ukrainoje.

06:38 Rusai apšaudė Novoslobodo ir Vorožbijos bendruomenių teritorijas Sumų srityje, pranešė Sumų regiono valstybės administracijos vadovas Dmitrijus Živickis.

05:57 Rusija gali aneksuoti Donbasą ir ten surengti „referendumą“. Apie tai pranešė JAV Valstybės departamento atstovas spaudai Nedas Price'as.

04:41 Melitopolyje rusai užgrobia apleistus butus ir vagia automobilius. Apie tai pranešė Zaporožės regiono karinė administracija.

04:01 JAV pastebėjo ženklų, kad dalis ukrainiečių yra deportuojami į Rusiją.

02:03 Okupantams apšaudžius Odesą žuvo žmogus, 5 sužeisti.

Archyvų nuotr.

Deganti Odesa. Pietų Ukrainos gynybos jungtinis spaudos centras

75-oji Ukrainos karo diena: naujausios žinios iš fronto

19:49 Oro pavojus aidi daugelyje Ukrainos apskričių, tarp jų ir Kyjivo.

19:26 Pranešama apie naujus okupantų antskrydžius Odesos srityje.

18:08 Mykolajevo desantininkai kartu su įgula sunaikino rusų šarvuotą automobilį „Tiger“, pranešė 79-oji Ukrainos ginkluotųjų pajėgų atskiroji puolimo brigada.

17:41 Natalija iš Mariupolio virš 2 mėnesių gamino maistą „Azovstal gamyklos“ teritorijoje besislapstantiems žmonėms.

„Su vyru apsistojome vietoje, kurioje saugujomės nuo bombų. Vaikus ir suaugusius maitinome 2 mėnesius ir 4 dienas. Dėl to esu teta Sriuba. Vaikai neprisiminė mano vardo, todėl mane taip vadino“, – pasakoja Natalija.

17:39 Ukrainos gynybos ministerija teigia, kad būsimiems mūšiams dėl Chersono srities Rusijos okupantai Krymo pusiasalio šiaurėje paskyrė papildomus artilerijos dalinius.

17:16 11 žmonių, įstrigusių privataus namo rūsyje Luhansko srities Šepilove, galės būti išgelbėti tik išvalius Belogorivkos teritoriją, sakė regiono karinės administracijos vadovas Sergijus Gajdaj.

17:01 Jau 100 proc. Irpeno teritorijos paviršius buvo apdorotas sapierių, – meras Aleksandras Markušinas.

16:50 Mariupolio miesto tarybos deputatas Oleksandras Lašinas iš savo šaltinių sužinojo, kad gegužės 11 dieną Rusijos okupantai „Azovstal“ teritorijoje rengiasi panaudoti cheminį ginklą prieš Ukrainos gynėjus.

16:46 Nikolajevo apylinkėse apšaudymo metu žuvo vyras, pranešė Valstybinė pagalbos tarnyba.

16:18 Černobylio atominės elektrinės okupacijos metu rusai nepavogė iš stoties nei branduolinių, nei radioaktyvių medžiagų.

15:49 Rusija padvigubino karinio jūrų laivyno sparnuotųjų raketų „Caliber“ skaičių Juodojoje jūroje iki 50 raketų, pranešė Ukrainos gynybos ministerijos atstovas spaudai Oleksandras Motuzianikas.

15:20 29 metų operos dainininkas Sergijus Ivančukas buvo apšaudytas Charkovo srityje evakuodamas žmones. Pasak miesto Pirmosios gydytojų asociacijos, jis šiuo metu medicinos traukiniu vežamas į Lvovą.

S. Ivančukas gavo 5 šautines žaizdas į kepenų, plaučių, kojų ir pirštų sritis.

15:01 Generalinė prokuratūra: Netoli Makarivo kaimo (Kyjivo sritis) buvo rasti dar trijų civilių žmonių kūnai – rusų okupantai juos nušovė į galvą.

14:43 Ukrainos saugumo tarnyba gavo nelaisvėje paimtų Rusijos okupantų parodymus, kurie buvo mobilizuoti balandį. Jiems buvo žadami dideli pinigai ir gana ramios užduotys: sutvarkyti gatves vadinamajame „L/DLR“, vežti ir pakrauti žuvusius ir sužeistuosius, taip pat budėti patikros postuose.

Tuo pačiu metu visi „atsargos kariai“ buvo išsiųsti į karščiausius mūšio laukus.

14:25 Okupantai apšaudė Slovjansko miestą Donecko srityje, pranešė Slavjansko meras Vadymas Liachas.

13:56 Rusijos kariškiams nepavyko laikinai okupuotame Melitopolyje pravesti gegužės 9 d. šventės, žmonės nori palikti miestą, bet į juos arba šaudoma, arba neleidžiama, sakė meras Ivanas Fiodorovas.

13:29 Ukrainos žvalgyba: Chersone okupantai ieško apleistų butų, kad galėtų juose apgyvendinti savo kariškius ir žvalgybos pareigūnus.

12:56 Prezidentūros patarėjas Michailas Podoliakas atsakė į Vladimiro Putino išsakytą melą gegužės 9-osios parado metu. Jis tikina, kad NATO neketina pulti Rusijos, o Ukraina Krymo.

„Rusijos kariuomenė miršta ne gindama savo šalį, o bandydama užimti kitą. Šiam karui nebuvo jokių racionalių priežasčių, išskyrus skausmingas Rusijos imperines ambicijas“, – sakė jis.

12:34 BNS: Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, pirmadienį atidarydamas kasmetinį paradą, skirtą vadinamajai Pergalės dienai pažymėti, pareiškė, kad rusų pajėgos Ukrainoje gina „Tėvynę nuo absoliučiai nepriimtinos grėsmės“.

11:58 Mariupolio mero patarėjas Petro Andriuščenka: laikinai okupuotame Mariupolyje okupantai dislokavo 300 metrų „Šv. Jurgio juostą“ ir, pasitelkę „keliaujančius menininkus“ iš okupuotų teritorijų, bando sukurti vaizdą Rusijos televizijai.

11:43 Ryte Rusijos kariuomenė pradėjo raketų smūgį Odesos srityje, pranešė miesto taryba.

11:34 Ukrainos padangėje žuvo žinomas karinio jūrų laivyno karininkas, karinio jūrų laivyno vado pavaduotojas aviacijai, pulkininkas Igoris Bedzaj, sakė fondo „Sugrįžk gyvas“ direktorius, jūrų pėstininkų ir karinis ekspertas Tarasas Čmutas.

10:40 Mariupolio mero patarėjas Petro Andriuščenka sakė, kad Rusijos okupantai pradėjo šturmuoti „Azovstal“ gamyklą po to, kai JT evakuacijos kolona paliko Donecko sritį.

10:04 Ukrainos premjeras skelbia, kad, kol tęsiasi karas, todėl karinio amžiaus vyrai negalės palikti šalies.

09:58 Rusijos kariuomenė bando „atkirsti“ Luhansko sritį nuo Ukrainos, perimdama maršruto Lisičanskas-Bachmutas kontrolę, o Rusijos karinė technika jau nukreipta per Severo Donecą, pranešė Luhansko srities valstybės administracijos vadovas Sergijus Gajdaj.

09:48 Skelbiami okupantų nuostoliai Ukrainoje.

09:47 Generalinė prokuratūra: oficialiais duomenimis, per Rusijos pradėtą karą Ukrainoje žuvo mažiausiai 226 vaikai, o 415 buvo sužeisti.

09:45 Regioninių karinių administracijų duomenys: ši naktis Ukrainos rytuose ir pietuose buvo nerami: okupantai apšaudė gyvenvietes. Charkove ir Donbase yra žuvusių ir sužeistų, Chersono srityje okupantai ruošiasi švęsti gegužės 9-ąją.

09:37 Britų žvalgyba: Rusija bombardavimui naudoja pasenusias raketas ir bombas.

09:02 Rusijos kariškiai, bandydami išvengti dalyvavimo karo veiksmuose Zaporožės srityje, apšaudė dvi dešimtis nuosavų automobilių, pranešė Zaporožės regiono karinė administracija.

08:24 Dniepropetrovsko srities karinės administracijos vadovas Valentynas Rezničenka: Rusijos įsibrovėliai vėl apšaudė Zelenodolsko bendruomenę Dniepropetrovsko srityje, aukų kol kas nėra.

07:58 Luhansko srityje okupantai apšaudė Šipilovo rūsyje pasislėpusius 11 žmonių, su jais prarastas ryšys, pranešė Luhansko karinės administracijos vadovas Sergijus Gajdaj.

06:51 Ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas: Rusijos kariai telkia pajėgas ir ruošiasi pulti gyvenvietes Iziumo ir Donecko srityse.

05:13 Operatyvinė vadovybė „Pietūs“ praneša, kad priešo karinio jūrų laivyno grupė yra „pasirengusi pradėti raketų smūgį“.

03:12 Okupantai paskelbė, kad gegužės 9 dieną Melitopolyje surengs akciją „Nemirtingasis pulkas“. Gyventojams draudžiama judėti su automobiliais miesto centre, pranešė Zaporožės regiono karinė administracija.

02:01 Azovo pulko vado pavaduotojas kapitonas Sviatoslavas Palamaras sakė, kad „Azovstal“ kariškiai nežino, kiek bendražygių liko po griuvėsiais gamykloje po bombardavimo, o atšilus negyviems kūnams viskas pradėjo irti bei nuodyti aplinką.

74-oji Ukrainos karo diena: naujausios žinios iš fronto

17:51 Charkovo srities Borovos kaime kai kuriuose butuose okupantai atlieka buitinės technikos „surašymą“, pranešė kaimo taryba.

17:23 Rasti palaikai ir pakabukas: greičiausiai mirė ieškomas 13 metų vaikas. Charkovo srities GUNP tyrimų skyriaus vadovas pranešė, kad Charkovo srityje viename iš automobilių iš apšaudytos kolonos buvo rasti tikriausiai 13-metės Sofijos Raetskajos palaikai.

17:01 Pasak Melitopolio mero Ivano Fiodorovo, Rusijos okupantai per gegužės 9-osios šventę mieste rengs provokacijas su žmonių šaudymu, siekient apkaltinti Ukrainos ginkluotąsias pajėgas.

16:40 Odesoje pasigirdo sprogimai, iš viso vietiniai išgirdo tris sprogimus. Oficialios informacijos kol kas nėra.

16:32 Sevastopolyje buvo pastebėtas didelis rusų desantinis laivas su apgadinimo žymėmis.

Du dideli Rusijos Juodosios jūros laivyno desantiniai laivai stovi prie krantinių Sukharnaya įlankoje, kuri yra didelės Sevastopolio įlankos dalis. Vienas iš jų turi išorinių pažeidimo žymių.

16:15 Rusijos pajėgų apsiaustoje Mariupolio plieno gamykloje „Azovstal“ likę ukrainiečių pajėgų nariai sekmadienį sakė negalintys pasiduoti dėl Rusijos pajėgų atsakomųjų veiksmų tikimybės.

„Mes, visi Mariupolio įgulos kariškiai, esame Rusijos, Rusijos kariuomenės įvykdytų karo nusikaltimų liudininkai... Mes esame liudininkai. Pasidavimas – ne išeitis, nes Rusijai nerūpi mūsų gyvybės“, – sakė gamyklą ginančio pulko „Azov“ žvalgybos pareigūnas Ilja Samoilenka.

15:45 „Azovo“ pulkas, kariaujantis Ukrainos pietuose ir dalyvaujantis Mariupolyje esančios „Azovstal“ gamyklos gynyboje, teigia iki balandžio 15 d. nukovęs 2,5 tūkst. rusų karių (tai esą sudaro 15 proc. Ukrainos teritorijoje patirtų priešo nuostolių) ir sunaikinęs 60 rusų tankų (10 proc. visų nuostolių). Pulkas kaltina Ukrainos vadovybę nesulaukiantis jokios paramos iš sausumos ar oro.

15:43 Apie 1 mln. Luhansko srities gyventojų yra be vandens tiekimo.

14:30 „Radio Svoboda“ žiniomis, rusai telkia karinę techniką okupuoto Krymo šiaurėje, netoli Chersono srities. Iš palydovinių nuotraukų matosi, kad ten gali būti ir priešlėktuvinės bei mobiliosios raketinės sistemos.

14:28 Odesos miesto tarybos duomenimis, dėl gegužės 7 d. vykusių rusų apšaudymų mieste nukentėjo 252 butai.

14:25 Ukrainos ombudsmenė Liudmila Denisova pranešė, kad rusai iš okupuotos Pologų naftos gamyklos vagia naftą ir veža ją į Rusiją: „Rusų įsibrovėliai vagia ukrainietišką produkciją iš laikinai okupuotų Zaporižios srities teritorijų. Kita jų auka tapo Pologų naftos gavybos gamykla. Šiuo metu iš ten eksportuojama nafta. Jos įmonė ruošėsi siuntimui užsienio partneriams, kuriems jau dabar trūksta kokybiškos ukrainietiškos produkcijos. Iki okupacijos tai buvo viena didžiausių biudžetą generuojančių įmonių Pologų rajone“.

13:33 Į Kyjivą vizitui atvyko Vokietijos Bundestago pirmininkė Bärbel Bas.

13:22 Ukrainos sveikatos apsaugos ministro teigimu, nuo karo pradžios šalyje žuvo 10 gydytojų, dar 40 sužeista.

13:20 Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasveikino ukrainiečius su 77-osiomis Didžiojo Tėvynės karo pergalės metinėmis, teigdamas, kad „kaip ir 1945 m., pergalė bus mūsų“.

13:19 Dėl rusų aviacijos antpuolio pradingo elektra Lisičanske ir Severodonecke (Luhansko sritis).

11:56 Ukrainos generalinis Ginkluotųjų pajėgų štabas praneša apie rusų nuostolius: apie 25 tūkst. karių, 1130 tankų, 2741 šarvuotis, 509 artilerijos sistemos, 199 lėktuvų, 179 daugiavamzdės raketų sistemos (MLRS), 156 sraigtasparniai, 12 laivų, 92 sparnuotosios raketos.

11:54 Kaip praneša Luhansko srities administracijos vadovas Serhijus Haidai, šiuo metu vyksta mūšiai Belogorovkoje, Vojevodovkoje ir Popasnos kryptimi. Ukrainiečių kariuomenė pasitraukė iš Popasnos ir užėmė „tvirtesnes“, iš anksto paruoštas pozicijas. S. Haidai teigimu, rusų planai iki gegužės 9 d. užimti Luhansko sritį yra neįgyvendinami, tačiau reikia kuo greičiau evakuoti visus civilius iš Popasnos.

10:38 BNS: Mariupolio gynėjai rengiasi galutiniam mūšiui su Rusijos pajėgomis

„Priešas bando pribaigti „Azovstal“ gynėjus, bando tai padaryti iki gegužės 9-osios, kad įteiktų dovaną [Rusijos prezidentui] Vladimirui Putinui“, – sakė V. Zelenskio patarėjas Oleksijus Arestovyčius.

„Azovstal“ gynybai vadovaujantis pulkas „Azov“ pranešė, kad vienas jo karys žuvo, o dar šeši buvo sužeisti, Rusijai šaudant per vieną ankstesnį bandymą evakuoti žmones automobiliu.

Mariupolio galutinis užėmimas sudarytų sąlygas Maskvai sausumos koridoriumi sujungti Rytų Ukrainos prorusiškų separatistų regionus ir 2014 metais Rusijos aneksuotą Krymą.

10:36 Ukrainos Generalinės prokuratūros skaičiavimais, nuo Rusijos invazijos į Ukrainą pradžios šalyje žuvo 255 vaikai, dar daugiau nei 413 buvo sužeisti.

09:26 Rusijos artilerija ir aviacija naktį iš gegužės 7 į 8 d. tęsė apšaudymą Donecko, Luhansko srityse, atakas patyrė Nikolajivo regionas, mūšiai tęsiasi prie Iziumo.

08:56 Luhansko srities administratorius Serhijus Haidai praneša, kad per rusų apšaudymą Privilijos kaime (Luhansko sritis) žuvo du vaikai.

08:22 „Nexta“ praneša, kad iš „Azovstal“ gamyklos Mariupolyje planuojama dar viena evakuacija, šįkart – medicinos personalui ir sužeistiesiems.

08:18 Gegužės 7 d. rusams subombardavus mokyklą Belogorovkoje (Luhansko sritis), kurioje slėpėsi 90 civilių, evakuota 30 žmonių. Srities administratorius Serhijus Haidai teigia, kad po griuvėsiais likę apie 60 žmonių tikriausiai yra žuvę.

08:16 Charkivo srityje po apšaudymų naktį kilo trys gaisrai, kurių išvyko likviduoti ugniagesiai gelbėtojai. Po vieno sprogimo Barvinkovo mieste (Iziumo sritis) rasta negyva 1939 m. gimimo moteris.

Luhansko srityje apšaudžius mokyklą žuvo apie 60 žmonių

Ukraina skelbia, kad Rusijos aviacijos smūgis Luhansko srityje esančiai mokyklai galimai pražudė iki 60 žmonių. Po oro antskrydžio prieš mokyklą Bilogorivkos gyvenvietėje rasti du kūnai, sekmadienį savo „Telegram“ kanale paskelbė srities gubernatorius Serhijus Haidajus. „Tikriausiai visi 60 žmonių, kurie tebėra po griuvėsiais, yra žuvę“, – rašo srities vadovas. Anot S. Haidajaus, ataka įvykdyta šeštadienio popietę. Mokyklos pastate slėpėsi 90 gyventojų. Dėl bombardavimo įsiplieskė gaisras ir pastatas sugriuvo. Gelbėtojams pavyko ištraukti 30 gyvų žmonių, iš kurių septyni buvo sužeisti. Bilogorivka yra maždaug už 10

08:14 V. Zelenskis: Rusija sunaikino beveik 200 kultūros paveldo objektų Ukrainoje

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis praneša, kad nuo Rusijos įsiveržimo pradžios Ukrainoje suniokota beveik 200 kultūros paveldo objektų.

„Rusijos kariuomenė jau sunaikino arba apgadino beveik 200 kultūros paveldo objektų. Deja, blogis linkęs sugrįžti, kai negerbiamos kitų žmonių teisės, nepaisoma įstatymų ir naikinama kultūra. Būtent taip ir nutiko Rusijos valstybei. Todėl dabar turime gintis: saugoti savo žmones, miestus ir net muziejus, kurie tampa Rusijos raketų taikiniais", - šeštadienį vaizdo žinutėje kalbėjo šalies prezidentas.

Ukraina praneša, kad iš „Azovstal“ evakuotos visos moterys, vaikai ir pagyvenę žmonės

„Prezidento įsakymas – įgyvendintas: iš „Azovstal“ evakuotos visos moterys, vaikai ir pagyvenę žmonės. Ši humanitarinės misijos Mariupolyje dalis – baigta“, – teigiama socialiniuose tinkluose paskelbtame šalies vicepremjerės Irynos Vereščuk pranešime.

Didžiojo septyneto lyderiai vaizdo konferencijos metu kalbėsis apie Ukrainą

Sekmadienį vyks Didžiojo septyneto (G7) valstybių vadovų vaizdo konferencija, kurioje daugiausia dėmesio bus skiriama Rusijos invazijai į Ukrainą.

Planuojama, kad internetiniame renginyje taip pat dalyvaus Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis. Jis Didžiosios Britanijos, Kanados, Prancūzijos, Vokietijos, Italijos, Italijos, Japonijos ir JAV vadovus informuos apie dabartinę Ukrainos padėtį. Pranešama, kad JAV prezidentas Joe Bidenas galimai pasiūlys papildomų sankcijų Rusijai.

Organizatorių teigimu, be Ukrainos, gali būti aptartos ir kitos temos.

„al Qaeda“ lyderis dėl Rusijos invazijos į Ukrainą kaltina JAV

Dabartinis „al Qaeda“ lyderis Aymanas al Zawahri nuolat pasirodo proginiuose vaizdo įrašuose, nors jo buvimo vieta nėra žinoma. Tarptautinio teroristų tinklo „al Qaeda“ lyderis Aymanas al Zawahri penktadienį pasirodė iš anksto įrašytame vaizdo įraše, skirtame jo pirmtako Osamos bin Ladeno žūties 11-osioms metinėms paminėti. A. al Zawahri įraše sako, kad „JAV silpnumas“ yra priežastis, dėl kurios Vašingtono sąjungininkė Ukraina tapo Rusijos įsiveržimo „grobiu“.

Archyvų nuotr.

73-oji Ukrainos karo diena: naujausios žinios iš fronto

a

20:21 Rusijos gynybos ministerija teigia, kad bent trys oro uostai Ukrainoje buvo atakuoti didelio tikslumo raketomis.

19:20 Ukrainos vicepremjerė Iryna Vereščuk pranešė, kad iš Mariupolyje esančios „Azovstal“ gamyklos, kurioje įsitvirtinusius ukrainiečių karius bando sunaikinti rusai, buvo evakuoti visi vaikai, moterys ir pagyvenę žmonės.

19:15 Ukrainiečiai teigia numušę 7 mln. JAV dolerių vertės rusų žvalgybos ir atakos droną „Forpost“. Dronas, kaip teigiama, buvo numuštas vykdantis civilių ir karinių objektų žvalgybą Ukrainos pietuose. Teigiama, kad „Forpost“ yra vienas iš brangiausių dronų, kuriuos turi Rusijos karinės pajėgos.

18:36 Ukraina teigia, kad Donbaso regione atakavo traukinių transporto arteriją. Pranešama, kad dėl šios nuotolinės atakos Rusijos pajėgoms turėtų būti dar sunkiau susidoroti su logistiniais iššūkiais, kurie ir iki šiol itin silpnino Rusijos puolamąsias galimybes.

18:31 Kyjivo meras Vitalijus Klyčko pirmą kartą pareiškė, kad miesto gyventojai, Ukrainos sostinę palikę dėl karo, gali planuoti grįžimą namo. „Saugumo užtikrinti dar negalime, tačiau po gegužės 8-9 d. bus galima po truputėlį grįžinėti į namus“, – sakė V. Klyčko.

17:33 Raketų smūgiai Odesoje: Unian praneša, kad Rusijos kariuomenė, padedama strateginės aviacijos, į Odesą paleido šešias raketas. Keturios raketos pataikė į objektus gyvenamuosiuose rajonuose, kilo gaisrai, kuriuos stengiasi užgesinti specialiosios tarnybos. Duomenys apie sužeistuosius kol kas renkami. Kitos dvi raketos pataikė į jau anksčiau sunaikintą plentą.

16:45 BNS: Kyjivas šeštadienį pranešė, kad jo pajėgos nuskandino dar vieną Rusijos karo laivą netoli Juodosios jūros Gyvačių salos, išgarsėjusios invazijos pradžioje dėl Ukrainos pasieniečių atsisakymo pasiduoti Maskvai.

Ukrainos gynybos ministerija savo pranešime nurodė, kad ginkluotas dronas sunaikino „Serna“ klasės desantinį katerį ir oro erdvės gynybos sistemą prie Rusijos pajėgų užimtos nedidelės salos.

15:29 Kyjivo meras Vitalijus Kličko pranešė, jog Ukrainos sostinėje išlieka maža tikimybė išpuoliams, todėl po gegužės 9 - osios ukrainiečiai galėtų sugrįžti atgal į Kyjivą.

15:15 Valstybės sienos tarnybos pirmininkas Andrejus Demčenka pranešė, jog rusų kariai du kartus įvykdė raketų ir bombų atakas Sumų regiono teritorijoje.

14:40 Odesoje nuaidėjo sprogimai, matyti dūmai virš miesto. Apie tai pranešė „Suspline Odesa“ pašnekovai.

13:54 Kijevo regioninės karinės administracijos vadovas Oleksandras Pavliukas pranešė, jog Kijevo regione vienas kaimas liko be dujų, o individualūs namai – be vandens.

13:50 Odesos miesto taryba pranešė, jog rusai paleido keturias raketas.

13:46 Oro pajėgų „Pivden“ spaudos centro duomenimis, Ukrainos pietuose buvo numuštas brangus rusų atakos dronas.

13:31 Padniestrėje prie sienos su Ukraina buvo pranešta apie naujus sprogimus. Apie įvykiu informavo nepripažinta Padniestrės vidaus reikalų ministerija.

12:51 NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas pranešė, jog nuo karo Ukrainoje pradžios aljansas nepastebėjo pasikeitimų Rusijos branduolinio ginklo strategijoje.

12:35 Juodoje jūroje prie Gyvatės salos Ukrainos gynėjai sunaikino „Sernos“ tipo rusų katerį. Apie tai pranešė operatyvinės grupės „Pietūs“.

Vaizdo įrašą galite pamatyti čia.

12:27 Ukrainos žvalgybos duomenimis, Rusijos karininkai traukiasi iš kovinių pozicijų saugoti parado sunaikintame Mariupolyje.

12:12 Gruodžio 1 – osios iniciatyvinė grupė kreipėsi į pasaulį, jog išgelbėtų Mariupolio gynėjus: „Mes, Ukrainos mokslininkai, žmogaus teisių aktyvistai, buvę disidentai, išgyvenę totalitarinės sistemą, kreipiamės į jus, politikus, kurių priimti sprendimai gali padėti Ukrainai ir jos didvyriams.“

11:17 Okupantai masiškai apšaudė Donecko sritį, tačiau Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms pavyko atmušti dvi priešo atakas. Pranešė Donecko srities administracijos vadovas Pavelas Kirilenko.

Rusų apšaudymas Donetsko srityje. Ukrainskaja Pravda

10:54 Žuvo žurnalistas Maksimas Medinskis, gynęs Ukrainą ginkluotųjų pajėgų gretose. Bolgrado miesto taryba reiškia gilią užuojautą Medinskių šeimai dėl tragiškos sūnaus žūties.

10:44 Charkivo srityje rusai pradėjo raketų ataką prieš Krasnogradą. Pranešė Charkivo regioninė karinė administracija.

10:15 Nikolajevo gynėjai išbandė iš užsienio gautus ginklus. Pranešė Ukrainos gynybos ministerijos atstovas spaudai.

09:20 Rusija paleido raketas į Poltavos sritį. Poltavos OVA vadovas Dmitrijus Luninas pranešė: „Rusijos priešai paleido raketas į Karlovką – atvykimų infrastruktūros objektą. Šiuo metu tiksliname informaciją apie nukentėjusiuosiu.“

09:18 Okupantai neleidžia iš Zaporožės mūšio lauko išvežti Ukrainos karių kūnų. Pranešė Zaporožės OVA vadovas Aleksandras Starukhas.

08:52 Odesoje dėl oro gynybos pajėgų pratybų kilo pavojaus signalas. Pranešė Odesos regioninės karinės administracijos operatyvinio štabo vadovas Sergejus Bratčukas.

a

Karinės oro pajėgų pratybos Odesoje. Ukrainskaja Pravda

07:26 Ukrainos geležinkelio paskyrė evakuacinį traukinį iš Luhansko srities. Pranešė Ukrainos geležinkeliai.

a

72-oji Ukrainos karo diena: naujausios žinios iš fronto

19:45 Tarptautinės teniso federacijos (ITF) neeilinėje konferencijoje slaptu balsavimu nuspręsta iš visų varžybų pašalinti Rusijos ir Baltarusijos teniso federacijas.

19:15 Per naują apsikeitimą belaisviais namo grįžo daugiau kaip 40 Rusijos į nelaisvę paimtų Ukrainos karių ir civilių, tarp jų 11 moterų ir dvasininkas, informavo Kyjivas.

„Įvyko dar vienas apsikeitimas kaliniais: namo sugrąžintas 41 asmuo, įskaitant 11 moterų“, – platformoje „Telegram“ paskelbtame pranešime teigė vicepremjerė Iryna Vereščuk. Tarp paleistų asmenų buvo 28 kariai ir 13 civilių, vienas iš jų – Ukrainos stačiatikių bažnyčios dvasininkas.

18:46 Pranešama, kad Ukrainos ginkluotosios pajėgos perėmė gyvenamųjų vietovių – Aleksandrovkos, Fiodorovkos, Ukrainkos, Šestakovo, Pobedos ir dalies Čerkasų Tiškų – kontrolę.

18:02 Vykdant naujus mainus su Rusijos puse, buvo grąžintas 41 ukrainietis: 28 kariškiai ir 13 civilių. Apie tai pranešė premjero pavaduotoja Irina Vereščuk.

17:48 Rusų okupantai apšaudė Kamianskės kaimą, kur šiandien buvo sutarta dėl „žaliojo koridoriaus“, pranešė Zaporožės regiono karinė administracija.

17:20 BNS: Rusijos pajėgos beveik apsupo Severodonecką – labiausiai į rytus nutolusį Ukrainos miestą, tebekontroliuojamą Kyjivo, ir bando jį šturmuoti, pranešė vietos pareigūnas.

17:02 Vladmiro Putino partijos „Vieningoji Rusija“ generalinis sekretorius Andrijus Turchakas lankėsi Chersone ir pasakė, kad „Rusija čia liks amžinai“.

16:42 2100 žmonių iš kaimų arčiausiai karinių veiksmų buvo evakuoti iš Rusijos okupacijos Dniepropetrovsko srityje (Chersono sritis), pranešė Chersono regiono karinės administracijos vadovas Genadijus Laguta.

15:48 Ukrainos saugumo tarnyba praneša, kad per specialiąją operaciją Charkovo srityje paėmė į nelaisvę 11 priešo snaiperių.

15:14 Dėl didelių nuostolių Rusijos Federacija ir toliau į karo veiksmus Ukrainoje įtraukia šauktinius., pranešė Ukrainos gynybos ministerijos Vyriausioji žvalgybos direkcija.

15:09 Rusijos kariai Mariupolyje pažeidė „tylos“ režimą ir apšaudė evakuacijos mašiną, kuri ketino paimti civilius iš „Azovstal“: žuvo karys, šeši buvo sužeisti. Apie tai pranešė Azovo pulkas.

14:48 Mažiausiai 5 baltarusiai gina „Azovstal“ gamyklą blokuojamame Mariupolyje, teigia Konstantino Kalinausko bataliono atstovai.

14:18 Lietuvos, Latvijos ir Estijos užsienio reikalų ministrai lankosi Kyjive.

13:50 BNS: Ukraina paskelbė, kad Rusija tęsia „puolamąsias operacijas“ prieš Mariupolio metalurgijos gamyklą „Azovstal“, kur yra likusių sugriauto miesto gynėjų ir civilių.

13:19 Rusijos kariuomenė pradėjo aktyviai naudoti raketas ir oro antskrydžius Zaporožės srityje, ypač Guliajpolės ir Orichovo miestuose, pranešė Zaporožės regiono karinės administracijos atstovas spaudai, ginkluotųjų pajėgų pulkininkas Ivanas Arefjevas,

12:08 Ukrainos centrinė žvalgyba: okupuotame Sorokino mieste Luhansko srityje prasidėjo „Luhansko Liaudies Respublikos pasų“ išdavimo procesas Ukrainos piliečiams, perkeltiems iš neseniai okupuotų teritorijų.

12:01 Paskelbti okupantų nuostoliai Ukrainoje.

11:54 JAV mano, kad Rusijai nepavyko įgyvendinti savo „sunkaus“ ​​plano užgrobti Ukrainą dėl apmokytų karių trūkumo ir logistinių klaidingų skaičiavimų.

11:24 Luhansko srityje dingo du gelbėtojai: jie nunešė vandens į Nyžnės kaimą ir pradingo. Apie tai pranešė Luhansko srities valstybės administracijos vadovas Sergijis Gajdaj.

10:59 Penki Mykolajevo srities gyventojai buvo sužeisti pastarosiomis dienomis per rusų okupantų išpuolius, teigė Mykolajevo regiono tarybos pirmininkė Anna Zamazeeva.

10:48 Rusijos kariai nuolat apšaudo Luhansko sritį, o artimiausiomis dienomis tikimasi dar labiau suintensyvėjusio puolimo, pranešė Luhansko srities karinės administracijos vadovas Sergijus Gajdaj.

10:20 „New York Times“: JAV žvalgybos duomenys padėjo nuskandinti okupantų karinį laivą „Moskva“.

09:39 Regionų karinių administracijų vadovų duomenys: naktį Rusijos kariai stipriai apšaudė Luhansko ir Donecko sritis, ne taip intensyviai apšaudė Charkovą, Dniepropetrovsko srityje raketa atakavo Pokrovskio bendruomenę ir apšaudė du kaimus, o gegužės 5 d. paleistas raketos smūgis į Očakovą Mykolaivo srityje.

09:14 Golosiivskij rajone 4 aukštų pastate kilo didelio masto gaisras, niekas nežuvo, gelbėtojai evakavo 98 žmones, pranešė Kyjivo valstybės pagalbos tarnyba.

09:05 Dar beveik 500 ukrainiečių pavyko evakuoti iš Mariupolio ir „Azovstal“, pranešė Andrijus Jermakas.

08:45 Generalinė prokuratūra: oficialiais duomenimis, Rusijos kare prieš Ukrainą žuvusių vaikų skaičius išaugo iki 223: 15 metų savanoris žuvo gegužės 5 dieną Charkovo srities Feldmano ekoparke, o balandžio 23 d. Donecko srities Novoselivkoje mirė 17-metis vaikinas, apie tai sužinota tik dabar.

08:19 Rusijos įsibrovėliai naktį apšaudė gyvenvietes Dniepropetrovsko srities Kryvij Rig ir Sinelnikivskij rajonuose, aukų nėra. Apie tai pranešė Dniepropetrovsko srities karinės administracijos vadovas Valentynas Rezničenka.

07:59 Britų žvalgyba: įnirtingas „Azovstal“ gynėjų pasipriešinimas didina nuostolius tarp rusų ir žlugdo jų planus Donbaso pietuose.

Didžiosios Britanijos žvalgyba praneša, kad Rusijos kariai Mariupolyje jau antrą dieną tęsia „Azovost“ metalurgijos gamyklos antžeminį puolimą, nepaisant Rusijos tvirtinimų, kad jie tik bandys ją blokuoti.

„Tikėtina, kad Rusija atnaujins pastangas užtikrinti „Azovstal“ ir užbaigti Mariupolio užėmimą dėl artėjančios Pergalės dienos minėjimo gegužės 9-ąją ir Vladimiro Putino troškimo simbolinės sėkmės Ukrainoje“, – sakoma pranešime.

07:56 Amerikos karo studijų instituto analitikai prognozuoja, kad Rusijos kariai artimiausiomis dienomis užims „Azovstal“, o tai reikš Mariupolio kontrolę, tačiau Ukrainos kariai gali deokupuoti Charkovo sritį.

07:31 Paskelbtas karo veiksmų žemėlapis Ukrainoje.

07:28 Anot Zaporožės karinės administracijos, Černihove rusai verčia gyventojus pildyti dokumentus dėl žemės nuosavybės ir taip nori atimti žemę iš žmonių.

06:48 Generalinio štabo suvestinė: Mariupolyje rusai ir toliau blokuoja gynybos pajėgas „Azovostal“ srityje, o kai kuriose vietovėse su oro parama atnaujino oro antskrydžius, kad perimtų gamyklos kontrolę.

03:04 Rusai sunaikino arba apiplėšė fermas Dergačiovo bendruomenėje Charkovo srityje, todėl šiemet sėjos akcijos nebus, pranešė Dergačiovo bendruomenės vadovas Viačeslavas Zadorenko.

71-oji Ukrainos karo diena: naujausios žinios iš fronto

18:25 Jungtinių Tautų vyriausiasis humanitarinių reikalų pasiuntinys Martinas Griffithsas pranešė, kad į metalurgijos gamyklą „Azovstal“ Mariupolyje, kur vyksta intensyvūs Ukrainos ir Rusijos pajėgų mūšiai, keliauja naujas JT konvojus, kuris bandys evakuoti civilius gyventojus.

„Šiandien, mums besikalbant, konvojus vyksta į „Azovstal“, kurią turėtų pasiekti iki rytojaus ryto; tikiuosi, kad jis paims civilius, likusius tame niūriame pragare,.. ir nugabens juos į saugią vietą“, – sakė M. Griffithsas Varšuvoje vykusioje Ukrainos donorų konferencijoje.

17:44 Mariupolio gynėjai neigia O. Arestovyčiaus žodžius, kad rusų kariai buvo išvyti iš „Azovstal“ gamyklos, kurioje slepiasi civiliai ir vieni paskutiniųjų ukrainiečių karių šiame mieste.

Rusai į šią gamyklą, vadinamą paskutiniu ukrainiečių bastionu Mariupolyje, mėgina įsiveržti jau tris dienas.

Anot vieno iš „Azovo“ pulko vadų, kapitono Svyatoslavo Palamaro, rusai vis dar laiko užėmę dalį gamyklos.

16:25 Luhansko regiono gyventojai raginami nedelsti ir evakuotis. Šio regiono karinės administracijos vadovas Sergejus Gaidajus teigia, kad padėtis Luhansko regione išlieka labai sunki ir gali pasikeisti bet kurią valandą. Anot jo, vietiniai gyventojai turėtų išsikelti, kol dar yra tokia galimybė.

15:59 BNS: Rusija pažeidė pažadėtas paliaubas metalurgijos gamykloje „Azovstal“ Mariupolyje, tapusioje paskutiniuoju Ukrainos pajėgų bastionu šiame mieste, ketvirtadienį pareiškė pulko „Azov“ vado pavaduotojas Sviatoslavas Palamaras, prašydamas padėti „mirštantiems“ kariams ir padėti evakuoti civilius gyventojus.

„Rusai pažeidė paliaubų pažadą ir neleido evakuoti civilių gyventojų, kurie toliau slepiasi nuo apšaudymo gamyklos rūsyje“, – „Telegram“ paskelbtame vaizdo įraše teigė S. Palamaras, nurodęs, kad viduje vyksta „kruvini mūšiai“.

15:06 Nors Ukrainos kariuomenė teigia, kad rusai rimtai koncentruojasi į paskutinių likusių ukrainiečių pajėgų „Azovstal“ gamykloje Mariupolyje sunaikinimą, prezidento patarėjas Oleksijus Arestovičius žiniasklaidai nurodė, kad ukrainiečiams pavyko atlaikyti šturmą ir išstumti rusus iš gamyklos teritorijos.

14:40 Ukraina sugebėjo pereiti į kontrpuolimą prieš rusus dvejomis kryptimis, pranešė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vyriausiasis vadas Valerijus Zalužnas. „Ukrainos pajėgos perėjo prie kontrpuolimo Charkivo ir Iziumo kryptyse“, – nurodo V. Zalužnas.

14:27 Ukrainos kariuomenė paskelbė, kad Rusijos tikslas Mariupolyje – sunaikinti paskutinius ukrainiečių karius, dar likusius „Azovstal“ gamykloje.

„Rusai okupantai sutelkė pastangas į blokadą ir mėgina sunaikinti ukrainiečių dalinius „Azovstal“ teritorijoje“, – nurodoma išplatintame pareiškime.

Anot Ukrainos, gamykla puolama dvejomis kryptimis – bombarduojama iš oro, siekiant atimti gynėjų manevro laisvę, ir einant su ukrainiečiais į artimą kovą pačioje gamykloje.

13:49 Vladimiro Putino atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas teigė, kad NATO žvalgyba ir kita pagalba Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms nesutrukdys Rusijai pasiekti visiško „specialiosios operacijos“ tikslo.

12:44 Chersono regione Čornobajavo kaimo vadovas Igoris Dudaras po Rusijos kariuomenės atliktų kratų buvo kritinės būklės paguldytas į ligoninę, o jo pavaduotojas Jevgenijus Rodionovas dingo, pranešė kaimo taryba.

12:39 Jau keletą dienų Rusijos kariuomenė blokuoja Chersono regiono įvažiavimą ir išvažiavimą iš Mikolajevo bei kitų Ukrainos valdžios kontroliuojamų miestų, pranešė partija „Liaudies tarnas“.

12:34 Sumų regione pasienio šarvuočių parkas buvo sustiprintas trofėjiniu BMP-2, pranešė VSAT Rytų regiono skyrius.

12:09 Gegužės 9-osios garbei skirtas paradas okupuotuose Donecke ir Luhanske nebus rengiamas pirmą kartą nuo 2014 m., kai šias teritorijas užėmė rusai, pranešė Rusijos propagandinis leidinys „RIA Novosti“, remdamiesi prezidento administracijos vadovo pirmuoju pavaduotoju Sergejumi Kirijenka.

11:37 Paskelbti okupantų nuostoliai Ukrainoje.

11:26 Naktį intensyviai apšaudyta Mikolajevo sritis, yra sužeistųjų. Taip pat pažeisti dujotiekiai ir kontaktinis tinklas, pranešė Mikolajevo karinės administracijos vadovas Vitalijus Kimas ir meras Aleksandras Senkevičius.

11:07 Kyjivo srityje Ukrainos ginkluotųjų pajėgų pasieniečiai ir kariai iš rezervuaro ištraukė okupantų kovinį sraigtasparnį, pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba.

10:37 Eugenijus Semidotskis iš Svativkos antrą kartą pateko į rusų nelaisvę. Pirmą kartą jis pateko į nelaisvę 2018 m., pranešė Luhansko karinė administracija.

10:16 Rusijos kariai apšaudė namą Pologos mieste, Zaporožėje, nužudydami moterį, pranešė regiono karinė administracija.

09:53 Rusijos įsibrovėliai okupuotame Mariupolyje pastatė savo „Rusijos paramos simbolį“ – didžiulį juodą paminklą „močiutei su Sovietų Sąjungos vėliava“ ir pradėjo keisti lenteles Donecko srities kaimuose ir miesteliuose, pranešė Mariupolio mero patarėjas Petro Andriuščenka.

09:31 Generalinė prokuratūra: oficialiais dokumentais, užfiksuotų Rusijos karo prieš Ukrainą aukų tarp vaikų skaičius išaugo iki 221 vaiko, o 408 vaikai buvo sužeisti.

09:19 Mariupolyje rusų okupantai planuoja beveik 2000 vyrų, laikomų vadinamajame filtravimo kalėjime, perrengti į ukrainietiškas uniformas ir įtraukti juos į gegužės 9-osios „belaisvių paradą“, pranešė Mariupolio mero patarėjas Petro Andriušenka.

09:12 Regionų karinės administracijos: naktį Rusijos kariai apšaudė Donecko ir Luhansko sritis, o raketomis apšaudė Dniepropetrovsko ir Kirovorado sritis. Ukrainos oro gynyba veikė kai kuriuose regionuose.

08:56 Didžiosios Britanijos žvalgyba netiki, kad staigios pratybos Baltarusijoje kelia grėsmę jos kaimynėms, tačiau Rusija galėtų jas panaudoti Ukrainos kariams išlaikyti šiaurėje.

Didžiosios Britanijos žvalgyba pastebėjo, kad Baltarusijos sausumos pajėgos iš garnizonų persikelia į mokymo laukus. Pažymima, kad tai atitinka sezonines normas, nes Baltarusija gegužę įžengia į žiemos pratybų ciklo kulminaciją.

08:47 Dar 5 Luhansko gyventojų kūnai buvo rasti po Rusijos apšaudymo Luhansko srityje per vakar dieną, pranešė Luhansko srities karinės administracijos vadovas Sergijus Hajdaj.

08:16 Rusijos okupuotame Kryme rusai pareiškė, kad nebėra transporto blokados tarp Ukrainos ir Krymo, skelbia „RIA Novosti“ propagandisto patarėjas Olegas Kriučkovas.

07:41 Rusijos kariuomenė naktį pradėjo raketų smūgį į gyvenamuosius rajonus ir Donecko srities Kramatorsko miesto centrinę dalį, sužeidė 25 civilius, 6 iš jų prireikė medikų pagalbos ligoninėje, pranešė Kramatorsko meras Oleksandras Hončarenka.

07:24 Zaporožės regiono karinė administracija: Rusijos kariuomenė pakeitė taktiką, siekdama pasistūmėti į priekį Rytų Ukrainoje: analizuoja Ukrainos ginkluotųjų pajėgų taktiką, ieško jų silpnybių ir yra atsargūs.

07:01 Dėl Ukrainos kariuomenės veiksmų buvo atsiimta kelių gyvenviečių kontrolė Mikolajivo ir Chersono sričių pasienyje, pranešė Ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas.

70-oji Ukrainos karo diena: naujausios žinios iš fronto

20:00 Pranešama apie sprogimus Dnepre, Čerkasuose ir Zaporižėje.

19:40 Rusijos okupantai prasiveržė į „Azovstal“ gamyklą. Ten vyksta nuožmūs mūšiai. Gamyklos slėptuvėse yra civilių, kurie nespėjo evakuotis.

18:21 JAV prezidentas Joe Bidenas pareiškė, jog Amerika yra pasirengusi naujoms sankcijoms prieš Rusiją.

17:37 Netoli Kijevo esančiame „GoodWine“ sandėlyje sunaikinta 1,6 milijono butelių vyno.

17:08 Dnepropetrovsko srityje rusai raketomis „Grad“ pataikė į du kaimus. Pranešė Dnepropetrovsko OVA vadovas Valentinas Režničenko.

16:57 Užkarpatėje suremontuota okupantų apšaudyta pastotė ir atnaujintas dujų tiekimas.

16:45 Bulgarija remontuos Ukrainos karinę techniką, tačiau ginklų neduos. Pranešė „Europos tiesa“.

16:42 BNS: Vykstant „įnirtingoms kovoms“ su rusais metalurgijos gamyklos „Azovstal“ komplekse, prarastas ryšys su ten esančiais kariais, pranešė Mariupolio meras Vadymas Boičenka.

16:35 Charkovo sritis: evakuacija iš Starij Saltovo kol kas neįmanoma, pranešė karinės administracijos vadovas.

16:01 „Associated Press“ tyrimas teigia, kad rusų išpuolis prieš Mariupolio dramos teatrą iš tikrųjų buvo daug pavojingesnis nei tikėtasi – pastate ir jo išorėje žuvo apie 600 žmonių.

15:49 Ukrainos gynybos ministerija: Rusija bando padidinti puolimo tempą Rytų Ukrainoje, kad pasiektų Donecko ir Luhansko sričių sieną ir plėtotų puolimą Zaporožės ir Krivyj Rigo srityse.

15:13 Kyjivo srityje rasti keturių civilių, žuvusių nuo rusų okupantų, kūnai, tarp jų ir 10-metis vaikas, pranešė Kyjivo srities policija.

14:52 Rusijos okupantas Ukrainos saugumo tarnybai pasakojo, kaip asmeniškai nušovė ukrainiečius civilius.

14:16 Popasnos ir Rubižnės gyventojams maisto liko tik savaitei. Tai paskelbė Luhansko karinės administracijos vadovas Sergijus Gajdaj.

Jis taip pat pažymėjo, kad šiuo metu patekimas į miestus yra itin sudėtingas. Norinčiųjų išvykti yra šimtai, tačiau dėl didelio apšaudymo tankumo evakuacija iš ten nebegalima.

14:12 „Ukrainska pravda“ šaltiniai: Mariupolyje Rusijos kariai antrą dieną šturmuoja „Azovstal“ gamyklą, kurios požemiuose tebėra Ukrainos gynėjai ir dar neevakuoti civiliai. Trečiadienį rusai įsiveržė į gamyklą, kuri buvo subombarduota ir apšaudyta. „Azovstal“ vyksta sunkios kovos.

13:27 93-iojo atskiros mechanizuotos brigados „Cholodnyj Jar“ kovotojai sunaikino tris Rusijos kariuomenės tankus.

13:17 Baltarusijos karinė technika judėjo Lietuvos ir Ukrainos sienos link, pranešė „Baltarusian Hajun project“.

12:08 Okupantai apšaudė Slavjanską. Smūgiai buvo suduoti vienu metu keliuose mikrorajonuose, aukų nebuvo, sakė Slovjansko meras Vadimas Liachas.

12:03 300 į Rusiją ištremtų mariupoliečių rasta prie Vladivostoko. Mariupolio mero patarėjas Petras Andriuščenka sakė, kad tremtiniai buvo apgyvendinti Vrangelio kaime.

12:02 Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu pakartojo, kad Rusijos kariuomenė kontroliuoja Mariupolį, o Ukrainos žvalgyba praneša, kad okupantai planuoja „švęsti“ pergalės dieną sugriuvusiame Mariupolyje, o ne Donecke.

11:45 Dėl Rusijos raketų smūgių į elektros pastotes Lvovo srityje be elektros liko apie 250 000 žmonių, dviejų sužeistųjų būklė stabili, tačiau vienam prireiks antros operacijos skeveldrų pašalinimui, pranešė Lvovo srities karinės administracijos vadovas Maksimas Kozickis.

11:15 Minų pavojus išlieka Kyjivo pakraštyje, kur vyko kautynės, sakė Kyjivo miesto karinės administracijos štabo viršininkas Sergijus Kornijčukas.

11:10 Žinoma Ukrainos televizijos laidų vedėja Polina Nenia paskelbė apie savo brolio herojaus mirtį fronte. Vyras du kartus buvo apšaudytas Rubižnėje, būdamas ligoninėje jis nuo patirtų sužalojimų mirė.

10:30 Skelbiama, kad gegužės 2 d. dėl okupantų apšaudymo Chersono srityje, Beryslavo rajone buvo sunkiai sužalota 6 metų mergaitė, o du sviediniai pataikė į gyvenamąjį namą, pranešė generalinė prokuratūra.

10:12 Naktį Rusijos kariai apšaudė Sumų sritį: mokyklą ir kitą infrastruktūrą, pranešė regiono karinės administracijos vadovas.

10:07 Laikinai užimtoje Makejevkoje (Donecko sritis), ryte kilo gaisras, o liudininkai teigia, kad mieste dega naftos bazė.

09:47 Kyjivo srityje, laikinai Rusijos okupuotuose kaimuose, rasta dar 20 žuvusių ukrainiečių civilių kūnų. Tai paskelbė Kyjivo srities policijos vadovas Andrejus Nebitovas.

09:43 Regionų vadovų duomenys: praėjusį vakarą Rusijos kariuomenė apšaudė raketomis 8 Ukrainos regionus. Gegužės 4-osios rytą Sumų srityje prie sienos dirbo rusų sraigtasparnis, Donecko srityje antrą kartą iš eilės apšaudė Avdiivkos kokso gamyklą. Naktį buvo apšaudytas Mikolajevas, Donbasas ir Chersonas.

09:42 Rusai toliau ieško civilių objektų Donecko srities centre. Vėl buvo apšaudyta Avdiivkos kokso gamykla – vienas pastatas buvo apgadintas, informacijos apie aukas kol kas nėra. Apie tai pranešė Donecko srities karinės administracijos vadovas Pavlo Kirilenko.

09:37 Energodaro gyventojams, kurie galės keliauti savo transportu, bus atidarytas evakuacijos koridorius. Taip pat gyventojų prašoma kuo skubiau atvykti į evakuacijos punktą iš Lunačarskio žiedo prie Berdjansko, pranešė miesto meras Dmitrijus Orlovas ir vicepremjerė Irina Vereščuk.

09:34 Skelbiami okupantų nuostoliai Ukrainoje.

Archyvų nuotr.

08:56 Britų žvalgyba: okupantai netoli Iziumo dislokavo 22 bataliono taktines grupes, kad galėtų veržtis toliau į Donbasą.

Nepaisant sunkumų pralaužiant Ukrainos gynybą, Rusija greičiausiai ketina užimti Kramatorsko ir Severodonetsko miestus.

08:52 JAV analitikas: tai, kad Rusija antžeminiams tikslams naudoja priešlaivines sparnuotąsias raketas „Onyx“, gali reikšti, kad šalyje agresorėje trūksta kitų rūšių didelio tikslumo tolimojo nuotolio amunicijos.

08:36 Daugiau nei 100 Zaporožės srityje žuvusių rusų karių kūnų buvo nugabenti į Horlivkos morgą, o grupė rusų pateko į nelaisvę Zaporožės srityje, pranešė Zaporožės regiono karinė administracija.

07:34 Regionų karinės administracijos: rusai apšaudė raketomis taikinius Dniepropetrovsko, Kirovogrado, Lvovo, Vinicos, Kyjivo, Zakarpatijos, Odesos ir Donecko srityse.

06:48 Tokmake (Zaporožėje) Rusijos kariškiai pradėjo masiškai siūti ir maskuotis Ukrainos ginkluotųjų pajėgų uniforma, skelbia operatyvinė komanda „Pietūs“.

05:55 Sprogimų garsai, pasigirdę Zaporožėje, buvo suveikusi oro gynyba, pranešė Zaporožės regiono karinė administracija.

04:10 Rusai apšaudė išlaisvintą Chersono srities dalį – per „gradų“ išpuolį, žuvo civilis, pranešė Krivyj Rig karinės administracijos vadovas Oleksandras Vilkulas.

02:38 Okupantai apšaudė tris Sumų srities kaimus, aukų nefiksuota. Apie tai paskelbė Sumų regioninės valstybės administracijos vadovas Dmitrijus Živickis.

69-oji Ukrainos karo diena: naujausios žinios iš fronto (nuolat pildoma)

20:41 Vieną sparnuotąją raketą, skreijančia link Kyjivo, numušė Ukrainos karinės oro pajėgos.

20:37 Lvivo meras patvirtino apie sprogimus mieste.

20:34 Dvi raketos, skriejusios virš Vinicos, buvo numušyos, skelbia VRM ministro patarėjas Antonas Geraščenka.

20:18 Dnepropetrovsko srityje matyti dūmai. Pranešama apie tris sprogimus.

19:34 Per Rusijos smūgį Rytų Ukrainoje esančios Avdijivkos kokso gamyklai žuvo mažiausiai 10 žmonių, o dar 15 buvo sužeisti, socialinėje žiniasklaidoje paskelbė Donecko srities administracijos vadovas. „Mažiausiai 10 žuvusiųjų ir 15 sužeistųjų – rusų okupantų [įvykdyto] Avdijivkos kokso gamyklos apšaudymo pasekmės“, – per susirašinėjimo platformą „Telegram“ pranešė Pavlo Kyrylenka.

18:48 Europos Sąjungos užsienio politikos vadovas Josepas Borrellis pareiškė, kad Bendrijos vykdomosios valdžios institucija ruošiasi pasiūlyti daugiau sankcijų Rusijai, įskaitant sankcijas jos naftai.

18:10 Žurnalistas Romanas Cimbaliukas savo feisbuko paskyroje praneša, jog visi Gyvačių saloje buvę rusų kariai žuvo po Ukrainos karinių pajėgų artilerijos smūgių. Laukiama oficialaus patvirtinimo.

18:07 Sumų sritis buvo apšaudyta minosvaidžiais iš Rusijos teritorijos. Aukų ir sužeistų nėra.

17:22 „Nexta“ duomenimis, iki šiol Kyjive darbą atnaujino 32 užsienio valstybių atstovybės.

17:21 Rusijos pajėgos apšaudė Charkivo centrą, kilo keli gaisrai – degė garažai, parduotuvės, vaikų atrakcionai. Viena moteris sužeista.

17:14 Į Zaporižią atvyko 156 civiliai, kurie gegužės 1 d. buvo evakuoti iš Mariupolyje esančios „Azovstal“ gamyklos teritorijos.

16:05 Generalinė prokuratūra nurodė, kad iš 290 Irpeno gyventojų palaikų, kurie buvo ekshumuoti, tirti ir perlaidoti, 105 lieka neatpažinti.

16:00 Motyžine (Kyjivo sritis) 70-metė moteris Ukrainos ginkluotųjų pajėgų artileriją „nutaikė“ į Rusijos techniką - pranešė Ukrainos kariams apie priešo taikinių vietą. Šią istoriją Ukrainos ginkluotųjų pajėgų teritorinės gynybos feisbuko puslapyje papasakojo karys.

Pensininkė padėjo kariuomenei sunaikinti keliasdešimt priešo technikos vienetų. Deja, moters didvyriškumas jai kainavo gyvybę.

15:19 Pasirodė vaizdo įrašas, kaip šturmuojama „Azovstal“.

15:13 81-osios oro desantininkų brigados kariai vienu taikliu šūviu sunaikino įsibrovėlių amunicijos sandėlį ir šarvuočius.

14:59 Komunalinės paslaugos baigia atkurti gyvybiškai svarbų Irpeno vandens, elektros ir dujų tiekimą, pranešė meras Oleksandras Markušinas.

14:53 Iš 14 autobusų, vežusių Mariupolio gyventojus, tik 3 atvyko į Ukrainos kontroliuojamą teritoriją, likusių 11 autobusų žmonių likimas nežinomas; daugiau nei tūkstantis miesto gyventojų vis dar laukia evakuacijos, pranešė Mariupolio meras Vadimas Boičenko.

14:16 BNS: Pasaulio sveikatos organizacijos nepaprastųjų situacijų vadovė Ukrainai nurodė, kad Mariupolyje iš apgultos plieno gamyklos „Azovstal“ evakuoti žmonės yra „pakeliui“ į vyriausybės kontroliuojamus rajonus atokiau nuo intensyviausių Ukrainos ir Rusijos pajėgų susirėmimų zonų.

14:15 Rusijos įsibrovėliai šturmavo „Azovstal“ gamyklą, kurią gina Ukrainos gynybos pajėgos, pranešė Azovo pulko vado pavaduotojas Svjatoslavas Palamaras.

13:54 Per šiandien Donecko srityje rusų įsibrovėliai nužudė mažiausiai devynis žmones, pranešė Donecko srities karinės administracijos vadovas Pavlo Kirilenko.

13:23 Ukrainos ginkluotųjų karinių oro pajėgų priešlėktuvinės raketos sunaikino 2 priešo bepiločius orlaivius „Outpost“ ir „Orlan-10“, kurie šnipinėjo Ukrainos pietuose.

13:07 Ukrainos žvalgyba: tarp okupacinės kariuomenės kariškių skleidžiama informacija, kad vadinamosios „specialiosios karinės operacijos“ terminas nustatytas iki 2022 metų rugsėjo.

13:05 Ukrainos kariškiai ir daugiau nei 200 civilių liko „Azovstal“ gamykloje Mariupolyje.

13:01 Mykolajivo krašte aptikas bendras dviejų okupantų nukankintų žmonių kapas. Vienas iš vyrų buvo surištomis kojomis, pranešė Mykolajivo srities prokuratūra.

12:58 Nuo karo pradžios Ukrainoje gimė 36 425 vaikai. Anot Teisingumo ministerijos, dauguma jų (3640 kūdikių) gimė Lvivo srityje.

12:29 Okupantai nerimauja, kad jie gali būti teisiami grįžę į gimtinę, kai juos paviešino Ukrainos saugumo tarnyba.

12:11 Okupantai apšaudė Zaporižios sritį, žuvo 2 žmonės, pranešė srities karinė administracija.

11:43 Luhansko srities karinės administracijos vadovas Serhijus Haidai teigė, kad okupantai siekia surengti holodomorą. Taip pat pataikė į grūdų saugojimo kompleksą.

11:16 Generalinis štabas skelbia okupantų nuostolius Ukrainoje.

10:54 Vien per pastarąsias dvi dienas Ukrainos ginkluotosios pajėgos sunaikino apie 20 Rusijos nepilotuojamų orlaivių, kurių vertė apie 2 mln. dolerių, pranešė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas.

10:33 Netoli Berdjansko apie 2 tūkst. mariupoliečių laukia evakuacijos, kurią trikdo okupantai. Tai paskelbė Mariupolio meras Vadimas Boičenka.

10:03 Per praėjusią parą Charkivo apšaudymo metu buvo sužeisti du žmonės: Čuguivo rajone buvo sužeistas dar vienas žmogus, o Charkivo rajone žuvo 46 metų gamyklos darbuotojas. Apie tai pranešė regiono karinės administracijos vadovas.

09:41 Rusų užpuolikai beveik visą parą šturmuoja ir apšaudo gyvenvietes Luhansko srityje.

Severodoneckas per vieną dieną atlaikė aštuonis Rusijos artilerijos apšaudymus. Praėjusią naktį senuosiuose miesto rajonuose apgadinti trys namai. Apie tai pranešė Luhansko karinės administracijos vadovas Serhijus Haidai.

09:40 Britų žvalgyba: dėl invazijos į Ukrainą, Rusijos kariuomenė dabar yra daug silpnesnė, nepaisant didelių investicijų į karinę pramonę.

09:38 Generalinė prokuratūra: nuo karo pradžios žuvo 220, o sužeisti daugiau nei 406 vaikai.

09:37 Laikinai užimtame Melitopolyje (Zaporižios sritis) ryte nugriaudėjo sprogimas. Vietos socialinių tinklų duomenimis, ten susprogdintas motoroleris.

„RIA Melitopol“ patikslina, kad motoroleris buvo užminuotas.

09:34 Vladimiro Putino kariuomenės atsargos aneksuotame Kryme išseko. Kaip sakė karo ekspertas Vladislavas Seleznevas, šiandien Chersono srityje kovojusių priešo bataliono taktinių grupių nuostoliai siekia 75 proc.

09:23 Regioninių karinių administracijų duomenys: naktį rusų okupantai apšaudė Charkivą, Luhanską, Chersoną, Mykolajevą, o Odesa atsigauna po raketos smūgio, per kurį žuvo nepilnametis.

08:12 Rusijos okupuotame Skadovske (Chersono sritis) atnaujintas mobilusis ryšys, bet internetas vis dar nepasiekiamas, pranešė Skadovsko meras Oleksandras Jakovlevas.

07:51 JAV Gynybos departamentas: šiuo metu nėra jokių ženklų, kad trečiosios šalys, tarp jų ir Kinija, tiekia ginklus su Ukraina kariaujančiai Rusijai.

06:52 Ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas: per kelias dienas Bogučaro Voronezkoj mieste Ukraina perėmė 17 tankų ir 60 BMP-1.

05:46 Zaporižios srities Tokmako mieste priešas dislokavo statinės artilerijos dalinį, o Berdjanske įsibrovėliai kvietė vietos gyventojus patikslinti asmens duomenis, pranešė srities karinė administracija.

04:46 CNN: Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas gali paskelbti karą Ukrainai gegužės 9 dieną vietoj vadinamosios „specialios karinės operacijos“.

03:10 Ukrainos pietinių sienų gynėjai praneša apie 122 įsibrovėlių sunaikinimą per pastarąją dieną ir sužlugdytą sabotažo ir žvalgybos grupės bandymą užimti Ukrainos kariuomenės stebėjimo postą.

a

68-oji Ukrainos karo diena: naujausios žinios iš fronto (nuolat pildoma)

19:40 Stiprus gaisras Mariupolio „Azovstal“ gamykloje.

19:25 Ukrainos generalinė prokuratūra paskelbė pirmą įtariamąjį Bučos žudynėse. Pagal tyrimo duomenis, būrio vadas Sergejus Kolocejus nužudė mažiausiai keturis beginklius civilius vyrus, kurie buvo surištomis rankomis. Taip pat jis dalyvavo žvėriškai kankinant gyventojus.

19:20 Į Odesos sritį paleistos raketos. Jos pataikė į miesto infrastruktūros objektus. Yra sužeistųjų ir žuvusiųjų.

19:17 Kelionę po Europos šalis pradėjęs Indijos ministras pirmininkas Narendra Modi paragino pradėti dialogą karui Ukrainoje užbaigti, tačiau vengė kaltinimų Rusijai dėl jos invazijos.

18:55 Pranešama apie galingą sprogimą Odesoje.

18:17 Antradienį Didžiosios Britanijos premjeras Borisas Johnsonas kreipsis į Ukrainos parlamentą.

17:10 Rusijos kariuomenė vėl smogė strateginę reikšmę turinčiam tiltui Ukrainos pietvakariuose, pranešė ukrainiečių pareigūnai. Odesos srities administracijos vadovas Maksymas Marčenka sakė, kad rusai pirmadienį smogė tiltui per Dniestro limaną į vakarus nuo Odesos, kur Dniestro upė įteka į Juodąją jūrą.

Šis tiltas, kuris jau buvo smarkiai apgadintas per du ankstesnius Rusijos raketinius smūgius, užtikrina vienintelę geležinkelio jungtį ir svarbią kelių transporto jungtį su teritorijomis į vakarus nuo Odesos. Sunaikinus tiltą neliktų galimybės siųsti ginklus ir kitus krovinius iš kaimyninės Rumunijos.

17:00 JAV Atstovų Rūmų pirmininkės Nancy Pelosi vadovaujama aukšto lygio Kongreso delegacija pirmadienį lankėsi Varšuvoje, norėdama padėkoti Lenkijai už humanitarinę ir kitokią pagalbą Ukrainai. N. Pelosi ir keli amerikiečių įstatymų leidėjai Varšuvoje susitiko su lenkų prezidentu Andrzejumi Duda ir parlamentarais.

Vizitas surengtas šiai JAV delegacijai savaitgalį Kyjive susitikus su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu ir pažadėjus remti jo šalį, kol ji nugalės įsiveržusią Rusiją.

16:55 JAV tikisi, kad jų diplomatai galės grįžti į Ukrainos sostinę Kyjivą „iki šio mėnesio pabaigos“, praėjus keliems mėnesiams po jų perkėlimo į vakarinį Lvivo miestą ir kaimyninę Lenkiją, pirmadienį pranešė ambasados reikalų patikėtinė Kristina Kvien.

„Labai tikimės, kad sąlygos leis mums grįžti į Kyjivą iki šio mėnesio pabaigos“, – per spaudos konferenciją vakariniame Lvivo mieste pareiškė K. Kvien.

16:35 Latvijos užsienio reikalų ministerija pirmadienį „primygtinai paragino“ šalies piliečius nevykti į Rusijos remiamą separatistinį Uždniestrės regioną Moldovoje arba nedelsiant išvykti, jei jie šiuo metu ten yra. Latvijos URM nurodė, kad šią rekomendaciją paskelbė atsižvelgdama į esamas grėsmes regioniniam saugumui ir neseniai Moldovos parlamento priimtą sprendimą 60 dienų pratęsti visoje šalyje įvestą nepaprastąją padėtį.

16:36 Ukrainos ginkluotosios pajėgos išlaisvino Rusijos Lozovajos kaimą Charkovo srityje.

16:34 Ukrainos gynybos ministerijos atstovas spaudai Aleksandras Motuzianikas: šiuo metu Juodojoje jūroje yra trys Rusijos „Kalibr“ raketų nešiotojai, kurių bendrai turi iki 20 raketų.

16:33 Prokurorai ir policija nustatė pirmąjį įtariamąjį žiauriomis civilių žudynėmis Bučoje – Rusijos nacionalinės gvardijos vadą Sergejų Kolocejų. Apie tai pranešė generalinė prokurorė Irina Venediktova.

16:13 Vietos žurnalistai Krasnodare pamatė naujus 26 rusų karių kapus, žuvusius po vasario 24 d.

15:51 Rusijos įsibrovėliai į blokuojamą Mariupolį atgabena vadinamuosius „humanitarinius produktus“ ir tais pačiais sunkvežimiais išveža Ukrainos mieste jų nužudytų civilių kūnus, pranešė miesto taryba.

15:38 Kyjivo srityje teisėsaugininkai jau rado 1202 Ukrainos piliečių, žuvusių nuo Rusijos okupantų, lavonus, pranešė sostinės srities policijos viršininkas Andrius Nebytovas.

15:24 Centrinės žvalgybos valdybos teigimu, Rusija intensyvina kampaniją, siekdama verbuoti „savanorius“ į karinę tarnybą sudarant sutartį, pagal kurią kiekvienas regionas bus priverstas rasti po 200 karių per savaitę.

15:01 Ukraina gali pratęsti visuotinę mobilizaciją. Apie tai pranešė Ukrainos Ginkluotųjų pajėgų Sausumos pajėgų vadovybės štabo personalo skyriaus viršininkas Romanas Gorbačas.

14:57 Mariupolio mero patarėjas Petro Andriuščenka sakė, kad „Opozicijos platforma – už gyvenimą“ frakcijos deputatas Vadymas Istratovas stojo į okupantų pusę ir gavo vadinamojo „mero“ pavaduotojo postą, kurį skiria rusai.

14:51 BNS: Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pareiškė, kad pusė milijono ukrainiečių buvo „nelegaliai, prieš jų valią išvežti į Rusiją ar kitas vietas“.

14:22 Okupantams vykdant apšaudymą sudegė viena geriausių Luhansko srities mokymo įstaigų – Lisičansko gimnazija, pranešė regioninės valstybės administracijos vadovas Sergijus Hajdaj.

14:05 Rusijos Federacija ketina atkirsti Ukrainą nuo jūrų, sakė gynybos viceministrė Anna Maliar.

13:35 Ukrainos saugumo tarnyba pažymi, kad rusų okupantai žuvusių karių lavonus išveža nedidelėmis grupėmis ir tik naktimis, kad užmaskuotų beprotiškus praradimus kare Ukrainoje.

13:01 Trečią kartą per pastarąjį mėnesį Rusijos kariai paleido raketas į tą patį tiltą Odesos srityje, pranešė Odesos karinės administracijos atstovas Sergijus Bratčukas.

Operatyvinė komanda „Pietūs“ praneša, kad smūgis buvo įvykdytas trimis raketomis.

12:48 BNS: Kyjivas pareiškė, kad jo bepiločiai orlaiviai nuskandino du Rusijos patrulinius laivus netoli Juodosios jūros Gyvačių salos, išgarsėjusios invazijos pradžioje dėl Ukrainos pasieniečių atsisakymo pasiduoti Maskvai.

12:38 Ukrainos karinė žvalgyba nustatė, kad baltarusiai apriboja internetą, siekdami paslėpti Rusijos karinės technikos judėjimą per Baltarusiją.

12:29 Valstybinis tyrimų biuras skelbia, kad Odesos srityje sulaikytas vienas iš buvusio liaudies deputato Iljos Kivos įgaliotinių, turėjęs organizuoti provokacines akcijas Odesoje ir kituose Ukrainos regionuose.

12:28 Volodymyras Zelenskis pareiškė, kad išlieka branduolinio karo galimybė, nes sunku prognozuoti Rusijos veiksmus.

11:43 Nuo karo pradžios į kaimynines šalis išvyko daugiau nei 5,5 milijono pabėgėlių iš Ukrainos, rodo JT duomenys.

11:20 Prasidėjo Mariupolio evakuacija.

„Mūsų žiniomis, autobusai išvyko iš Mariupolio. Iš anksto susitarus, autobusai žmones paims Mangušo ir Berdjansko kaimuose. Prie kolonos taip pat leidžiama prisijungti savo transportu. Tikimės, kad tūkstančiai mariupoliečių, įstrigusių kelyje iš Mariupolio į Zaporožę (jų okupantai neįleido), šiąnakt arba rytoj ryte pateks į Zaporožę“, – pranešė mero patarėjas.

11:02 Vakar Rusijos kariškiai atliko kratas Zaporožės miesto Orichivo daugiaaukščiuose pastatuose, žuvo du žmonės, pranešė regiono karinė administracija.

11:01 Donecko srityje desantininkai sunaikino specialią Rusijos Federacijos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo generalinio direktorato grupę iš Sibiro.

10:52 Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis netiki, kad Rusijos prezidentas išprotėjo ir dėl to kariauja su Ukraina – jo nuomone, Vladimiras Putinas sąmoningai sukūrė informacinį pagrindą neapykantai ukrainiečiams tarp rusų ir toliau skiepija pasenusias nuomones apie Rusijos kitokias pažiūras apie pasaulį.

10:47 Skelbiama apie okupantų nuostolius Ukrainoje:

10:06 Ginkluotųjų pajėgų vadas Valerijus Zalužnys sakė, kad Ukrainos kariškiai netoli Zmiinų sunaikino du Rusijos laivus.

09:49 Charkovo srityje Ukrainos kariai per žvalgybines operacijas aptiko priešo technikos. Tai buvo sunkieji ir lengvai šarvuoti automobiliai. Jie buvo sunaikinti, pranešė Ukrainos ginkluotosios pajėgos.

09:07 Praėjusią naktį apšaudžius Luhansko sritį žuvo trys gyventojai, o dar trys buvo sužeisti, tarp jų – 12 metų vaikas, pranešė Luhansko srities valstybės administracijos vadovas Sergijus Hajdaj.

08:45 Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis mano, kad 10 pasikėsinimų į jo gyvybę nėra tiek daug, o Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas dabar turi svarbesnių problemų.

08:39 Rusijos kariai vėl pradėjo raketų smūgį Dniepropetrovsko srityje, taikydamiesi į grūdų sandėlį, pranešė Dniepropetrovsko srities karinės administracijos vadovas Valentynas Rezničenka.

08:39 Britų žvalgyba teigia, kad Rusija Ukrainoje dislokavo daugiau nei 120 bataliono taktinių grupių, o tai sudaro 65 proc. jos sausumos pajėgų.

07:33 Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo operatyvinė informacija: Rusijos kariuomenė bando sudaryti palankias sąlygas puolimui prieš Slovjanską ir Severodonetską, visiškai perimti Rubižnės kontrolę, pagerinti pozicijas Popasnoje, į kurią perkėlė bataliono taktinę grupę iš Mariupolio, o okupuotose Luhansko ir Zaporožės srities teritorijose stiprina oro gynybą.

06:24 Evakuacija iš Mariupolio vyks gegužės 2 d. 7 val. netoli Port-Siti, pranešė Mariupolio mero patarėjas Petro Andriuščenka.

05:13 Pastebėtas priešų dronas virš Sumų regiono.

67-oji Ukrainos karo diena: naujausios žinios iš fronto (nuolat pildoma)

Archyvų nuotr.

Šuo Patronas, padedantis Ukrainos kariams išminuoti teritorijas. Patronas jau yra padėjęs surasti virš 150 minų. SES Ukraine

19:08 BNS: Iš apgultos plieno gamyklos „Azovstal“ Ukrainos Mariupolio uostamiestyje evakuota pradinė maždaug 100 civilių gyventojų grupė, sekmadienį pranešė Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis.

„Prasidėjo civilių gyventojų evakuacija iš „Azovstal“. Pirmoji maždaug 100 žmonių grupė jau vyksta į kontroliuojamą zoną. Rytoj su jais susitiksime Zaporižėje“, – tviteryje parašė prezidentas, turėdamas omenyje miestą, esantį maždaug už 220 kilometrų į šiaurės vakarus.

„Dabar kartu su #JT dedamos pastangos evakuoti kitus civilius iš gamyklos“, – pridūrė prezidentas.

18:25 UNIAN teigimu, šeštadienio naktį Rusijos pajėgos Mykolajivo prieigas apšaudė draudžiamomis kasetinėmis raketomis. Nurodoma, kad buvo panaudota „Uragan“ tipo raketa su kasetiniu užtaisu, kuris pataikė į gyventojų namus ir kiemus, gadindamas pastatus. Tačiau žmonių aukų išvengta.

17:44 Jungtinių Tautų (JT) atstovas spaudai Jensas Laerkė viešai paskelbė, kad iš Mariupolyje esančios apgultos plieno gamyklos „Azovstal“ sėkmnigai vykdoma civilių evakuacija. Pastarojoje megagamykloje, laikomoje tikriausiai paskutiniu ukrainiečių bastionu itin nusiaubtame Mariupolyje, pastarosiomis dienomis slepiasi tiek miesto gyventojai, tiek ir Ukrainos kovotojai.

Rusijos gynybos ministerija teigia, kad „Azovstal“ šios operacijos metu paliko 46 žmonės, tuo tarpu ukrainiečių pajėgos teigia, kad iš gamyklos išgelbėti tik 20 civilių.

16:48 Anot Ukrainos naujienų agentūros UNIAN, karo užpultoje valstybėje buvo sužeistas itin aukštas Rusijos karininkas, Rusijos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo viršininkas Valerijus Gerasimovas.

Ukrainos vidaus reikalų ministro Arseno Avakovo teigimu, V. Gerasimovą kliudė šrapnelis, sužeidęs dešinę koją.

Rusijos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo viršininkas, Ukrainos teigimu, atvyko į Iziumo apylinkes, ketindamas tiesiogiai vadovauti veržimuisi į Slovjanską, tačiau operaciją pristabdė rusų vadovybės štabe įvykęs sprogimas.

15:57 Rusijos valstybės kontroliuojama žiniasklaida praneša, kad iš Mariupolio evakuota dar 40 žmonių, tarp jų – 8 vaikai.

15:55 Juodojoje jūroje užfiksuotas rusų karinių jūrų pajėgų suaktyvėjimas, Odesos srityje okupantai toliau atlieka žvalgybą bepiločių orlaivių pagalba.

15:00 Balandžio 30 d. į Ukrainą atvykstančių žmonių srautas siekė beveik 40 tūkst. – daugiausiai nuo karo pradžios. Iš jų 36 tūkst. buvo ukrainiečiai.

14:40 Tęsiasi smarkus apšaudymas Charkive, gyventojams rekomenduojama neišeiti iš namų ir slėptuvių.

13:41 Mariupolio miesto taryba paskelbė apie sekmadienį 16.00 val. vyksiančią civilių evakuaciją į Zaporižią.

12:59 Ukrainos žvalgyba teigia sutrikdžiusi sabotažo operaciją, kurios metu Rusijos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo agentai rengė teroro išpuolį – planavo numušti keleivinį lėktuvą virš Rusijos ar Baltarusijos ir apkaltinti Ukrainą bei jai ginklus tiekiančias valstybes.

11:53 Rusų kariai paleido tris smūgius iš MLRS sistemų į Charkivą, vienas jų suduotas oro uosto teritorijai. Vienas žmogus žuvo.

Archyvų nuotr.

Smūgių padariniai Charkive. Telegram

11:15 Ukrainos generalinio Ginkluotųjų pajėgų štabo duomenimis, šiuo metu Rusijos kariuomenės nuostolius sudaro 23,5 tūkst. karių, 1026 tankai, 2471 šarvuočiai, 151 daugiavamzdė raketų paleidimo sistema (MLRS), 80 oro gynybos sistemų, 192 lėktuvai, 155 sraigtasparniai, 8 laivai, numuštos 84 sparnuotosios raketos.

10:53 Britų žvalgyba praneša gavusi informacijos apie ilgalaikius Rusijos planus Chersone. Nuo kovo mėnesio rusų pajėgų užimtas miestas ketinamas išlaikyti rusų rankose, jame planuojama skelbti keturis mėnesius truksiantį valiutos perkeitimą iš Ukrainos grivinų į Rusijos rublį – anot žvalgybininkų, tai rodo, kad Rusija ketina Chersone išlaikyti stiprią politinę ir ekonominę įtaką. Miesto išlaikymas rusų rankose padėtų okupantams skverbtis tolyn Šiaurės ir Vakarų kryptimis ir gerinti okupuoto Krymo saugumą.

10:52 Užfiksuoti sprogimai Nikolajive.

10:51 Rusų okupantai nutraukė mobilųjį ryšį ir internetą Chersone ir kai kuriuose Zaporižios regionuose.

10:49 Rusų pajėgos pagrobė Kachovkos miesto (Chersono sritis) deputatą Igorį Protokovylą.

10:05 Sprogimai Odesoje, miesto karinės administracijos teigimu, girdima oro gynyba.

09:40 Šeštadienio naktį rusų okupantai apšaudė Luhansko ir Chersono sritis. Mūšiai tęsiasi Charkivo ir Donecko srityse, girdimi sprogimai ir apšaudymai.

09:28 Iš rusų pajėgų apsiaustos „Azovstal“ gamyklos Mariupolyje vėlų šeštadienio vakarą pavyko evakuoti bent 20 civilių. Jie išvežti Zaporižios kryptimi.

09:25 Į Kyjivą atvyko JAV Atstovų rūmų pirmininkė Nancy Pelosi. Per susitikimą ji pareiškė, kad JAV rems Ukrainą, kol ji užbaigs kovą šiame kare.

09:23 Ukrainos generalinės prokuratūros duomenimis, per karą Ukrainoje iki šiol sužeisti daugiau nei 623 vaikai, daugiausia jų – Donecko srityje ir Kyjive.

08:44 Mariupolio mero Vadimo Boičenkos skaičiavimais, rusų okupantai per du mėnesius nužudė daugiau miesto civilių (apie 20 tūkst.), nei naciai per visą Antrojo pasaulinio karo laikotarpį (apie 10 tūkst.).

08:42 Berdijansko, Mariupolio, Skadovsko ir Chersono jūrų uostai liks uždaryti iki kol jų kontrolę perims ukrainiečių pajėgos.

08:33 Sarmato bataliono kariai atmušė priešo puolimą Donecko kryptimi.

08:31 Ukrainos generalinis Ginkluotųjų pajėgų štabas praneša apie toliau rusų telkiamas pajėgas siekiant pradėti greitą puolimą Chersono kryptimi. Ginklai ir karinė technika iš sandėlių Vakarų, Vidurio, Rytų karinėse apygardose ir Šiaurės laivyne geležinkeliu perkeliama į pasienio zonas su Ukraina.

08:25 Rusų pajėgos pagrobė Zmijivkos kaimo (Chersono sritis) seniūną Mykolą Kurivchaką. Anksčiau buvo pranešta, kad balandžio 30 d. rytą į Zmijivkos kaimą atvyko rusų karių kolona, ​​pradėjusi paieškas privačiose valdose.

Archyvų nuotr.

66-oji Ukrainos karo diena: naujausios žinios iš fronto

20:29 Išgirstame pokalbyje okupantas pasakoja žmonai apie planus šturmuoti Dniepropetrovsko sritį ir prisipažįsta plėšikavęs.

20:07 Odesos oro uoste Rusijos Federacija smogė iš okupuoto Krymo – aukų neaptikta.

19:53 Holivudo aktorė ir JT geros valios ambasadorė Angelina Jolie atvyko į Ukrainą. Ji lankėsi Lvove su humanitarine misija ir jau aplankė sužeistus vaikus, perkeltuosius asmenis ir savanorius.

19:12 Dėl puolimo Charkovo srityje Ukrainos ginkluotosios pajėgos atgavo 4 gyvenviečių kontrolę: Verkhnya Rohanka, Ruska Lozova, Slobidske ir Prilesne.

19:11 Ukrainos derybininkų komandos narys Mykhailo Podoliak neigė, kad per derybas su rusais buvo kalbama apie sankcijų Rusijai atšaukimą.

19:02 Kachovkos Chersono srityje rusų okupantai pagrobė mokyklos direktorių Viktorą Pendalčiuką.

18:40 Rusija paleido raketas į Odesą, buvo apgadintas oro uostas.

18:00 Vykdant kalinių mainus, 14 ukrainiečių grįžta namo, tarp jų viena nėščia moteris.

17:32 „Azovas“ pasidalijo vaizdo įrašu, kaip rusai tankais apšaudo Mariupolio namus.

17:10 Charkovo srityje veikia sukčiai – siūlo „evakuotis“ iš okupacijos.

16:37 Ukrainos Gynybos ministerija praneša, kad Rusijos kariai ruošiasi didinti spaudimą Rytų Ukrainai.

16:23 Ginkluotosios pajėgos išaiškino, kad tiltą su automobiliais Donecko srityje susprogdino okupantai.

15:56 Černigovo srityje priešas iš minosvaidžių apšaudė pasieniečius ir aktyviai šnipinėja iš oro.

15:36 Naujojoje Kachovkoje (Zaporižės sritis) okupantai pastatė paminklą Leninui.

15:28 Karo istorikas Michailas Žirikovas agentūrai UNIAN teigė, kad pagrindinė Rusijos klaida Ukrainos kare - Antrojo Pasaulinio laikų taktika, labiausiai paremta masiniais tankų smūgiais. Istoriko nuomone, Rusija neįvertino Ukrainai perduotų vakarietiškų prieštankinių ginklų pajėgumo.

15:26 Chersone nesiliauja protestai, gyventojai griauna okupantų planus skelbti ten dar vieną pseudorespubliką.

14:26 Zaporižės administracija praneša, kad okupantai pagrobė daugiau nei 200 srities gyventojų.

14:20 NATO generalinio sekretoriaus pavaduotojas Mircea Geoana teigia, kad artimiausiu metu Rusija gali surengti provokacijų Moldovoje ir Sakartvele, tačiau karinė grėsmė šioms šalims vertinama yra maža.

13:47 Donecko policija praneša, kad per pastarąją parą nuo rusų ugnies srityje žuvo 1 vaikas ir 3 suaugę civiliai.

13:17 Charkive bombarduota ligoninė ir gyvenamieji rajonai.

13:14 Ukrainos karybos ekspertas, atsargos generolas Vitalijus Radeckis, interviu žiniasklaidai, teigia neabejojantis, kad tam tikrame karo etape, Ukrainos pajėgos įžengs į visas okupuotas teritorijas, įskaitant Krymą.

12:39 Kyjivo policija praneša, kad Bučios rajone vakar rasti dar 3-ų nukankintų civilių kūnai.

12:38 Ukrainos Kultūros ministerija praneša, kad karo metu nukentėjo daugiau nei 250 kultūrinės paskirties objektų.

12:06 Okupuotose Donecko ir Luhansko sričių teritorijose panaikintas „šauktinių“ sveikatos patikrinimas, praneša Ukrainos žvalgyba.

11:48 Estija siunčia į Ukrainą 5-ių išminuotojų komandą.

11:41 Buvęs Ukrainos žvalgybos vadovas Nikolajus Malomužas prognozuoja, kad Rusijos slaptosios tarnybos gali surengti seriją teroro aktų didžiuosiuose Rusijos miestuose ir pasinaudoti tuo, kaip pretekstu visuotinei mobilizacijai.

11:15 Sprogimai nugriausėjo naftos produktų bazėje Briansko (Rusija) apylinkėse. Rusijos pusė teigia, kad tai – Ukrainos aviacijos ataka.

10:17 Ukrainos kariuomenė praneša, kad Iziumo apylinkėse, sėkmingo smūgio metu, sunaikino daugiau nei 30 rusų technikos vienetų.

10:14 Ukrainos Generalinis štabas pateikia tokius Rusijos nuostolius: 23 200 kareivių ir karininkų, 1008 tankai, 2445 šarvuočiai, 436 artilerijos sistemos, 151 salvinės ugnies kompleksas, 77 priešlėktuviniai kompleksai, 190 lėktuvų, 155 sraigtasparniai, 1701 automobilis, 232 dronai.

10:08 Rusijos URM teigimu, karo metu į Rusiją „veakuota“ apie 1 mln. Ukrainos gyventojų.

09:45 Į Odesą atgabenti papildomi priešlėktuvinės gynybos kompleksai. Detalių nepateikiama.

09:35 Šį rytą Rusijos pajėgos bombardavo keletą kaimų Dnepropetrovsko srityje, praneša administracija.

09:22 Rumunija ir Bulgarija padės Ukrainai identifikuoti karo nusikaltėlius.

09:13 Britų karinės žvalgybos vertinimu, Rusija sugebėjo pagerinti taktiką ir veikti labiau koncentruotomis pajėgomis, tačiau neišsprendė koordinacijos, logistikos ir oro paramos problemų.

08:51 Vakar Luhansko srityje apšaudyta 20 gyvenamųjų namų ir 2 mokyklos.

08:38 Ukrainos prokurorų duomenimis, kare žuvo 219 vaikų, sužeisti 398.

08:35 Ukrainos Teisingumo ministerijos vertinimu, pirmieji nuosprendžiai dėl Rusijos karo nusikaltimų bus skelbiami po 1 – 2 metų.

08:08 Pentagonas praneša, kad Vokietijoje ukrainiečių kariai apmokomi naudotis vakarietiška ginkluote. Juos moko Floridos Nacionalinės gvardijos kareiviai, turintys daug darbo su ukrainiečiais patirties.

08:07 Ukrainos kariuomenės žiniomis, iš Belgorodo į Iziumą (Charkivo sritis) permetamos šviežios rusų pajėgos.

08:05 Ukrainos Generalinis štabas teigia, kad Rusijos puolimas Donbase tęsiasi, tačiau vyksta nesėkmingai.

 

65-oji Ukrainos karo diena: naujausios žinios iš fronto

20:00 Kinijos valstybinė TV parodė preliminarų žemėlapį, kam atiteks subyrėjusios Rusijos teritorijos.

Archyvų nuotr.

19:08 Didžiosios Britanijos diplomatė Melinda Simmons paskelbė grįžtanti dirbti į Kyjivą.

18:54 Pentagonas: nauja amerikiečių ginkluotės partija Ukrainai bus pristatyta per parą.

18:41 Odesoje įvedama komendanto valanda. Ji tęsis nuo gegužės 1 d. 22 val. iki gegužės 3-iosios 5 val. Žmonės be leidimų ir asmens dokumentų negalės būti gatvėse ir viešosiose erdvėse.

17:45 JAV gynybos departamentas penktadienį perspėjo amerikiečius nevykti į Ukrainą kovoti su įsiveržusiomis Rusijos pajėgomis, ten per kovas žuvus vienam buvusiam jūrų pėstininkui.

„Mes ir toliau raginame amerikiečius nevykti į Ukrainą... Tai aktyvaus karo zona, tai nėra ta vieta, į kurią reikėtų keliauti“, – televizijai CNN sakė Pentagono atstovas Johnas Kirby, komentuodamas išvakarėse pasirodžiusius pranešimus apie Willy Josepho Cancelo žūtį.

W. J. Cancelo motina Rebecca Cabrera CNN patvirtino, kad jos 22 metų sūnus žuvo pirmadienį Ukrainoje, kur kovo viduryje atvyko dirbdamas su privačiu kariniu rangovu.

16:24 Rusijos sraigtasparnis nevaldomomis raketomis apšaudė Ukrainos teritoriją Sumų srityje, pranešė Ukrainos valstybės sienos apsaugos tarnyba.

16:12 BNS: Rusija siekia totalios kaimyninių valstybių kontrolės, sakė Lietuvos prezidento vyriausiasis patarėjas nacionalinio saugumo klausimais.

15:32 Mykolajevo srityje, Voznesenskio rajone Ukrainos saugumo tarnybos pareigūnai sulaikė tris Rusijos kariškius, kurie dalyvavo mėginant paimti AE.

15:01 Rusų okupantai Mariupolyje pradėjo platinti lankstinukus „pagrindiniai klausimai“, kurie iš tikrųjų yra savotiškos okupacijos „gyvenimo taisyklės“, pranešė Mariupolio mero patarėjas Petro Andriuščenka.

14:48 Azovo pulkas teigia, kad per 65 dienas trukusį karą su Rusijos kariuomene nelygioje kovoje dėl Mariupolio nukovė mažiausiai 1157 okupantus, sužeidęs mažiausiai 520 priešų ir sunaikino Rusijos karinę techniką.

14:23 Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sekretorius Oleksijus Danilovas įsitikinęs, kad JAV Ukrainai suteikti nauji ginklai pakeis karo šalių pozicijas.

14:00 Rusams okupavus Zalissią, du Kyjivo srities gyventojai kolaboravo su okupantais, o Rusijos kariškių nurodymu nušovė du Velykos Dymerkos civilius, pranešė Generalinė prokuratūra.

13:57 Valstybinis televizijos ir radijo transliavimo komitetas užfiksavo 243 okupantų nusikaltimus prieš Ukrainos žurnalistus.

Per karą žuvo 7 žurnalistai atlikdami savo pareigas, 15 dingo be žinios, 14 žuvo kaip kovotojai, 9 buvo sužeisti per rusų okupantų apšaudymą, 8 žurnalistai buvo pagrobti.

13:45 Netoli Charkovo, greitkelyje link Belgorodo, buvo išlaisvintas Russkaja Lozovaja kaimas.

13:31 Rusijos kariuomenė Zaporožės srityje pagrobė du britų humanitarinės organizacijos narius, Ukrainoje veikiančių labdaros organizacijų tinklo įkūrėjas Dominique'as Byrne'as, cituoja BBC.

12:54 Du Kyjivo regiono Fastivo gyventojai dėl vidutinio sunkumo sužalojimų buvo paguldyti į ligoninę po raketos atakos mieste balandžio 28-osios vakarą, pranešė Fastivo miesto taryba ir sostinės regioninės karinės administracijos vadovas Oleksandras Pavliukas.

12:49 Balandžio 25 d. laikinai okupuotame Novoajdaro mieste Luhansko srityje dingo vietos kolaborantas Pavlo Sharogradskj. Netrukus jis buvo rastas su šautine žaizda į galvą, pranešė Centrinė žvalgybos agentūra.

12:43 Patikslinama, kad sostinės Ševčenkovskio rajone po namo griuvėsiais rastas negyva moteris buvo žurnalistė, paskelbė sostinės meras. Tai buvo „Laisvosios Europos Radijo/Laisvės radijo“ žurnalistė ir prodiuserė Vera Gyryč.

12:40 Ukrainos prezidento kanceliarijos vadovo patarėjas Michailo Podoliakas mano, kad karo veiksmai taip pat prasidės Rusijos Federacijos teritorijoje, ypač dėl pačių rusų provokacijų.

12:36 Rusai iš minosvaidžių apšaudė Sumų sritį daugiau nei 30 min., pranešė Ukrainos valstybės sienos apsaugos tarnyba.

11:49 BNS: Rusijos gynybos ministerija penktadienį patvirtino surengusi smūgį iš oro Kyjivui, kai Ukrainos sostinėje lankėsi Jungtinių Tautų generalinis sekretorius Antonio Guterresas.

„Preciziniai tolimojo veikimo oro bazavimo ginklais Rusijos aerokosminės pajėgos sunaikino raketų ir kosmoso pramonės įmonės „Artem“ gamybos korpusus Kyjivo mieste“, – ministerija nurodė per kasdienę spaudos konferenciją apie Rusijos „specialiąją karinę operaciją“ Ukrainoje.

11:47 Prezidento kanceliarijos vadovo patarėjas Michailas Podoliakas mano, kad Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis ir Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas susitiks vėliau, tačiau dabar jų derybos būtų „netinkamu laiku“.

11:30 Okupacinė Donecko liaudies respublikos valdžia verčia studentus masiškai aukoti kraują sužeistiems užpuolikams, pranešė ombudsmenė Liudmila Denisova.

11:29 Ukrainos ginkluotosios pajėgos Charkovo srityje numušė Rusijos naikintuvą Su-34, – Olegas Sinegubovas.

11:11 Per praėjusią dieną okupantai Charkovą apšaudė 16 kartų, iš jų du kartus daugkartiniais raketų paleidimo įrenginiais „Grad“ ir „Smerč“, pranešė Charkovo srities karinės administracijos vadovas Olegas Sinegubovas.

11:08 Sostinės Ševčenkovskio rajone po namo griuvėsiais rastas žuvusio asmens kūnas, į kurį balandžio 28 dieną pataikė rusų raketa, pranešė Kyjivo meras Vitalijus Kličko.

10:40 Per daugiau nei du mėnesius trukusį karą Kyjive žuvo daugiau nei 100 žmonių, o 435 civiliai buvo sužeisti, teigia Kyjivo meras Vitalijus Kličko.

10:39 Okupantai iš artilerijos apšaudė Severodonetską, padegė mokyklos pastatą, prašoma evakucija, pranešė Luhansko srities karinės administracijos vadovas Sergijus Gajdaj.

10:34 Užsienio reikalų ministras Dmitrijus Kuleba paragino pasaulio valstybes apsispręsti, kokias saugumo garantijas jos pasirengusios suteikti Ukrainai.

„Dėl pasaulio taikos Ukraina atsisakė branduolinių ginklų. Tada beldėmės į NATO duris, bet jos taip ir neatsidarė. Saugumo vakuumas paskatino Rusijos agresiją. Pasaulis skolingas Ukrainai už saugumą, todėl prašome valstybių nuspręsti, kokias saugumo garantijas jos yra pasirengusios suteikti“, – tviteryje rašė užsienio reikalų ministras.

10:24 Generalinio štabo duomenys: nuo karo pradžios okupantai prarado 23 tūkst. personalo, 986 tankų ir 2418 šarvuotų kovos mašinų.

10:23 Kyjivo karinė administracija prašo negrįžti į miestą studentų, moterų su mažais vaikais ir pagyvenusių žmonių.

10:11 BNS: Kyjivas pranešė apie planus evakuoti civilių iš Rusijos pajėgų apsiausto metalurgijos įmonės „Azovstal“ komplekso Ukrainos pietrytiniame Mariupolio uostamiestyje, kur tebesikauna paskutinės miestą ginančios ukrainiečių pajėgos.

10:07 Ginkluotosios pajėgos virš Dniepropetrovsko srities numušė Rusijos droną, kuris kliudė namo stogą, tačiau sunkesnių nuostolių nebuvo patirta, sakė regiono valstybės administracijos vadovas Valentinas Rezničenka.

09:54 Melitopolio meras Ivanas Fiodorovas sakė, kad padažnėjo okupantų vykdomi žmonių grobimai patikros postuose ir tiesiog gatvėse, todėl šiuo metu mieste ir rajone judėti pavojinga.

09:38 Energodaro meras Dmitrijus Orlovas dabar dirba Zaporožėje, siekdamas užtikrinti tolesnį valdžios veikimą, pranešė Zaporožės karinės administracijos vadovas Aleksandras Staruchas.

09:25 Pasirodė vaizdo įrašas, kuriame užfiksuotas susprogdintas geležinkelio tiltas Akimovkoje, Melitopolio rajone.

09:12 Regionų karinės administracijos: Vakare Rusijos kariuomenė pradėjo raketų smūgius prieš Kyjivą ir sostinės sritį, taip pat Chmelnickio sritį. Ryte apšaudė kaimus Dniepropetrovsko srityje, o Charkovo, Luhansko, Donecko ir Chersono sritis toliau kenčia nuo nuolatinių apšaudų.

08:54 Prezidentūros vadovo patarėjas Michailas Podoliakas teigia, kad Rusija nenori Mariupolyje derėtis dėl saugios žmonių evakuacijos iš „Azovstalio“ ir nereaguoja į pasiūlymą Ukrainos kovotojus iškeisti į Vladimiro Putino krikštatėvį Viktorą Medvedčiuką.

08:44 Donecke dega naftos bazė.

08:39 Ukrainos generalinė prokuratūra: 219 vaikų tapo Rusijos apšaudymo aukomis. Dar 398 buvo sužeisti.

08:37 Paskelbtas karo veiksmų žemėlapis Ukrainoje.

Archyvų nuotr.

Karo veiksmų žemėlapis. Britų žvalgyba

08:33 Britų žvalgyba: dėl stipraus Ukrainos pasipriešinimo okupantų teritoriniai užkariavimai Donbase.

Mūšis dėl Donbaso išlieka pagrindine Rusijos strategine kryptimi siekiant užsibrėžto tikslo įgyti Donecko ir Luhansko regionų kontrolę. Teigiama, kad šiose srityse kautynės buvo ypač intensyvios Lisičansko ir Severodonecko srityse, bandoma veržtis į pietus nuo Iziumo iki Slovjansko.

08:13 Dniepropetrovsko srityje įsibrovėliai iš „Gradovo“ apšaudė dvi gyvenvietes – srities karinės administracijos vadas Valentynas Rezničenka.

08:06 Maskva atmeta derybas dėl žmonių evakuacijos iš Mariupolio „Azovstalio“.

„Putinas aiškiai pasakė, kad civiliai gali palikti „Azovstalą“, o kariškiai – nuleisti ginklus, tai ne derybų tema“, – tikino V. Putino atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas.

Volodymyras Zelenskis bendroje spaudos konferencijoje su JT generaliniu sekretoriumi sakė, kad Ukraina yra pasirengusi nedelsiant pradėti derybas dėl evakuacijos.

07:38 Per pastarąją dieną Ukrainos gynėjai pataikė į 15 oro taikinių: vieną lėktuvą, penkias sparnuotąsias raketas, devynis nepilotuojamus operatyvinio-taktinio lygio orlaivius. Tik Donecko ir Luhansko srityse buvo atremtos 9 priešo atakos, pranešė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas.

07:36 Rusai 10 kartų apšaudė Luhansko srities miestus, vyksta mūšiai dėl Orechovo – srities karinės administracijos vadovas Sergijus Gajdaj.

07:22 Okupantai sutelkė dėmesį į savo pozicijų išlaikymą netoli Charkovo miesto ir Ukrainos ginkluotųjų pajėgų pozicijų apšaudymą tam tikrose srityse, pranešė ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas.

06:43 Šiandien suplanuotos 5 evakuacijos traukiniais, pranešė „Ukrzaliznica“.

05:14 Rusai ir toliau apšaudo Zaporožės srities miestus, naudoja civilius ukrainiečius kaip skydus ir verčia įvesti „rublio zoną“, skelbia Zaporožės regiono karinė administracija.

03:20 „Azovstalio“ gamyklos lauko ligoninės griuvėsiuose žuvo mažiausiai vienas Ukrainos gynėjas ir dar beveik šimtas sužeistųjų. Gydytojai paimti nelaisviais, pranešė Azovo pulko spaudos tarnybos viršininkas Orestas.

02:43 Charkovo srityje per pastarąją parą rusai nužudė 5 civilius gyventojus ir dar 11 sužeidė, pranešė Charkovo srities karinės administracijos vadovas Olegas Sinegubovas.

00:46 Per praėjusią parą Ukrainos sąjungininkų pajėgos sėkmingai atmušė 9 priešo atakas ir sunaikino Rusijos techniką.

64-oji Ukrainos karo diena: naujausios žinios iš fronto

Archyvų nuotr.

20:57 Trys okupantų sparnuotosios raketos smogė į Fastovą.

20:24 Kyjivo meras Vitalijus Kličko pranešė apie du sprogimus sostinėje. Panašu, kad raketos atskriejo iš Baltarusijos teritorijos.

20:00 Ukrainos ginkluotosios pajėgos praneša, kad apšaudytas Nikolajevas. Pirminiais duomenimis, sugriautos kelios dešimtys individualių namų, vaikų žaidimo aikštelės.

19:39 JAV žvalgyba tvirtina, kad rusai kai kuriuos dalinius iš Mariupolio perkėlė į Zaporožės kryptį, nors ukrainiečiai tebevaldo Azovstalio teritoriją.

19:32 Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas: Ukrainos kariuomenė atgavo Kutuzivkos kaimo kontrolę Charkovo srityje, taip pat suvaržė priešo puolimą keliomis kryptimis.

19:05 Odesoje suveikė oro gynybos sistema, pranešė regiono karinė administracija.

18:45 Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pareiškė, kad tarp šalių buvo susitarta dėl Ukrainos karinės technikos remonto Bulgarijoje.

18:44 Žiniasklaida: Chersono priemiestyje užsiliepsnojo nendrės.

18:21 Rusų okupantai užėmė Melitopolio miesto kraštotyros muziejų, kuriame saugomas IV amžiaus prieš Kristų skitų auksas. Vietą, kur relikvija saugoma, rusams pasakė kolaborantai, praneša Zaporožės srities karinė administracija.

18:13 Rusijos kariškiai apiplėšė žemės ūkio įmonę Kamjaneco-Dnieproskos Zaporožės srityje ir pagrobė 61 toną kviečių, pranešė Zaporožės srities prokuratūra.

18:09 Irina Vereščuk paskelbė apie naują kalinių apsikeitimą. Per šiuos mainus namo grįžo 45 ukrainiečiai: 33 kariai ir 12 civilių.

17:52 CNN paskelbė naują vaizdo įrašą, nufilmuotą iš drono virš Bučos, kur rusų mašinos važiuoja gatvėmis pro nužudytų miesto gyventojų kūnus.

17:12 Okupantai iš Mariupolio deportavo daugiau nei 20 tūkst. žmonių, praneša srities karinės administracijos vadovas.

16:48 Rusai granatsvaidžiais apšaudė pasieniečius Černihovo srityje prie Senkivkos posto, pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba.

16:08 Naktį rusų okupantai smogė karo lauko ligoninei Mariupolio „Azovstal“ gamyklos teritorijoje – yra žuvusiųjų ir sužeistųjų, pranešė Azovo pulkas.

16:01 Ukrainos karo žurnalistai iš savo šaltinių sužinojo, kad Rusijos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo viršininkas generolas Valerijus Gerasimovas asmeniškai lankosi Iziume, kad vadovautų kariuomenei Donbase.

15:28 Rusijos valstybinė žiniasklaida praneša, kad prie Saratovo sudužo du kariniai sraigtasparniai, kurie buvo naudojami personalo mokymams.

15:27 Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui pasakė, jog Ankara pasirengusi padaryti daugiau, kad būtų užbaigtas karas Ukrainoje.

15:26 Okupantai atšaukė gegužės 9-osios paradą Donecke.

15:23 Rusijos nevaldomos raketos pataikė į pramoninę gamyklą ir Niujorko gyvenamuosius rajonus Donecko srityje, žuvo trys žmonės, pranešė regioninės valstybės administracijos vadovas Pavlo Kirilenko.

15:01 „The Guardian“: Rusija likus kelioms savaitėms iki karo išsiuntė dresuotus delfinus į laikinai okupuotame Kryme esančią karinę bazę. Tikriausiai jie buvo išsiųsti apsaugoti laivyną Sevastopolio įlankoje nuo povandeninės atakos.

14:43 Apie 100 000 mariupoliečių gresia mirtinas pavojus dėl antisanitarinių sąlygų Rusijos okupuotame mieste, pranešė Mariupolio miesto taryba.

14:42 Charkove Ukrainos saugumo tarnyba atskleidė paslėptą tankų atsarginių dalių sandėlį, skirtą okupantams.

14:41 Prokuratūra nustatė 10 Rusijos karių, dalyvavusių kankinant taikius ukrainiečius Bučoje, pranešė generalinė prokurorė Irina Venediktova.

14:33 Vladimiro Putino atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas pareiškė, kad Vakarų ginkluotės tiekimas Ukrainai kelia grėsmę Europos saugumui.

14:22 BNS: Kyjivas paskelbė, kad Rusijos puolimas Ukrainos rytuose įsibėgėjo ir kad intensyviai apšaudomi keli miestai, o rusų pajėgos bando apsupti ukrainiečių pajėgas.

14:10 Šiandien, apie 8 val., Akimovkoje, Melitopolio rajone, įvyko geležinkelio tilto likvidavimas. Pasak Odesos regiono karinės administracijos, per šį tiltą okupantai iš Krymo tiekė ginklus ir degalus.

14:06 Nova Kachovkoje, kaip ir visame Chersono regione, vyksta masinis gyventojų išvykimas į kaimyninius regionus ir teritorijas, kuriose nėra karinių veiksmų. Taip pat trūksta specialistų, ypač medicinos ir komunalinių paslaugų, pranešė Nova Kachovkos meras Volodymyras Kovalenko.

13:49 BNS: Jungtinių Tautų atstovė Ukrainoje sakė, kad rengiasi galimai evakuacijai iš apgulto Ukrainos Mariupolio uostamiesčio, kur, kaip skelbia Kyjivas, yra įstrigusių civilių ir sužeistų karių.

„Vykstu į Zaporožę rengtis vilčių teikiančiai evakuacijai iš Mariupolio. JT yra visiškai mobilizuotos padėti gelbėti ukrainiečių gyvybes ir padėti tiems, kam reikia pagalbos“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė JT koordinatorė rezidentė ir humanitarinės pagalbos koordinatorė Osnat Lubrani.

13:27 Mažiausiai vienas žmogus žuvo ir du buvo sužeisti per šiandien priešo apšaudymą Charkove, pranešė Charkovo srities karinės administracijos vadovas Olegas Sinegubovas.

13:11 Prezidentūros vadovo patarėjas Mychailo Podoliakas: Ukraina nuo Rusijos karinės agresijos ginsis bet kokiu būdu, taip pat ir puldama Rusijos sandėlius ir bazes.

13:05 Ukrainos oro pajėgoms reikia modernių vidutinio nuotolio ir tolimojo nuotolio priešlėktuvinių raketų sistemų, taip pat modernių naikintuvų prieš okupantų lėktuvus, kad patys galėtų uždaryti savo oro erdvę, pranešė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vadas generolas leitenantas Mykolas Oleščiukas.

12:35 Ukrainos gynybos ministerijos Centrinė žvalgybos valdyba paskelbė Rusijos stačiatikių bažnyčios dvasininkų, bendradarbiaujančių su Rusijos propagandistais okupaciniais tikslais, sąrašą.

12:10 Lisičansko karinės administracijos vadovas praneša, kad regione nebus vandens iki karo veiksmų pabaigos.

12:05 Okupantai apšaudė Pokotilovkos kaimą, kuris yra Charkovo miesto dalis. Dėl apšaudymo sugriuvo pastatas, o po griuvėsiais yra žmonių. Dirba gelbėtojai, paskelbė Charkovo miesto tarybos vadovo patarėja Natalija Popova.

12:01 Kyjivo gynimo operacija, trukusi nuo vasario 24 iki balandžio 2 dienos, šiuo metu baigta, tačiau grėsmė sostinei niekur nedingo, nes priešas neatsisakė savo agresyvių ketinimų, pranešė Kyjivo miesto karinės administracijos vadovas Mykolas Žirnovas.

11:18 Azovo pulkas pranešė, kad praėjusią naktį rusų okupantai smogė apie 50 oro smūgių ir numetė daugybę fosforo bombų į Mariupolį, ir paragino valdžią imtis ryžtingų priemonių miestui atblokuoti ar evakuoti gyventojus bei gynėjus.

11:07 Įsibrovėliai apšaudė Sloviansko kurortą, ligoninės pastatus – generalinė prokuratūra iškėlė bylą dėl karo įstatymų pažeidimo.

11:01 Praėjusią parą Rusijos kariai į Charkovą paleido 11 artilerijos sviedinių, o šiandien priešas toliau kovoja mieste, pranešė Charkovo srities karinės administracijos vadovas Olegas Synegubovas.

10:46 Nuo karo pradžios Rusija iš viso prarado 22 800 karių, o praėjusią naktį žuvo keturi šimtai okupantų – kariuomenės generalinio štabo duomenys.

10:23 Ukrainos centrinės žvalgybos valdybos gautas „Padniestrės gynybos ministerijos“ raštas vietos administracijų vadovams atskleidžia informaciją apie piliečių šaukimą į „ypatingą pasitarimą“.

10:19 Zaporožės regiono karinė administracija: Rusijos kariuomenė pradėjo raketų smūgį Zaporožėje, buvo sužeisti trys žmonės (vienas iš jų vaikas), apgadinti du namai privačiame sektoriuje.

10:15 Charkovo srities policija sulaikė 58 metų moterį, kuri perdavė priešui slaptą informaciją apie Ukrainos ginkluotųjų pajėgų karinės technikos buvimo vietą ir judėjimą.

10:04 Zaporožės AE šiuo metu veikia tik savo reikmėms, nes buvo pažeista 330 kV aukštos įtampos linija pietų Ukrainoje dėl okupantų kaltės, pranešė „Energoatom“.

09:13 Regionų karinės administracijos: naktį Rusijos kariuomenė toliau apšaudė Charkovo, Luhansko, Donecko sritis, bandė veržtis link Mykolajevo ir Krivogo Rigo, o raketomis apšaudytas Ševčenkos kaimas Nikolajevo srityje. Mariupolio „Azovstal“ laikosi.

09:12 Rusijos kariuomenė pradėjo raketų smūgį į buvusią gamyklą Sinelnikų rajone Dniepropetrovsko srityje, pranešė Dniepropetrovsko srities valstybinės administracijos vadovas Valentynas Rezničenko.

09:11 Okupantų į Chersono srities pirmininko pavaduotojo postą paskirtas bendradarbis Kirilas Stremousovas teigė, kad regione referendumų neplanuojama.

09:04 Britų žvalgyba: Rusijos Juodosios jūros laivynas, nepaisant laivų praradimo, išlaiko galimybę smogti Ukrainos ir pakrantės taikiniams.

Šiuo metu Juodosios jūros operatyvinėje zonoje yra apie 20 Rusijos karinio jūrų laivyno laivų, įskaitant povandeninius laivus. Bosforas lieka uždarytas visiems ne Turkijos karo laivams, todėl Rusija negali pakeisti Juodojoje jūroje prarasto kreiserio „Moskva“.

08:35 Per praėjusią parą Luhansko srityje žuvo keturi žmonės, dar keturi buvo sužeisti, Popasnoje sugriauta 10, o Lisičanske – 13 namų, pranešė Luhansko srities karinės administracijos vadovas Sergijus Hajdaj.

07:42 JAV turi patikimos informacijos, kad Rusijos kariuomenė Donecke įvykdė egzekuciją ukrainiečiams, kurie bandė pasiduoti. Apie tai pranešė JAV specialioji pasiuntinė tarptautiniam teisingumui Beth Van Shaak JT posėdyje.

07:35 Rusijos kariuomenė didina puolimo Ukrainoje tempą. Aktyviausiai okupantai veikia Slobožanskio ir Donecko srityse, perkelia papildomas pajėgas į Iziumą, siekia apsupti Ukrainos gynėjus rytuose, ruošiasi stumtis į Severskij Donecą, pranešė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas.

07:30 Chersono regione per pastarąją dieną Ukrainos ginkluotosios pajėgos sunaikino Rusijos karių amunicijos sandėlius Molodeckyje ir Velyka Oleksandrivkoje – operatyvinė komanda „Pietūs“.

06:55 Nuo gegužės 1 dienos okupantai Chersono srityje ketina įvesti Rusijos rublius, paskelbė okupantų paskirtas Chersono srities karinės civilinės administracijos „vadovo pavaduotojas“ Kirilas Stremousovas.

06:20 Virš Belgorodo (Rusija) suveikė oro gynyba, pasigirdo trys sprogimai, pranešė „RIA Novosti“.

04:36 JAV Ukrainai siunčia 155 mm haubicas.

03:57 Trečiadienio vakarą Odesoje oro gynybos pajėgos virš jūros numušė priešo žvalgybinį bepilotį orlaivį, pranešė Odesos miesto taryba.

01:23 Per praėjusią dieną oro ir sausumos pajėgų priešlėktuvinių raketų daliniai pataikė į aštuonis okupantų oro taikinius, skelbia Oro pajėgų vadovybės spaudos centras.

63-ioji Ukrainos karo diena: naujausios žinios iš fronto

19:31 Okupantai tris kartus apšaudė Dniepropetrovsko srityje esantį Velyka Kostromkos kaimą kasetiniais sviediniais, – regiono valstybės administracija.

19:12 Rusijos žurnalistų šaltiniai Kremliuje teigia, kad gegužės viduryje Rusijos specialiosios tarnybos rengia „referendumus“ dėl vadinamųjų „DLR“ ir „LLR“ „stojimo“ į Rusiją, o paskui ruošia panašų scenarijų Chersono sričiai.

19:05 Ukrainos žvalgyba: rytoj okupantai planuoja sunaikintame Mariupolyje surengti propagandinį „spaudos turą“, skirtą rusams ištikimiems „žurnalistams“.

18:42 Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo suvestinė: Rusijos kariai trečiadienį bandė pradėti puolimą keliomis kryptimis, bet jiems nepavyko.

17:42 Mariupolio gynėjai dar kartą prašo evakuacijos.

17:12 Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas vis dar tikina, kad visos karo prieš Ukrainą užduotys bus įvykdytos.

17:05 Rusijos kariuomenė, apšaudydama Ukrainos miestus, visiškai sunaikino 102 švietimo įstaigas, įskaitant mokyklas, vaikų darželius ir universitetus. Dar 1412 įstaigų buvo apgadinta. Tai pranešė Ukrainos švietimo ir mokslo ministras Sergijus Škarletas.

16:37 Ukrainos saugumo tarnybos kontržvalgyba atskleidė Žitomyro srities pareigūną, kuris rinko įslaptintą informaciją apie Ukrainos naikintuvus ir oro pajėgų infrastruktūrą bei stengėsi ją perduoti okupantui.

16:06 „NBC News“: dėl JAV žvalgybos dalijimosi informacija su Ukraina, ukrainiečiai spėja perkelti savo oro gynybos sistemas į kitą vietą ir okupantai pataiko į tuščius plotus.

15:51 Luhansko srityje okupantai apšaudė Severodonecko ligoninę, viena moteris žuvo, – sakė regiono karinės administracijos vadovas Sergejus Gajdaj.

15:39 Aukščiausiosios Rados žmogaus teisių komisarė Liudmila Denisova pranešė, kad Kontrolieriaus tarnyba gavo apie 400 skundų dėl rusų okupantų seksualinio smurto prieš ukrainiečius.

14:43 Kremlius nesvarsto galimybės mainais už Ukrainos kariuomenės belaisvius iškeisti Vladimiro Putino krikštatėvį Viktorą Medvedčiuką, sakė Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas.

14:03 Prezidentūros vadovo patarėjas Mychailo Podoliak teigė, kad galimo Ukrainos ir Rusijos prezidentų susitikimo laikas ir kontekstas nėra nustatyti.

13:17 Ukrainos gynėjai Dniepropetrovsko srityje numušė Rusijos raketą, niekas nenukentėjo, pranešė Dniepropetrovsko srities karinės administracijos vadovas Valentynas Rezničenka.

12:53 Kyjivo gyventojų prašoma nesilankyti kapinėse iki karo pabaigos.

12:16 Žiniasklaida: Proukrainietiškas mitingas Rusijos okupuotame Chersone buvo išsklaidytas, o okupantai panaudojo ašarines dujas ir sužeidė keturis žmones.

12:00 Artimiausiomis dienomis gali įvykti Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio ir Rusijos prezidento Vladimiro Putino susitikimas, sakė Turkijos gynybos ministras Hulusi Akaras.

11:39 Rusai du kartus smogė Avdeevkai fosforiniais sviediniais. Pasak Donecko karinės administracijos vadovo Pavelo Kirilenkos, pirmasis smūgis praėjusią naktį buvo smogtas prie kokso gamyklos, o šįryt – miesto centre. Dėl šių apšaudymų mieste kilo keli gaisrai.

11:16 Voroneže (Rusija) gyventojai išgirdo 2 sprogimus.

11:13 Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas: okupantai ir toliau patiria nuostolių: jau prarado 22 400 karių, 939 tankus ir 185 lėktuvus.

10:42 Girskio bendruomenė nukentėjo oro smūgio, žuvo mažiausiai vienas žmogus, pranešė Luhansko srities karinės administracijos vadovas Sergijus Gajdaj.

09:57 Rusijos FSB pranešė sulaikius du rusus – „Ukrainos nacizmo“ šalininkus, kurie tariamai rengė sabotažą Belgorodo srityje, pranešė „Ria Novosti“.

09:22 Regionų karinės administracijos: naktį rusų okupantai apšaudė Dniepropetrovsko sritį, vienas žmogus buvo sužeistas, taip pat buvo apšaudytos Charkovo, Luhansko, Donecko, Chersono sritys.

09:21 Du vaikai, 8 ir 9 metų amžiaus, kovo mėnesį Rusijos kariuomenės sužeisti Mariupolyje ir deportuoti į Rusiją, buvo grąžinti į Ukrainą ir gydomi Kyjive, skelbia Ukrainos generalinė prokuratūra.

08:51 Severodonetske kunigas perdavė informaciją priešui apie Ukrainos kariuomenės dislokavimą, pranešė Luhansko srities karinės administracijos vadovas Sergijus Hajdaj.

08:34 Ukrainos saugumo tarnybos generolas pranašavo lūžio tašką Rusijos Federacijos kare prieš Ukrainą. Pasak Viktoro Jaguno, lūžio tašku taps Vakarų tiekiami modernūs ginklai. Visų pirma, aviacijos ir oro gynybos sistemos.

08:25 Antrą kartą Rusijos kariuomenė raketomis apšaudė kelių-geležinkelio tiltą per Dniestro žiotį Odesos įlankos srityje, pranešė „Ukrzaliznica“ valdybos pirmininkas Aleksandras Kamyšinas.

08:15 Britų žvalgyba: Ukraina išlaiko didžiąją dalį savo oro erdvės kontrolės, o Rusijai nepavyko efektyviai sunaikinti Ukrainos oro pajėgų ar nuslopinti oro gynybos sistemų.

08:10 Priešas perėmė kelių gyvenviečių kontrolę Charkovo ir Luhansko srityse, pranešė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas.

08:01 Okupantai iš artilerijos apšaudė Zelenodolską (Dnepropetrovsko sritis), sakė regiono karinės administracijos vadovas Valentinas Rezničenka. Vienas žmogus sužeistas.

07:53 Beveik visa Luhansko sritis nukentėjo nuo Rusijos kariuomenės apšaudymo, gelbėtojai užfiksavo septynių namų sunaikinimą, daug daugiau buvo apgadinta, parnešė Luhansko regiono karinė administracija.

07:21 Rusijos Federacijos Kursko srities gubernatorius Romanas Starovoitas pareiškė, kad balandžio 27-osios naktį Kursko gyventojai išgirdo „beldimą“ – esą veikė oro gynyba.

07:14 Iš Belgorodo srities teritorijos į Iziumo miestą Rusija perkėlė dvi bataliono taktines grupes iš 76-osios oro desanto pajėgų puolimo divizijos, pranešė ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas.

06:26 Rusijos Federacijos Belgorodo srities gubernatorius Viačeslavas Gladkovas pranešė, kad, pirminiais duomenimis, netoli Stara Nelidovkos kaimo dega amunicijos sandėlis.

04:10 Ukrainos ginkluotosios pajėgos smūgiavo priešo pozicijoms Gyvačių saloje, pataikė į vadavietę ir sunaikino priešlėktuvinių raketų sistemą „Strela-10“.

02:12 Per praėjusią parą Donecko regione buvo nužudyti 3 žmonės, pranešė regiono karinės administracijos vadovas.

62-oji Ukrainos karo diena: naujausios žinios iš fronto

a

18:02 Rusijos gynybos ministerija grasina smogti „sprendimų priėmimo centrams“ Kyjive, jei Ukraina užpuls objektus Rusijoje.

17:48 Radiacijos lygis Černobylio atominėje elektrinėje yra „nenormalus“ po mėnesio, kai zoną okupavo Rusijos kariai. Tai pareiškė Tarptautinės atominės energijos agentūros vadovas Rafaelis Grossi, lankydamasis Černobylio atominėje elektrinėje, praneša AFP.

TATENA vadovas pabrėžė, kad Rusijos trumpalaikė šios srities okupacija buvo „labai labai pavojinga“.

17:44 Zaporožėje netoli Spasivkos kaimo Ukrainos oro gynybos pajėgos numušė rusišką raketą, pranešė regiono karinė administracija.

17:31 Moldovos prezidentė Maia Sandu sakė, kad sprogdinimai Padniestrėje ir pastangos padidinti eskalaciją regione buvo susiję su pajėgomis, esančiomis nepripažintame regione, o ne Ukraina.

17:13 Mariupolyje žuvusi Ukrainos vandensvydžio čempiono Jevgeno Obedinskio 12-metė dukra, kurią anksčiau okupantai išvežė į Donecką, grąžinta į Kyjivą pas senelį, pranešė Mariupolio miesto taryba.

16:28 Prezidento kanceliarijos vadovo patarėjas Michailas Podoliakas mano, kad Rusija bando destabilizuoti situaciją nepripažintoje „Padniestrės Moldovos Respublikoje“ ir užsimena, kad Moldova lauktų „svečių“.

16:26 Kovo mėnesį du trečdaliai Nikolajevo buvo apsupta. Rusijos kariuomenė priartėjo prie Pietų Bugo, bet ukrainiečiai sugebėjo juos atstumti. Dabar rusai yra nedideliame sektoriuje tarp Chersono ir Nikolajevo regionų Stanislavo-Aleksandrovkos linijoje. Tai paskelbė miesto meras Aleksandras Senkevičius.

16:03 Chersono miesto taryboje okupantai ir kolaborantai surengė susitikimą, kuriame pristatė vadinamąjį Chersono regiono valstybės administracijos „vadovą“ Volodymyrą Saldo ir Chersono miesto administracijos „vadą“ Oleksandrą Kobetą.

15:57 Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas Ukrainos norą surengti specialias derybas Mariupolyje pavadino „teatrališku gestu“ ir teigė, kad Rusija vis dar laukia atsakymo į jos pasiūlymus, kurie esą prieš 10 dienų buvo perduoti Kyjivui.

15:19 Balandžio 26–29 dienomis Baltarusijos oro pajėgos ir oro gynybos pajėgos surengs bendras štabo pratybas, kuriose dalyvaus Rusijos kariškiai, pranešė Baltarusijos Respublikos gynybos ministerija.

15:13 Paskelbtas karo veiksmų Ukrainoje žemėlapis.

14:11 Naktį prieš gamyklą „Azovstal“ buvo įvykdyti 35 oro antskrydžiai, o po griuvėsiais yra civilių.

13:54 Žiniasklaida praneša, kad Rusijos kariai pradėjo raketų smūgį Odesos regione, apgadindami tiltą per Dniestro žiotį.

13:32 Mažiausiai trys žmonės žuvo ir septyni buvo sužeisti per Rusijos apšaudymą Charkove, praneša Charkovo srities karinės administracijos vadovas Olehas Synegubovas.

12:48 „Daugiau nei 30 proc. gyventojų Mariupolyje ir kituose Donecko srities rajonuose yra atjungti nuo elektros energijos, jų tiekimo atkurti neįmanoma“, – pareiškė DTEK generalinis direktorius Maksimas Tymčenka.

12:36 Donecko liaudies respublikos lyderis, Kremliaus statytinis Denisas Pušilinas įkūrė „medalį“ „Už Mariupolio išlaisvinimą“, rašoma telegrame.

„Manau, kad būtų tikslinga įsteigti medalį „Už Mariupolio išlaisvinimą“ ir įteikti jį kariams, ypač pasižymėjusiems kovose dėl šio miesto“, – teigia D. Pušilinas.

12:17 Okupantai Mariupolyje neduoda maisto vyrams, kol jie nedalyvauja darbuose, įskaitant nulaužų, masinių kapų tvarkymą ir pan., teigia Mariupolio mero patarėjas Petro Andriuščenka.

12:16 Sumų regione ir gretimuose kaimuose pasigirdo sprogimai su šūviais, pranešė regiono karinė administracija.

12:03 Charkovo gynybos metu žuvo buvęs Lvovo Karpatų futbolininkas, gynęs Ukrainą kaip 95-osios atskiros oro puolimo brigados dalis.

11:47 Mikolajevo meras Aleksandras Senkevičius pareiškė, kad miesto valdžia ruošiasi Rusijos puolimui arba net apgulčiai.

11:34 Balandžio 23 d. per Odesos apšaudymą mirė nėščia moteris ir jos vyras.

11:27 Dėl apšaudymo iš Rusijos teritorijos Sumų srityje buvo uždrausta artėti prie sienos 1 kilometro atstumu, pranešė Ukrainos valstybės sienos apsaugos tarnybos atstovas Andrijus Demčenka.

11:19 Krašto apsaugos ministerijos Vyriausiosios žvalgybos direktorato teigimu, Rusija bando papildyti darbo jėgos praradimą žadėdama didžiulius atlyginimus ir galimybę plėšikauti.

11:16 Trys rusiškos raketos pataikė į Zaporožės infrastruktūrą, dvi – į įmonę, žinoma, kad vienas žmogus žuvo, vienas buvo sužeistas, pranešė Zaporožės regiono karinė administracija.

10:55 Gaisras Kremenčugo kogeneracinėje elektrinėje buvo užgesintas balandžio 26-osios rytą, pranešė Dmitro Luninas, Poltavos regiono karinės administracijos vadovas.

10:34 Generalinis štabas skelbia okupantų nuostolius.

10:05 Nepatvirtintais duomenimis, Padniestrėje buvo apšaudytas karinis aerodromas.

10:04 Vadinamoji Padniestrės (Moldovos teritorija netoli Ukrainos sienos) vidaus reikalų ministerija pranešė, kad ankstų balandžio 26 d. rytą Majako kaime, Grigoriopolio rajone, nugriaudėjo du sprogimai: pirmasis – 6.40 val., antrasis – 7.05 val.

10:01 Pasirodė nuotraukos, kuriose iš „Azovstal“ gamyklos Mariupolyje rūksta juodi dūmai.

09:59 Balandžio 26-osios naktį rusų okupantai toliau apšaudė Ukrainos rytus ir pietus, o blogiausia padėtis Donbaso ir Chersono srityje, pranešė regionų karinės administracijos.

09:38 Keturi žmonės yra ligoninėje dėl raketų atakos Kremenčuke Poltavos srityje. Apie tai pranešė ligoninės gydytojas.

09:21 Rusijos kariuomenė vykdo puolimo operacijas Zaporožės srities Orichovo rajono Trudoliubivkos kryptimi, Pologi miestelyje apgadinti 8 namai, Molochansko miesto geležinkelio stotyje apgadintas lengvasis automobilis, pranešė Zaporožės karinė administracija.

09:11 „Energoatom“ skelbia, kad buvo paleistos dar dvi sparnuotosios raketos netoli Ukrainos AE.

09:10 Okupantai nužudė 217 ukrainiečių vaikų, praneša Generalinė prokuratūra.

09:09 Luhansko srityje tęsiasi kovos Popasnoje ir Rubižnėje. Per dieną regione užfiksuota 17 apšaudymų – regiono karinės administracijos vadovas Sergijus Gajdaj.

08:57 Britų žvalgyba: Rusijos pajėgos galimai bando apsupti gerai įtvirtintas ukrainiečių pozicijas Rytų Ukrainoje.

Pranešama, kad griuvo Kreminos miestas, o į pietus nuo Iziumo vyksta intensyvios kautynės, kai Rusijos kariai iš šiaurės ir rytų bando veržtis į Slavjansko ir Kramatorsko miestus.

Ukrainos pajėgos ruošia gynybą Zaporožėje galimai Rusijos atakai iš pietų.

08:16 Zaporožės regiono karinė administracija: Rusijos kariuomenė pradėjo raketų smūgį Zaporožėje, galimų aukų skaičius tikslinamas.

07:35 Chersono srities Velyka Oleksandrivkos vietovėje Ukrainos kariškiai sunaikino amunicijos sandėlį ir nužudė 70 rusų (tikslus žuvusiųjų skaičius tikslinamas), pranešė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas.

06:48 Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos Kovos su dezinformacija centras praneša, kad rusai galimai planuoja apšaudyti Karlivsko rezervuaro užtvankas Donecko srityje.

05:58 Rusijos Federacijos Belgorodo srities gubernatorius Viačeslavas Gladkovas tvirtina, kad Ukraina neva apšaudė Golovčino ir Žuravlevkos kaimus.

05:00 Daugiau nei 2 milijonai ukrainiečių tapo migrantais, sako Ukrainos socialinių reikalų ministerija

61-oji Ukrainos karo diena: naujausios žinios iš fronto

Ukrainos kariuomenė naikina Rusijos kariuomenę

Rytų Ukrainoje Rytų operatyvinės grupės kovotojai sunaikino iki 160 priešo karių, taip pat tris tankus, vieną šarvuotąjį transporterį, keturias pėstininkų kovos mašinas ir kitą įrangą.

Per dieną Rusijos pajėgos surengė 3 atakas "Vostok" grupės atsakomybės zonoje, taip pat tęsė raketų ir oro smūgius bei sunkiosios artilerijos apšaudymą. Kova tęsiasi.

19:50 JT: Ukrainos karo pabėgėlių skaičius viršijo 5,2 mln.

Praėjusią parą, Jungtinių Tautų (JT) duomenimis, iš Ukrainos pabėgo dar 45 000 žmonių. Iš viso nuo Rusijos invazijos pradžios šalį jau paliko per 5,2 mln. ukrainiečių, pirmadienį pranešė JT Pabėgėlių agentūra (UNHCR).

Tarptautinės migracijos organizacijos (TMO) duomenimis, nuo karo pradžios vasario 24-ąją, be to, į kaimynines valstybes pabėgo 218 000 trečiųjų šalių piliečių, pirmiausiai - studentų ir svetimšalių darbininkų.

IOM spėja, kad per 7,7 mln. žmonių Ukrainoje yra vadinamieji vidaus pabėgėliai. Beveik du trečdaliai vaikų Ukrainoje buvo priversti palikti savo namus, kad evakuotųsi į saugią vietą kitose šalies dalyse ar užsienyje.

Prieš Rusijos invaziją Ukrainoje vyriausybės kontroliuojamose teritorijose gyveno 37 mln. žmonių. Šios teritorijos neapima Rusijos aneksuoto Krymo ir prorusiškų separatistų bastionų Ukrainos rytuose.

19:10 Netoli Lvovo esančiame miestelyje krito raketos, gyventojai teigia, jog atakos gali kartotis

Pirmadienio rytą Lvovo (Ukraina) srityje, miestelyje Krasne, Rusijos kariuomenė raketomis apšaudė elektros paskirstymo stotį geležinkelio stotyje. Po sprogimo įsiplieskė didelis gaisras.

Miestelio bendruomenės pirmininkas Roman Furda naujienų agentūrai ELTA teigė, kad žmonių aukų buvo išvengta, aplink elektrinę sugriauta keletas pastatų. Jo teigimu, sprogimas sutrikdė traukinių eismą, šiuo metu vyksta infrastruktūros atstatymo darbai, įvykio vietoje visą dieną dirbo gaisrininkai ir gelbėtojai.

R. Furda duomenimis, balandžio 25-ąją raketomis buvo apšaudytos dar mažiausiai dvi geležinkelio stotys gretimose Ukrainos srityse. Jo teigimu, tai buvo iš anksto suplanuota Rusijos armijos ataka, kuri bet kuriuo metu gali pasikartoti. Jos tikslas - paralyžiuoti Ukrainos geležinkelių darbą.

Miestelio bendruomenės vadovo teigimu, į elektros paskirstymo stotį buvo paleistos mažiausiai trys raketos, vieną jų sunaikino Ukrainos karinių oro pajėgų priešraketinės pajėgos, kita pataikė šalia jėgainės. Spėjama, kad raketos skriejo iš pietryčių pusės.

Pakalbinti miestelio Krasne gyventojai teigė, kad nuo sprogimo sudrebėjo jų namų langai, pakilo didelis dūmų stulpas. „Sprogimo garsas buvo sunkiai nusakomas, mes tuo metu buvome namie, sudrebėjo visas butas. Išbėgome į lauką, o ten - dūmai, jie matėsi ir už dešimties kilometrų" - teigė Krasne gyventoja Liuba.

Kitas Krasne gyventojas Oleksejus sakė, kad pastaruoju metu oro pavojaus sirenos girdėti kiekvieną dieną, bet gyventojai į jas mažai kreipė dėmesį. „Bet dabar, tik išgirdę signalą, iškart bėgame į slėptuves, tas sprogimas išgąsdino visus. Ukrainoje nebėra saugių vietų", - sakė 47 metų ukrainietis.

Žurnalistai į sprogimo zoną nebuvo įleisti. Miestelis Krasne yra apie 50 km atstumu nuo Lvivo. Pirmadienį oro pavojaus sirenos buvo įjungtos visoje Ukrainoje.

18:30 JAV Valstybės departamentas pranešė patvirtinęs 165 mln. dolerių (153 mln. eurų) vertės šaudmenų, naudotų buvusios Varšuvos sutarties šalių, taip pat kitokios nestandartinės amunicijos pardavimą Ukrainai, siekiant padėti apsiginti nuo Rusijos puolimo.

18:11 Dauguma žuvusių rusų karių yra iš neturtingų regionų, daugiausia iš Dagestano ir Buriatijos, rodo „Mediazone“ tyrimas.

18:04 Luhansko srities karinės administracijos vadovas Sergijus Hajdaj sakė, kad rusų okupantai Novotoškivską užėmė faktiškai sunaikinę gyvenvietę.

17:42 Mariupolyje okupantai deklaruoja savo „policijos“ darbą, o buvę Ukrainos vidaus reikalų ministerijos Mariupolio skyriaus darbuotojai priversti atvykti į regioninius policijos skyrius, skelbia Mariupolio mero patarėjas Petro Andriuščenka.

17:26 Belgorodo srityje Rusija telkia papildomus karinius dalinius, skirtus plėsti pajėgumus rytinėje operatyvinėje zonoje, pranešė Ukrainos gynybos ministerijos atstovas spaudai Oleksandras Motuzianikas.

16:49 Dėl priešo apšaudymo žuvo trys (1 moteris ir 2 vyrai) Bezruky kaimo (Charkovo sritis) gyventojai.

16:18 Penki žmonės žuvo, o dar 18 buvo sužeisti per Rusijos raketų smūgį geležinkelių infrastruktūrai netoli Žmerynkos ir Kozjatyno miestų, pranešė Vinicos apygardos prokuratūra.

15:48 Mariupolio miesto taryba: Manguše okupantai įrengė masinę kapavietę, kurioje palaidota iki 9000 mariupolio gyventojų.

Archyvų nuotr.

Masinė kapavietė Mariupolyje. Stop kadras/UNIAN

15:29 Rivnės regioninės karinės administracijos vadovas Vitalijus Kovalis praneša, kad dėl Rusijos raketų smūgių į geležinkelių infrastruktūrą Zdolbunivo srityje buvo apgadinta apie 20 netoliese esančių namų, vienas žmogus buvo sužeistas.

14:40 Nors Rusija teigia, kad leis atverti humanitarinį koridorių iš Mariupolio gamyklos „Azovstal“, tačiau vicepremjerė Irina Vereščiuk tikina, kad jokių garantijų dėl saugios evakuacijos nėra.

14:29 Kyjivo srityje vietoj tų, kurie buvo sugriauti per Rusijos kariuomenės puolimą, pastatyta 11 laikinų tiltų, pranešė Ukrainos prezidento kanceliarijos vadovo pavaduotojas Kyrylo Tymošenko.

13:54 Oro gynyba Charkovo srityje numušė Rusijos naikintuvą Su-34, pranešė operatyvinė komanda „Rytai“. Iš lėktuvo katapultavosi 2 pilotai.

Archyvų nuotr.

Degantis lėktuvas. Rytai 

13:18 Rusijos gynybos ministerija tikina, kad jų kariai nešaudys Kyjive nuo balandžio 25 d. 14 val., o civiliams leis palikti „Azovstal“ gamyklą Mariupolyje. Ukrainos pusė tvirtina, kad apšaudymai nesiliauja.

12:46 Rusijos Federacijos gynybos ministerija sutiko atverti humanitarinį koridorių iš „Azovstal“. Jis bus atidarytas nuo 14.00 vietos laiku ir bus skirtas „civiliams, apie kuriuos paskelbė Kyjivas“.

12:42 Gynybos ministerijos teigimu, okupantai gali panaudoti cheminius ginklus (raketas) prieš Mariupolyje esančią gamyklą „Azovostal“, kur slepiami kariai ir civiliai.

12:08 Ukrainos ginkluotųjų pajėgų priešlėktuvinės raketos sunaikino dvi Rusijos sparnuotąsias raketas, paleistas į svarbią infrastruktūrą Ukrainos vakariniame regione, pranešė operatyvinė komanda „Vakarai“.

11:59 Rusijos okupantams keliose srityse sugadinus geležinkelių infrastruktūrą, vėluoja mažiausiai 30 traukinių, pranešė „Ukrzaliznica“.

11:07 Dėl Rusijos raketų smūgių Lvovo srityje Krasnės geležinkelio stotyje įvyko sprogimas, gelbėtojai gaisrą užgesino, oranešė Lvovo srities karinės administracijos vadovas Maksymas Kozytskyj.

10:40 Žmerinkos ir Kazatino svarbūs infrastruktūros objektai pateko į Vinicos regiono raketų apšaudymą, sakė regiono karinės administracijos vadovas Sergejus Borzovas.

10:36 Prokuratūros duomenimis, nuo karo pradžios iki šiandien Ukrainoje žuvo 3818 civilių ir daugiau nei 4000 buvo sužeisti.

10:29 Išpublikuota, kaip keitėsi karinių veiksmų žemėlapis nuo Rusijos invazijos į Ukrainą pradžios.

10:26 Luhansko srities vadovas Sergijus Hajdaj dar kartą paragino gyventojus evakuotis, kad netaptų priverstinio trėmimo į Rusiją aukomis.

10:25 Nikolajevo srities karinės administracijos pirmininkas Vitalijus Kimas pareiškė, kad Ukrainos artilerija sunaikino 13 Rusijos karinės technikos vienetų.

10:23 Ukrainos karo generalinis štabas praneša apie okupantų nuostolius.

10:19 Už Ukrainos karo belaisvį įsibrovėliai reikalauja 5000 eurų, praneša Michailo Podoliakas.

10:02 Du oro antskrydžiai Rivnės regione pataikė į geležinkelio bėgius, sakė regiono karinės administracijos vadovas Vitalijus Kovalis.

09:40 5 geležinkelio stotys Ukrainos centre ir vakaruose buvo apšaudytos, mažiausiai 16 keleivinių traukinių vėluoja. Tai pranešė „Ukrzaliznicos“ valdybos vadovas Aleksandras Kamyšinas.

09:34 Brianske (Rusija), be apdegusios naftos ir amunicijos sandėlio, karinio dalinio kryptimi buvo apgadinti geležinkelio bėgiai, kuriais į Ukrainą buvo gabenama karinė technika ir amunicija, pranešė žiniasklaida.

09:32 Pasirodė vaizdo įrašas, kuriame, spėjama, įvyko sprogimas ir pasirodė gaisras „Družbos“ naftos bazėje Brianske (Rusija). Gaisras dar neužgesintas. Pirminiais duomenimis, aukų nėra.

09:24 Poltavos regiono valstybinės administracijos vadovas Dmitrijus Luninas skelbia, kad Rusijos kariuomenė pradėjo raketų smūgį į Kremenčuko šiluminę elektrinę ir naftos perdirbimo gamyklą, žuvo vienas žmogus ir septyni buvo sužeisti.

09:22 Naktį Dnepropetrovsko srityje Rusijos kariuomenė apšaudė „Uraganu“ Širokovskio bendruomenę, besiribojančią su Chersono sritimi, vakare įvyko raketų ataka prieš Kremenčuką, buvo apšaudytas Ševčenkovas (Nikolajevo sritis), taip pat Charkovo, Luhansko ir Donecko sritys.

09:14 Rusijos gynybos ministerija nori kontroliuoti išmokas Ukrainoje žuvusiųjų šeimoms, siekdama nuslėpti tikrąjį nuostolių mastą, pranešė Britų žvalgyba.

Taip pat okupantai įgavo mažą pranašumą kai kuriose teritorijose, siekdami pilnai okupuoti Donabasą.

Ukrainos pajėgos Mariupolyje išvargino daug Rusijos karinių vienetų ir sumažino jų karinį efektyvumą.

08:51 Vinicos srityje, Žmerynkos srityje, buvo girdėti sprogimai, Lvovo srityje veikia oro gynyba, pranešė Lvovo srities karinės administracijos vadovas Maksymas Kozyckij.

08:36 Mažiausiai 215 ukrainiečių vaikų žuvo ir daugiau nei 391 buvo sužeistas dėl Rusijos invazijos į Ukrainą, skelbia Ukrainos generalinė prokūratūra.

07:18 Sekmadienį Luhansko srityje rusai sugriovė septynis namus ir trečią kartą pataikė į naftos perdirbimo gamyklą, pranešė regiono karinės administracijos vadovas Sergijus Gajdaj.

60-oji Ukrainos karo diena: naujausios žinios iš fronto

22:29 Okupantai ruošiasi puolimui prieš Krivoj Rig, pranešė miesto karinės administracijos vadovė Aleksandra Vilkul.

Archyvų nuotr.

22:13 Donbaso srityje sąjungininkų pajėgų kariai per šią dieną sėkmingai atmušė 7 priešo atakas ir padarė didelių nuostolių okupantams. Apie tai paskelbė operatyvinė komanda „Rytai“.

21:58 Dar 4 raketos pataikė į Kremenčuką, pranešė Poltavos regiono valstybės administracijos vadovas. Iš viso 9 smūgiai šį vakarą.

21:24 Charkovo srityje per apšaudymą žuvo du žmonės, 14 buvo sužeista, pranešė miesto karinės administracijos vadovas.

20:48 Pranešama apie šūvius Nikolajeve.

20:18 5 įsibrovėlių raketos pataikė į Poltavos sritį. Jos pataikė į infrastruktūros objektus, tikslinamos kitos aplinkybės. Apie tai paskelbė Poltavos regiono karinės administracijos vadovas Dmitro Luninas.

20:12 Okupantai apšaudė Avdiivkos kokso (iš akmens anglies gaminamas kuras, skirtas metalo lydymo krosnims aprūpinti) gamyklą (Donecko sritis), naudodami daugkartinę raketų sistemą, pranešė Donecko regiono prokūratūra.

20:07 „Financial Times“: Šaltiniai Kremliuje žurnalistams sakė, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas iškreiptai supranta situaciją Ukrainoje ir siekia užgrobti kuo daugiau teritorijų.

19:59 Okupantai perkelinėja savo karinę tecniką į Donbasą.

19:32 Beveik pusė Donbaso liko be vandens, rašo UNIAN.

19:28 Oro antskrydžių perspėjimai pasigirdo beveik visoje Ukrainos teritorijoje.

19:08 Mariupolio meras Vadimas Boičenka pasidalijo, kad nuo Rusijos invazijos pradžios žuvo daugiau nei 20 tūkst. miesto gyventojų. Daugiau nei 100 tūkst. žmonių lieka apgultame mieste ir maldauja išgelbėjimo.

18:57 Rytuose ir Charkovo srityje rusų įsibrovėliai bando vykdyti puolimus, tačiau nesėkmingai, pranešė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas.

18:30 Ukrainos ginkluotosios pajėgos numušė priešo sraigtasparnį, pranešė Odesos regiono karinė administracija.

17:42 Įsibrovėliai iššaudė beveik visas savo didelio tikslumo raketų atsargas, dabar Rusijos Federacijoje jų liko tik 30 proc., palyginti su laikotarpiu iki vasario 24 d. Tai pareiškė žurnalistas Christo Grozevas.

17:16 Vicepremjerė Irina Vereščiuk teigia, kad Jungtinės Tautos turėtų užtikrinti humanitarinį koridorių iš Mariupolio, kurį užblokavo Rusijos kariai. Šiandien okupantai dar kartą nesutiko sustabdyti apšaudymą ir leisti žmonėms evakuotis.

16:57 Okupuoto Chersono srities Grozovo kaimo pakraštyje buvo pastebėti okupantų tankai su Ukrainos vėliavomis, kurie pajudėjo Molodeckio kryptimi, o vėliau apšaudė civilių namus. Apie tai pranešė operatyvinė komanda „Pietūs“.

16:28 „Rusijos kariuomenė turi „nerašytą leidimą“ prievartauti ukrainiečių moteris“, – tokį pareiškimą interviu kanalui „Sky News“ išsakė britų žmogaus teisių aktyvistė Helena Kennedy, advokatų grupės, renkančios įrodymus apie Rusijos armijos įvykdytus karo nusikaltimus Ukrainoje, narė.

16:21 Čuhujive (Charkovo sritis) rusai apšaudė daugiaaukštį namą ir privačius namus, sužeidė tris žmones, tarp jų – 11-metį vaiką. Mirė 59-erių vyras, paskelbė merė Galina Minaeva ir srities policijos viršininkas Vladimiras Timoška.

16:17 Ukrainos žvalgyba praneša, kad okupuotame Chersono regione okupantai bando į apyvartą išleisti Rusijos rublius.

15:14 Gynybos viceministrė Anna Maliar: Karo medikų pastangomis daugiau nei 80 proc. sužeistų Ukrainos karių grįžta į tarnybą.

15:08 Šiandien iš Popasnos (Luhansko sritis) buvo evakuota 16 civilių, pranešė Luhansko srities karinės administracijos vadovas Sergijus Gajdaj.

15:04 Luhansko srities karinės administracijos vadovas Sergijus Gajdaj pranešė, kad Luhansko regione buvo sunaikintos mažiausiai 7 cerkvės.

14:45 Nuo puolimo Donbase pradžios Rusijos armija sugebėjo užimti kai kurias naujas teritorijas, tačiau Ukrainos armija visomis kryptimis priešinasi, skelbia britų žvalgyba.

14:04 Donecko srities karinės administracijos vadovas Pavlo Kyrylenko: 5 ir 14 metų mergaitės žuvo per priešų apšaudymą Očeretynoje.

13:49 Azovo pulko vado pavaduotojas Sviatoslavas Palamaras kreipėsi į visą pasaulį, prašydamas padaryti viską, kad žmonės iš Mariupolio būtų išlaisvinti. Jis tikina, kad rusai ketina šturmuoti „Azovostal“ gamyklą.

13:18 Ukrainos prezidento kanceliarijos vadovo patarėjas Michailas Podoliakas sako, kad okupantai nuolat puola Mariupolio „Azovostal“ gamyklą, kurioje slepiasi kariai ir civiliai. Ukraina Rusijai siūlo „ypatingas derybas“.

12:44 Britų žvalgybos duomenimis, balandžio 24 d. karo veiksmų žemėlapis.

12:29 dronu nufilmuotas Černihivas.

11:40 Velykų rytą Donecko srityje rusų okupantai sugriovė civilių namą, kuriame buvo 5 ir 14 metų mergaitės, jos neišgyveno.

09:14 Ukrainos generalinis štabas pranešė apie iki šiol rusų patirtus nuostolius: 21,8 tūkst. kareivių, 873 tankai, 2238 šarvuočiai, 408 artilerijos sistemos, 147 daugiavamzdės raketų paleidimo sistemos (MLRS), 179 lėktuvai, 154 sraigtasparniai, 1557 automobiliai, 8 laivai.

08:47 Rusams šeštadienį apšaudžius Hirskės kaimą Ukrainos Luhansko srityje, žuvo šeši civiliai, pranešė administracijos vadovas Sergijus Hajdaj.

07:49 Su raketų kompleksu „Iskander“ Rusija dislokavo 60 km nuo Ukrainos sienos - Charkivo srities kryptimi.

Archyvų nuotr.

07:05 Juodojoje jūroje Rusijos povandeniniai laivai grasina Ukrainai raketų atakomis. Taip pat pranešama, kad Ukrainos ginkluotosios pajėgos atnaujino 8 gyvenviečių kontrolę.

02:44 Ukrainos oro pajėgų atstovas Jurijus Ignatas pranešė, kad Ukraina per pastarąją parą numušė tris Rusijos lėktuvus, penkias raketas ir 9 UAV. Iš viso sunaikinta 17 Rusijos oro taikinių.
 

59-oji Ukrainos karo diena: naujausios žinios iš fronto

22:00 Dnipropetrovsko srityje Ukrainos kariai numušė priešo nepilotuojamą orlaivį. Apie tai „Telegram“ kanale pranešė Dnipropetrovsko srities karinės administracijos spaudos tarnyba.

21:10 JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas ir Pentagono vadovas Lloydas Austinas sekmadienį, kai Rusijos karas prieš Ukrainą įžengs į trečiąjį mėnesį, lankysis Kijeve, pranešė ukrainiečių prezidentas Volodymyras Zelenskis.

20:39 Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis šeštadienį vėl paragino su juo susitikti Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną, siekiant „užbaigti karą“.

„Manau, kad tas, kas pradėjo šį karą, sugebės jį ir užbaigti“, – sakė V. Zelenskis per spaudos konferenciją, surengtą metro stotyje Ukrainos sostinės centre.

Ukrainiečių lyderis pridūrė, kad „nebijotų susitikti“ su V. Putinu, jei toks susitikimas padėtų pasiekti taikos susitarimą tarp Maskvos ir Kyjivo.

Tačiau V. Zelenskis perspėjo, kad jo šalis pasitrauks iš taikos derybų, jei rusų pajėgos nukaus apsiausto Mariupolio uostamiesčio metalurgijos įmonėje „Azovstal“ įsitvirtinusius ukrainiečių karius. Prezidentas taip pat perspėjo Kremlių užimtose pietinėse teritorijose nerengti referendumų dėl atsiskyrimo nuo Ukrainos.

„Jei mūsų vyrai bus nužudyti Mariupolyje ir jei šie pseudoreferendumai bus organizuojami Chersono srityje, Ukraina pasitrauks iš bet kokio derybų proceso“, – pareiškė V. Zelenskis.

20:03 Karinė administracija patvirtina 6 civilių sužalojimus dėl Rusijos okupantų apšaudymo, taip pat 3 gyventojų žūtį Chuguevo ir Dergačio apylinkėse.

19:10 Odesą apšaudžius raketomis, daugiaaukštis pastatas skendėjo liepsnose, tačiau gelbėtojams pavyko su gaisru susidoroti.

18:49 Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabas teigia, kad Rusijos kariuomenė ruošiasi pulti Severodonetską ir sutelkia savo pajėgas Popasnos ir Rubižnės miestų užėmimui.

18:10 Odesoje per okupantų raketų apšaudymą žuvo 5 žmonės, tarp žuvusiųjų – trijų mėnesių kūdikis, dar 18 ukrainiečių buvo sužeisti.

„Penki Ukrainos piliečiai žuvo, dar 18 buvo sužeisti. Tai tik tie, kuriuos pavyko rasti – jų tikriausiai bus daugiau, – platformoje „Telegram“ paskelbė Ukrainos prezidento administracijos vadovas Andrijus Jermakas. – Tarp žuvusiųjų yra trijų mėnesių kūdikis.“

Archyvų nuotr.

17:36 Mariupolio mero patarėjas pranešė, kad Rusijos okupantai sužlugdė planus iš apgulto Mariupolio evakuoti apie 200 moterų ir vaikų, motyvuodami „ukrainiečių nacionalistų apšaudymu“.

17:20 Centrinė žvalgybos valdyba praneša apie dviejų Rusijos generolų likvidavimą Chersono srityje.

16:50 Rusija smogė Odesai raketomis iš Kaspijos jūros. Dvi raketos buvo numuštos Ukrainos karo pajėgų, tačiau kitos dvi pataikė į karinį objektą ir gyvenamuosius pastatus.

16:38 Ukrainos Lvivo srities gubernatorius Maksymas Kozyckis penktadienį paskelbė komendanto valandą, įsigaliosiančią šiame vakariniame regione nuo ortodoksų Velykų nakties.

16:30 Luhansko srities valstybės administracijos vadovas Sergijus Gajdaj platformoje „Telegram“ pranešė, kad Zoloto mieste rusų sviediniai pataikė į gyvenamuosius pastatus. Pirminiais duomenimis du asmenys žuvo, yra ir sužeistų.

16:10 Rytinės Charkivo srities administracijos vadovas Olehas Sinjehubovas platformoje „Telegram“ pranešė, kad ukrainiečių kariai po įnirtingų mūšių atkovojo tris kaimus netoli Rusijos sienos.

„Mūsų daliniai išstūmė rusų karius iš Bezrukų, Slatynės ir Prudiankos gyvenviečių“, – parašė jis ir pridūrė, kad ukrainiečių pajėgos „įsitvirtino savo pozicijose“.

15:54 Kijeve kaukiant pavojaus sirenoms bus apribotas traukinių judėjimas metro.

15:38 Vokietijos finansų ministras pranešė, jog Vokietija padės Ukrainai, jei tai nekels pavojaus valstybės saugumui.

15:20 Odesoje girdimi sprogimai: gauta pranešimų apie raketų ataką ir gaisrą. Apie tai pranešė portalas „Suspline“.

15:11 Prasidėjus Rusijos invazijai į Ukrainą beveik 3 mln. pabėgo į Lenkiją.

14:14 Ukrainos skautai gavo dar vieną karo nusikaltėlių iš Rusijos sąrašą. Pranešė Ukrainos gynybos ministerija.

14:06 Vaikai iš Mariupolio yra išvežami į Vladivostoko meriją.

13:47 Rusija platina melą apie cheminio ar biologinio ginklo atakas Ukrainoje.

13:39 „Экономическая правда“ duomenimis, per Velykas gali suaktyvėjo priešo kibernetinės atakos.

13:36 Mariupolio merijoje mirė dvi jaunos teatro aktorės. Apie tai pranešė Mariupolio mero patarėjas Piotras Andriuščenka.

13:20 Ukrainos kultūros ministerija užfiksavo daugiau nei 240 Rusijos karo nusikaltimų kultūros paveldui Ukrainoje. Apie tai pranešė kultūros ministras Aleksandras Tkačenka.

12:41 Rusai apšaudė pasieniečius Černigovo srityje.

12:06 Rusų okupanatai tvarko Mariupolio dramos teatro griuvėsius, žuvusiųjų ukrainiečių kūnai yra išvežami į tranšėją.

11:30 Ukrainiečiai sugrįžta namo: ilgos eilės Lenkijos pasienyje.

10:57 Komendanto valanda sugrąžinti Kijyvo regione.

10:09 Dėl galimų provokacijų per Velykas, pratesiama komendanto valanda Nikolajeve.

09:37 Rusų okupantai pateko į vandens siurblinę – keli Luhansko srities miestai liko be vandens.

09:31 Anot Bučos mero Anatolijaus Fedoruko, kas trečias Kijevo srityje žuvęs žmogus yra iš Bučos.

09:02 Nuo okupantų jau yra nukentėję daugiau nei 595 vaikai.

08:34 Rusai apšaudė Popasnają: 2 žmonės žuvo. Donecko srities administracijos vadovas Pavlo Kyrylenka informavo, kad per Rusijos pajėgų apšaudymus penktadienį regione žuvo mažiausiai trys civiliai gyventojai ir dar septyni buvo sužeisti.

07:07 Donetsko srityje rusų kariai apsupo visą frontą liniją. „Bučos budeliai“ pasitraukė prie Iziumo.

06:22 Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) atstovai kitą savaitę vyks Černobylio atominę elektrinę.

05:43 Rusai galėjo naudoti ašarines dujas su cheminėmis medžiagomis Mariupolyje, praneša ESBO.

Archyvų nuotr.

58-oji Ukrainos karo diena: naujausios žinios iš fronto

18:51 Maskvos ir Kyjivo derybos, skirtos užbaigti jau beveik du mėnesius trunkantį Rusijos karą provakarietiškoje Ukrainoje įstrigo, pareiškė rusų užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas.

16:55 Nyderlanduose, Hagoje su delegacija viešinti teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska susitikimuose su tarptautinių teisingumo institucijų atstovais sako, kad teisingumas privalo triumfuoti, tęsiantis Rusijos invazijai į Ukrainą.

„Mūsų visų pastangos išliks istorijos vadovėliuose. Turime išsaugoti tikėjimą teisingumu ateities kartoms. Todėl visais būdais privalome siekti, kad teisingumas triumfuotų“, – penktadienį išplatintame pranešime sakė E. Dobrovolska.

Ministerija nurodė, kad gegužės 6 dieną Vilniuje vyks tarptautinė konferencija apie tai, kaip užtikrinti baudžiamumą už agresijos nusikaltimą.

16:50 Kyjive penktadienį viešintis kultūros ministras Simonas Kairys absurdiška pavadino situaciją, kai Ukrainoje kariaujanti ir ją griaunanti Rusija pirmininkauja UNESCO Pasaulio paveldo komitetui, skirtam saugoti unikalius statinius.

16:40 Naujoje Kachovkoje, kuri yra laikinai okupuota, iškeltos Rusijos ir SSRS vėliavos.

Archyvų nuotr.

Naujoji Kachovka.UNIAN

16:24 JT stebėtojų misija užfiksavo tyčinį 50 civilių nužudymą Bučoje, o tai prilyginama karo nusikaltimams.

16:23 BNS: Kremliaus karinės kampanijos Ukrainoje sėkmė priklauso nuo to, ar Rusijai pavyks užimti strategiškai svarbų Mariupolio uostamiestį, kurį jau kelias savaites supa Maskvos pajėgos, penktadienį naujienų agentūrai AFP pareiškė vietos gubernatorius.

16:21 BNS: Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Charles'is Michelis pranešė, kad penktadienį telefonu paragino Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną leisti pristatyti humanitarinę pagalbą į apsiaustą Ukrainos Mariupolio uostamiestį per stačiatikių Velykas.

16:19 Donecko srityje penktadienį, 15 val., rusai apšaudė 20 gyvenviečių, sunaikindami arba apgadindami 34 civilius objektus, pranešė Donecko regiono administracijos vadovas Pavlo Kyrylenko.

16:02 „Azovstal“ yra apie tūkstantis civilių, sakė ombudsmenė Liudmila Denisova.

14:21 Ukrainos žvalgybos duomenimis, okupantai planuoja įtraukti Rusijos gvardiją ir FSB į tolesnį ataką prieš „Azovstal“ gamyklą blokuotame Mariupolyje, kurią gina Ukrainos pajėgos.

14:17 Prancūzija Ukrainai duos 155 mm „Nexter CAESAR“ savaeigės artilerijos pabūklus, pranešė Emanuelis Macronas.

13:45 Rusai apšaudė regioninę traumų ligoninę Lymane, Donecko srityje, praneša „Ukrainska pravda“.

13:44 „Energoatom“ paskelbė įrodymus, kad virš Pietų Ukrainos atominės elektrinės skrido Rusijos sparnuotoji raketa.

13:30 Ukrainos vicepremjerė Irina Vereščiuk pareiškė, kad Rusijos kariuomenė atsisako atidaryti humanitarinį koridorių, kuriuo civiliai galėtų palikti Mariupolyje esantį „Azovstal“.

13:21 Chersono srities Olešoko meras Jevgenas Ryščiukas sakė, kad nuo balandžio 23 dienos Rusijos kariai perims miesto kontrolę ir atsakomybę už jį.

12:40 Kyjivo regione teisėsaugos pareigūnai jau rado 1084 civilių kūnus, iki 75 proc. jų buvo nužudyti šaunamaisiais ginklais. Daugiau nei 300 kūnų dar neatpažinti, pranešė Kyjivo srities policija.

12:34 Paskelbtas Ukrainoje vykstančių karo veiksmų žemėlapis.

Archyvų nuotr.

Karo veiksmų Ukrainoje žemėlapis. Britų žvalgyba

12:28 Zaporožės srityje per AN-26 katastrofą (buvo numuštas galimai civilių lėktuvas) žuvo vienas žmogus, o dar du buvo sužeisti, pranešė Zaporožės regiono karinė administracij.

12:14 Rusai atsisako atverti koridorių civiliams, o kariškiams suteikia koridorius patekti į nelaisvę, apsimesdami, kad tai tas pats, sakė vicepremjerė Irina Vereščiuk.

11:56 Ukrainos valstybės sienos apsaugos tarnyba: Ukrainos ginkluotosios pajėgos sunaikino tris okupantų granatų sistemas ir oro gynybos sistemą.

11:36 Rusijos gynybos ministerija: Antrojo „specialiosios operacijos“ etapo metu Rusijos kariuomenė planuoja visiškai kontroliuoti Donbasą ir Pietų Ukrainą, taip pat numatyta atverti koridorių į Krymą.

10:27 Rusai trikdo evakuaciją – Rubežnoje vyksta apšaudymas. Tai paskelbė Lugansko regiono administracijos vadovas Sergijus Gajdaj.

10:24 Lėktuvas An-26 šį rytą sudužo Zaporožės regione, praneša Zaporožės regiono administracija. Yra sužeistų.

Archyvų nuotr.

Lėktuvas. UNIAN

10:06 Ukrainos kariuomenės generalinio štabo duomenimis, Rusijos okupacinių pajėgų nuostoliai nuo karo pradžios: 21 200 karių, 838 tankai ir 2162 vnt. šarvuotų kovos mašinų.

09:58 Ukrainos premjeras: prireiks mažiausiai 600 milijardų dolerių atsatyti Ukrainai.

09:43 Didžiosios Britanijos žvalgybos duomenimis, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas paskelbė „Azovost“ blokadą su Mariupolio gynėjais, o ne puolimą, nes mano, kad būtų tikslingiau Rusijos pajėgas iš miesto perkelti kita kryptimi, o puolimas reikštų didelius nuostolius.

Archyvų nuotr.

Britų žvalgybos duomenys. Britų žvalgyba

09:20 Regionų kerinės administracijos: Rusijos kariai apšaudė Charkovą iš artilerijos, priešas nesumažino spaudimo Donbasui, o Chersono sritį ištiko humanitarinė katastrofa.

09:18 Vicepremjerė Irina Vereščiuk praneša, kad šiandien humanitarinių koridorių nebus.

09:17 Rusai apšaudė Donecko srities Slovjanską tikriausiai kasetinėmis bombomis – regiono karinės administracijos vadovas Vadimas Liachas.

08:54 Partizanai Melitopolyje jau sunaikino apie 100 įsibrovėlių, sakė miesto meras Ivanas Fiodorovas.

08:43 Ukrainos politikui iš Lipčių (Charkovo sritis) Vadimui Kudikovui buvo pranešta apie įtarimus valstybes išdavyste.

Archyvų nuotr.

Vadimas Kudikovas. UNIAN

08:42 Rusai Ukrainoje nužudė 208 vaikus, pranešė Ukrainos generalinė prokūratūra.

08:32 Per praėjusią parą okupantai 11 kartų bandė apšaudyti Luhansko srities civilius gyventojus – Luhansko regiono administracijos vadovas Sergijus Gajdaj. Sužeisti 4 žmones.

08:25 Generalinis štabas pranešė apie okupantų nuostolius Donbase pastarosiomis dienomis: balandžio 20 d., buvo sužeista daugiau nei 200 įsibrovėlių (išvežti į Novoajdaro rajono ligoninę), penkiasdešimt likviduota.

Pietų karinės apygardos 58-osios jungtinės ginkluotės armijos 136-osios atskirosios motorizuotosios šaulių brigados bataliono taktinė grupė, veikusi Kurachovskio kryptimi, patyrė didelių nuostolių (iki 250 žmonių) ir neteko iki 10 vientų raketų ir pabūklų artilerijos sistemų vienetų.

08:24 Evakuotis spėję Mariupolio gyventojai pasakoja, kad įsibrovėliai bandė juos įtikinti išvykti į Rusiją.

08:02 Generalinė prokuratūra užfiksavo aštuonis atvejus, kai Rusija užverbavo ukrainiečių vaikus veikti prieš savo valstybę.

07:48 Per pastarąją dieną rusų įsibrovėliai apšaudė Charkovą ir jo regioną apie 50 kartų, sakė Charkovo regiono administracijos vadovas Olegas Sinegubovas.

07:30 Okupantai nuo balandžio 30 d. uždraus įvažiuoti ir įvažiuoti į Krymą, pranešė generalinis štabas.

06:24 Beveik trys ketvirtadaliai gyventojų paliko kontroliuojamą Donecko srities teritoriją – šiuo metu yra likę apie 430 tūkst. asmenų. Apie tai skelbia Donecko srities valstybės administracijos vadovas Pavlo Kyrylenko.

Archyvų nuotr.

 

57-oji Ukrainos karo diena: naujausios žinios iš fronto

21:39 Prezidentas Volodymyras Zelenskis įkūrė Nacionalinę tarybą po karo Ukrainai atstatyti.

21:15 Dnepropetrovsko srityje, Novomoskovsko rajone, trys raketos pataikė į geležinkelį. Suardyti bėgiai ir kontaktinis tinklas. Pranešama apie 5 nukentėjusius žmones.

19:40 Ukraina pranešė susigrąžinusi 19 Rusijos į nelaisvę paimtų kariškių ir civilių gyventojų, įvykus vėliausiam apsikeitimui belaisviais nuo karo pradžios prieš beveik du mėnesius.

19:20 Rusijos URM pareiškė: Maskva turi teisę taikiniu laikyti JAV ir NATO transportą su ginklais, jei jis važiuoja Ukrainos teritorijoje.

19:05 Didžiosios Britanijos gynybos ministerija sudarė dabartinį karinių veiksmų Ukrainoje žemėlapį.

18:45 Į Zaporižią atvyko trys mokykliniai autobusai su evakuotais žmonėmis iš Mariupolio, kuriems pavyko pravažiuoti pro Rusijos pajėgų okupuotą teritoriją, pranešė naujienų agentūros AFP žurnalistas. Autobusuose, atvažiavusiuose atidarius humanitarinį koridorių iš Mariupolio, buvo matyti evakuoti moterys ir vaikai. Dėl pietų Ukrainoje vykstančių įnirtingų kovų anksčiau suformuoti humanitarinį koridorių daug kartų nepavyko.

17:52 Mariupolyje rusų okupantai bombarduoja ir apšaudo "Azovstal" gamyklos teritoriją, kurioje apsistoję civiliai, taip pat šaudo kitoje miesto dalyje. Apie tai pranešė Mariupolio mero patarėjas Petro Andriuščenka.

17:14 Nacionalinės gvardijos oro gynybos padalinys Zaporožės srityje su MANPADS pagalba sunaikino priešo sraigtasparnį K-52 „Alligator“.

16:50 Tarptautinė migracijos organizacija skaičiuoja, kad daugiau nei 7,7 mln. (beveik vienas iš šešių) ukrainiečių turėjo persikelti iš savo gyvenamosios vietos į kitą dėl Rusijos okupantų apšaudymo ir karo veiksmų.

16:43 Chersono srityje okupantai perėmė žemės ūkio įmonių turtą, išvežė produkciją iš sandėlių ir grasindami privertė darbuotojus dirbti.

16:07 Oro desanto pajėgų gynybos padaliniai numušė Rusijos užpuolikų lėktuvą Su-25 ir bepilotį orlaivį Orlan-10, pranešė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų puolimo būrių vadovybė.

15:44 Aukščiausioji Rada karo padėtį pratęsė dar 30 dienų – iki gegužės 25 d.

15:40 Dėl raketų smūgių Zaporožėje buvo apgadintas traukinys kryptimi Zaporožė-Lvovas, keleiviai nenukentėjo.

15:36 93-iosios atskiros mechanizuotos brigados „Cholodnij Jar“ kariai numušė Rusijos lėktuvą Charkovo srities Iziumo kryptimi.

15:16 Ukrainos valdžia per savaitę surengė antrąjį apsikeitimą kaliniais, iš nelaisvės išgelbėdama 19 ukrainiečių, įskaitant sužeistuosius.

15:05 Borodjankoje buvo rastos dvi masinės kapavietės su devynių Ukrainos civilių, nužudytų rusų įsibrovėlių, kūnais. Kai kurie iš nužudytųjų turi kankinimo požymių. Tai pranešė Kyjivo srities policija.

14:40 Luhansko regiono administracijos vadovas Sergijus Gajdaj: užpuolikai kontroliuoja apie pusę Popasnos, mieste nuolat vyksta mūšiai.

14:11 Bučoje sunaikintas Viačeslavo Čornovolio archyvas. Tai pranešė Ukrainos nacionalinė žurnalistų sąjunga.

13:50 Okupantai du kartus raketomis pataikė į Zaporožę, niekas nenukentėjo. Apie tai skelbia regiono administracija.

13:49 Pseudoreferendumas dėl „ChLR“ įkūrimo Chersono regione numatytas balandžio 27 d. Apie tai praneša operatyvinė komanda „Pietūs“.

13:40 Rusijos gynybos ministerija vėl paskelbė apie Rubežno „išvadavimą“, sakė Luhansko srities valstybės administracijos vadovas Sergejus Gaidaj. Administracijos vadovas taip pat pabrėžė, kad tai netikros naujienos.

13:10 Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sekretorius Oleksijus Danilovas sakė, kad Luhansko srityje Ukrainos ginkluotosios pajėgos sunaikino libiečių ir sirų būrį.

12:39 Centrinė žvalgybos valdyba praneša, kad rusai visiškai izoliuoja okupuotas gyvenvietes nuo Ukrainos, uždraudžia evakuacijas ir neleidžia savanoriams patekti į jas.

12:30 Rusų įsibrovėliai Mangušo kaime įrengė kelias masines kapavietes, kur sunkvežimiais vežami nužudytų mariupolio gyventojų kūnai, pranešė Mariupolio mero patarėjas Petro Andriuščenka.

Okupantai taip pat jaučiasi „Mariupolio užkariautojais“.

12:17 Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sekretorius Oleksijus Danilovas: Ukrainos ginkluotosios pajėgos privalo susprogdinti Krymo tiltą.

12:00 Chersono miesto tarybos deputatas iš partijos „Gyvenkime čia“ įtariamas išdavyste: karo metu jis priešams teikė informaciją apie Ukrainos gynėjus regione, padėjo Rusijos kariuomenei, kurstė Rusijos propagandą.

11:30 Ukrainos valdžia reikalauja, kad okupantai iš Mariupolyje esančios „Azovstal“ gamyklos sudarytų humanitarinį koridorių civiliams ir sužeistiems kariams evakuoti, pranešė vicepremjerė Irina Vereščiuk.

11:10 Volodymyras Zelenskis pranešė, kad dabar Ukrainos ginkluotosios pajėgos šiuo metu negali atblokuoti Mariupolio.

10:56 Lvovo regiono administracijos vadovas Maksimas Kozitskis sakė, kad šiandien Lvovo srityje buvo atmuštas raketos smūgis iš Juodosios jūros.

10:55 Charkovo regiono administracijos vadovas Olegas Sinegubovas pranešė, kad Rusų okupacinės pajėgos vėl apšaudė Charkovo rajonus iš daugkartinių raketų sistemų, buvo apie 15 šūvių.

10:52 JK gynybos ministerija: Atrodo, kad Rusija labai nori padaryti rimtą pažangą iki gegužės 9 d. ir gali bandyti iki tos datos atlikti greitas ir galingas operacijas. Vyksta aktyvus Kramatorsko puolimas. Rusijos aviacija aktyviai veikia, bandydama palaikyti puolimą Donbase iš oro ir sunaikinti Ukrainos oro gynybą.

Situacijos Ukrainoje apžvalga. JK gynybos minsiterija

10:38 Rusų okupantai kare su Ukraina jau prarado 21 000 karių, 829 tankus ir 172 lėktuvus, praneša Ukrainos generalinio štabas.

10:10 Ukraina bandys atverti dar kelis humanitarinius koridorius. Humanitarinius kolidorius siekiama atverti Chersono regione iš Vysokopylio, Novovoznesenskės ir Myroliubyvkos gyvenviečių.

09:59 Keturi autobusai pajudėjo iš Rusijos pajėgų apsupto Mariupolio. Jais evakuojami žmones iš smarkiai sugriauto miesto, skelbia Ukrainos Vyriausybė.

09:04 Nuo Rusijos invazijos į Ukrainą pradžios, okupantai nužudė 208 vaikus ir sužeidė 376, skelbia Ukrainos generalinė prokūratūra.

Suvestinė. Ukrainos generalinė prokūratūra

08:57 Kryvyj Rog regiono valstybinės administracijos vadovas Oleksandras Vilkulas pranešė, kad vakar vakare rusų įsibrovėliai salvėmis apšaudė Zelenodolsko miestą ir Velika Kostromka kaimą.

07:54 Luhansko srities valstybinė administracija: Rubižnėje ir Novodružske Rusijos kariuomenė sugriovė namus, o Severodonetske sunaikino maisto atsargas.

06:50 Ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas praneša, kad Chersono srityje rusų įsibrovėliai planuoja organizuoti priverstinę gyventojų mobilizaciją karui su Ukraina.

04:12 Vakar Donecko srityje rusai sužeidė 5 civilius, pranešė Donecko regiono administracijos pirmininkas Pavelas Kirilenko.

03:40 Kachovkos miesto teritorinė bendruomenė pranešė, kad Chersono srities Kachovkos mieste rusų įsibrovėliai paleido du vietos gyventojus, sulaikytus balandžio 11 d.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder