7 populiarios turistinės vietos, kur asmenukės draudžiamos

Gražūs vaizdai ar ypatingos vietos sužadina norą pasidaryti asmenukę. Visgi jau ne visur tai įmanoma. Štai septynios tarp turistų populiarios vietos, kuriose asmenukes daryti griežtai draudžiama.

1. Zoologijos sodai Niujorke. Visame mieste draudžiama fotografuotis su bet kokiomis didelėmis katėmis zoologijos soduose, karnavaluose ir cirkuose, o bet kuris sučiuptas pažeidėjas bus baudžiamas iki 1 000 USD bauda.

Draudimas buvo įvestas 2014 m. dėl „tigrinių asmenukių“ skaičiaus pagausėjimo – taip jo iniciatoriai norėjo sustabdyti gyvūnų išnaudojimą.

2. Jewel House (Londonas). Draudimas įvestas saugumo sumetimais, jo vykdymą stebi ir apsaugos darbuotojai, ir vaizdo stebėjimo kameros.

3. Pamplona (Ispanija). Šis miestas žinomas kaip liūdnai pagarsėjusių „Bulių lenktynių“ vieta. Už saugos pažeidimą turistas, pagautas besidarantis asmenukę su buliais, bus nubaustas 3 000 Eur bauda.

4. Van Gogo muziejus (Amsterdamas). Garsusis muziejus savo teritorijoje uždraudė asmenukes ir bet kokias kitas nuotraukas. Nuolatinis fotografavimas trukdo mėgautis menu.

5. Siksto koplyčia (Vatikanas). Čia taip pat draudžiamos asmenukės ir kitos nuotraukos. Faktas tas, kad Japonijos „Nippon“ televizijos tinklas, 1980 m. finansavęs koplyčios rekonstrukciją, kaip vieną iš sąlygų nustatė išskirtines teises į nuotraukas viduje.

6. Saudo Arabija. Konservatyvioje musulmoniškoje šalyje draudžiama fotografuotis piligriminės kelionės į Meką metu – tai laikoma nepagarba, nes čia žmonės atlieka šventą kelionę ir garbina.

7. Tahou ežeras (Kalifornija). Turistams čia neleidžiama daryti asmenukių dėl laukinių gyvūnų. Vietos valdžia paskelbė draudimą, nes nerimauja, kad žmonės gali prieiti per arti lokių, norėdami asmenukių.

Jei draudimų nepaisoma, turistų gali laukti baudos.

Bet, kaip žinia, atostogautojai dėl ypatingų kadrų kartais nebijo rizikuoti net gyvybe. O juk jokia nuotrauka to neverta...

Parengta pagal Unian.net

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder