Amerika smogs Rusijos kariuomenei

Amerika smogs Rusijos kariuomenei, jei Putinas panaudos branduolinį ginklą Ukrainoje?

Amerika atsakys "triuškinančiu smūgiu" Rusijos kariuomenei, jei Vladimiras Putinas panaudos branduolinį ginklą Ukrainoje, perspėjo buvęs Jungtinių Valstijų kariuomenės vadas Europoje, į atsargą išėjęs generolas leitenantas Benas Hodžesas (Hodges). 

Jis  sakė, kad bet koks Amerikos atsakas "gali būti ne branduolinis", tačiau perspėjo, kad jei V. Putinas panaudotų branduolinius ginklus Ukrainoje, JAV galėtų siekti "sunaikinti Juodosios jūros laivyną arba sunaikinti Rusijos bazes Kryme".

Jo komentarai pasirodė po to, kai Rusijos prezidentas sukėlė šoko bangą visame pasaulyje, paskelbęs apie dalinę savo rezervinių karinių pajėgų mobilizaciją, kad galėtų tęsti žudikišką invaziją į Ukrainą. 

Despotas V. Putinas primygtinai tvirtino, kad panaudos "visas priemones", būtinas apginti Kremliaus pajėgų užgrobtai ar ketinamai aneksuoti teritorijai, ir grasino panaudoti branduolinį ginklą. 

"Jei kils grėsmė mūsų šalies teritoriniam vientisumui ir gindami savo žmones mes tikrai panaudosime visas mums reikalingas priemones - ir aš neblefuoju", - pridūrė jis trečiadienio rytą per televiziją kreipdamasis į Rusijos žmones. 

Generolas Hodgesas, kuris 2014-2018 m. vadovavo JAV kariuomenei Europoje, pabrėžė, kad "galimybė", jog V. Putinas įsakytų suduoti branduolinį smūgį Ukrainai, yra "labai mažai tikėtina".

Tačiau jis sakė, kad į bet kokio strateginio masinio naikinimo ginklo panaudojimą greitai ir griežtai reaguotų JAV prezidentas Joe Bidenas. 

Jei būtų panaudotas branduolinis ginklas, generolas Hodgesas sakė, kad JAV galėtų siekti atakuoti karines bazes aneksuotoje Ukrainos teritorijoje ir Rusijos Juodosios jūros laivyną.

Potencialios JAV puolimo vietos, jei Rusija vis dėlto suduotų branduolinį smūgį, galėtų apimti Krymo vakarinėje pakrantėje esantį jūrų uostą Sevastopolį, kurį Kremliaus pajėgos okupavo nuo 2014 m.

Po ukrainiečių atakų Maskva jau perkėlė kai kuriuos savo povandeninius laivus iš Krymo pusiasalio į pietų Rusiją, baimindamasi, kad juos gali paveikti Ukrainos toliašaudė ugnis, teigia britų žvalgyba.

Kalbėdamas apie paskelbtą mobilizaciją, B. Hodgesas teigė, kad praeis mėnesiai, kol Rusijos rezervai bus tinkamai aprūpinti ir dislokuoti Ukrainoje.

Be to, klausimų kelia Rusijos žmonių reakcija.

„Nemanau, kad per daug jų patikės nelogiškais argumentais, taip pat nesitikiu, kad daugelis jų prisistatys į mobilizacinius punktus, kaip įsakyta“, – sakė jis.

Galiausiai generolas pridūrė: „Be rimtos artilerijos paramos šie nauji kariai bus tik patrankų mėsa, kuri šią žiemą sėdės šaltose ir drėgnose tranšėjose, kai Ukrainos pajėgos toliau juos spaus.“

Jis pridūrė: „Entuziazmo tarp rusų, norinčių įsitraukti į šią kovą, yra labai mažai, antraip šiandien Rusijos ginkluotosios pajėgos nesusidurtų su tokiomis didžiulėmis žmonių problemomis...

Nematau šviesių perspektyvų nei Rusijos ginkluotosioms pajėgoms, nei dabartiniam V. Putino režimui.“

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Šaltinis: dailymail.co.uk

Gemius

Raktažodžiai
Sidebar placeholder