Analitikai: Rusijos Federacija gali sutikti evakuoti "Azovstal", kad paskelbtų Mariupolį savo nuosavybe

Amerikos karo tyrimų instituto nuomone, Rusija galėtų sutikti evakuoti savo kariuomenę iš Azovstalio ir greitai paskelbti, kad Mariupolis užimtas.

 

Išsami informacija: Ukrainos žvalgybos duomenimis, rusai gegužės 18-21 d. rengia "spaudos turą" žurnalistams po sugriautus Mariupolio rajonus.

Siekdami apkaltinti Ukrainą miesto griovimu ir civilių gyventojų žudymu, Rusijos propagandistai jau atvežė į Mariupolį ukrainietiškos amunicijos fragmentus, surinktus iš visų okupuotų Donecko srities rajonų, ir ruošia iš Donecko ir Gorlovkos atvežtus "vietinius liudininkus", kurie papasakos žurnalistams apie Mariupolio gynėjų "nusikaltimus".

JAV analitikai taip pat spėja, kad Kremlius galėjo sutikti su šiuo susitarimu siekdamas nukreipti socialinėje žiniasklaidoje pasirodžiusią kritiką dėl nesėkmės prie Seversko Donecko ir apskritai lėto puolimo. 

Be to, Kremlius gali atsisakyti iškeisti Mariupolio gynėjus.

Pranešama, kad trečiadienį Rusijos Dūma svarstys rezoliucijos projektą, kuriuo uždraudžiamas keitimasis vadinamaisiais "nacių nusikaltėliais", o gegužės 26 d. Rusijos Aukščiausiasis Teismas svarstys galimybę pripažinti Ukrainos Azovo pulką teroristine organizacija.

Gegužės 16 d. Rusijos gynybos ministerija pranešė, kad pasiekė susitarimą dėl sužeistų ukrainiečių karių išvežimo iš blokuotos "Azovstal" gamyklos Mariupolyje į okupuotą teritoriją.    

Azovo pulko vadas Denisas Prokopenka sakė, kad Mariupolio gynėjai įvykdė savo misiją ir kad jis norėjo, jog jo pavaldiniai liktų gyvi.    

Gegužės 17 d. ministro pirmininko pavaduotoja Iryna Vereščuk taip pat sakė, kad stabilizavus sunkiai sužeistų Ukrainos karių iš Azovstalio būklę, jie bus iškeisti į Rusijos karo belaisvius.

Žiniasklaidos pranešimais, daugiau kaip 250 Ukrainos gynėjų buvo nugabenti į Rusijos kovotojų užimtą koloniją Olenivkoje, kurią užėmė vadinamosios Donecko liaudies respublikos formuotės.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder