Armėnijoje 3000 žmonių mitinguoja prieš premjerą dėl teritorinių nuolaidų

Ketvirtadienį maždaug 3 000 armėnų sostinėje Jerevane susirinko į protestą prieš ministrą pirmininką Nikolą Pašinianą, smerkdami jo padarytas teritorines nuolaidas Azerbaidžanui.

Protestai Kaukazo šalyje kilo praėjusį mėnesį, kai vyriausybė sutiko grąžinti Baku teritoriją, Jerevavo kontroliuotą nuo 1990 metų.

Ketvirtadienį apie 3000 protestuotojų susirinko Jerevano centrinėje Respublikos aikštėje, prie vyriausybės būstinės, kurioje N. Pašinianas pirmininkavo kas savaitę rengiamam ministrų kabineto posėdžiui. Eismą toje vietoje automobiliais blokavę demonstrantai trumpai susirėmė su riaušių policija.

„Atėjome pasakyti šiam žmogui (N. Pašinianui), kad šioje šalyje jam nėra ką veikti“, – miniai sakė protestus organizuojantis charizmastiškas vyskupas Bagratas Galstanianas. Jis siekia, kad būtų pradėtas N. Pašiniano apkaltos procesas, ir pirmadienį laikinai pasitraukė iš religinių pareigų, kad galėtų kandidatuoti į ministro pirmininko postą. Vis dėlto pagal Armėnijos įstatymus jis negali būti ministras pirmininkas, nes turi dvigubą – Armėnijos ir Kanados – pilietybę, o opozicinėms partijoms trūksta vietų parlamente apkaltos procedūroms pradėti.

Praėjusią savaitę Armėnija oficialiai grąžino Azerbaidžanui keturis pasienio kaimus, kuriuos buvo užėmusi prieš kelis dešimtmečius. N. Pašinianas gynė sprendimą, jog taip siekiama taikos su Baku.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder