A. Lukašenka įspėjo laukti pabėgėlių afganų antplūdžio

Valdžią Afganistane perėmus radikaliam Talibano judėjimui, į Europą patraukė tūkstančiai pabėgėlių. Aliaksandras Lukašenka prognozuoja, kad netrukus jie atsidurs Baltarusijos teritorijoje, praneša BELTA.

Pasak jo, šiuo metu fiksuojamas pabėgėlių antplūdis iš Sirijos, Irako ir Libijos.

Dabar prie pastarųjų prisijungs ir išeiviai iš Afganistano, o Minskui skubiai teks spręsti šią problemą. „Net jeigu galiausiai jie patrauks į Vakarus, eis ir skris jie per mūsų teritoriją", - pabrėžė Baltarusijos prezidentas.

Jis taip pat paragino Kolektyvinio saugumo sutarties organizacijos šalis parengti Afganistano klausimu bendrą poziciją, leisiančią savalaikiai sureaguoti į vis stiprėjančią krizę. „Reikia pabaigti su burtais ir iššaukimais, nes pavėluosime ir bus per vėlu", - sakė baltarusių lyderis.

Migrantų krizė Baltarusijos ir Europos Sąjungos pasienyje prasidėjo šių metų gegužę. Didelės nelegalų grupės iš Artimųjų Rytų ir Afrikos patraukė link Lietuvos sienų, taip ieškodamos prieglobsčio Europoje. Netrukus nelegalai pasirodė ir Latvijos bei Lenkijos pasieniuose.

Tiesa, šių šalių pasieniečiai, ilgai nelaukę, nelegalius migrantus apgręždavo ir grąžindavo į Baltarusiją.

Afganistane šiuo metu tęsiasi žmonių evakuacija iš Kabulo oro uosto. JAV vyriausybė ketina ją baigti iki rugpjūčio 31 d., kaip ir planuota. Talibanas yra pareiškęs, kad nepritaria evakuacijos misijos pratęsimui.

Tačiau didesnis pabėgėlių antplūdis gali kilti ne dėl Vakarų šalių vykdomos evakuacijos, o dėl neorganizuotos migracijos. Ypač tuo atveju, jei Afganistane tęsis neramumai. Rusija prognozuoja, kad taip ir bus.

„Esama rizikos, kad Afganistane gali atsinaujinti pilietinis karas", - pareiškė Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas.

Šiuo metu talibams priešinamasi Afganistano Pandžširo provincijoje. Pasirodė informacija, kad ginklus ir šaudmenis talibų priešams siunčia Tadžikistanas, bet neįvardintas šios šalies jėgos struktūrų atstovas informaciją paneigė.

Atitinkamą pareiškimą padarė ir Kolektyvinio saugumo sutarties organizacijos generalinis sekretorius Stanislavas Zasis.

„Ne, tokios informacijos mes neturime", - teigė jis, atsakydamas į klausimą apie esą Tadžikistaną ir Pandžširą jungiantį oro koridorių, kuriuo į minėtą provinciją buvo gabenami ginklai.

S.Zasis taip pat mano, kad pasipriešinimo Talibanui židiniai gali tapti naujo, ilgo ir sunkiai prognozuojamo pilietinio karo priežastimi. Pasak jo, toks scenarijus kelia pavojų ne tik regiono, bet ir viso pasaulio saugumui.

Archyvų nuotr.

Asociatyvi EPA-Eltos nuotr.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder