Antony Blinkenas atvyksta į Saudo Arabiją su nauju vizitu Artimųjų Rytų krizei spręsti

AV valstybės sekretorius Antony Blinkenas pirmadienį atvyko į Rijadą, čia pradėdamas naują krizės įveikimo kelionę, kurios tikslas – siekti nelengvų paliaubų tarp Izraelio ir „Hamas“, ir didinti humanitarinę pagalbą Gazos Ruožui.

JAV diplomatijos vadovas taip pat lankysis Jordanijoje ir Izraelyje – tai jau septintoji jo kelionė nuo spalio 7 dienos, kai „Hamas“ užpuolė Izraelį, o šis atsakydamas pradėjo nesibaigiančią karinę kampaniją Gazos Ruože.

Tikimasi, kad Saudo Arabijoje A. Blinkenas surengs naujas derybas su šalies vadovybe dėl galimo santykių su Izraeliu normalizavimo, pranešė Valstybės departamento pareigūnas.

Taip pat A. Blinkenas Rijade turėtų susitikti su kolegomis iš penkių arabų valstybių – Kataro, Egipto, Saudo Arabijos, Jungtinių Arabų Emyratų ir Jordanijos – ir tęsti diskusijas apie tai, kaip Gazos Ruožo valdymas turėtų atrodytų po karo, teigė pareigūnas.

A. Blinkenas atvyko praėjus kelioms valandoms po to, kai JAV prezidentas Joe Bidenas ir Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanjahu telefonu kalbėjosi apie vykstančias derybas dėl Izraelio puolimo Gazos Ruože sustabdymo mainais į įkaitų paleidimą.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder