Tikimasi, kad žaidynėse dalyvaus apie 2500 žmonių iš maždaug 100 pasaulio šalių. Prognozuojama, kad Kazachstano turizmo ir sporto ministerijos, UNESCO, Tiurkų valstybių organizacijos ir kitų organizacijų organizuojamas renginys pritrauks daugiau nei 100 000 vietinių ir užsienio turistų.
Žaidynės vyks Kazachstano sostinėje Astanoje, o jų devizas bus „Uly Dala Dubiri" (Didžiosios stepės gausmas).
Pagrindinėse rungčių vietose vyks 21 sporto šakos varžybos, įskaitant žirgų lenktynes, nacionalines imtynes, tradicinius intelektinius žaidimus, kovos menų varžybas, tradicinį šaudymą iš lanko, nacionalinę paukščių medžioklę ir liaudies žaidimus. Iš viso bus įteikti 97 medalių komplektai.
Anksčiau šiais metais Kazachstano prezidentas Kasymas-Žomartas Tokajevas pabrėžė žaidynių svarbą: „Pasaulinės klajoklių žaidynės Kazachstane bus svarbus įvykis.
Jos yra svarbios tiek nacionalinio sporto populiarinimui, tiek sveikam gyvenimo būdui, tiek kultūrinių ir humanitarinių ryšių plėtrai tarp broliškų tautų - Didžiosios stepės klajoklių civilizacijos įpėdinių."
Rengti Pasaulines klajoklių žaidynes buvo nuspręsta siekiant visame pasaulyje paminėti tradicinį klajoklių tautų sportą ir kultūrinį paveldą.
Pirmosios žaidynės įvyko 2014 m. Cholpon-Ata (Kirgizijos Respublika) ir nuo to laiko tapo svarbiu įvykiu, rengiamu kas dvejus metus.
2016 ir 2018 metais žaidynes taip pat rengė Kirgizijos Respublika, 2022 metais - Turkija. Dalyvių skaičius ir žaidynių, taip pabrėžiant pasaulinės klajoklių kultūros patrauklumą, kaskart auga.
Kazachstanas, atsižvelgiant į šalies istorinius ryšius su klajoklių tradicijomis, taip pat į kitų svarbių renginių, tokių kaip EXPO-2017, organizavimo patirtį, turi puikias galimybes surengti žaidynes.
Rengdamas Penktąsias pasaulines klajoklių žaidynes, Kazachstanas siekia pabrėžti ir išsaugoti turtingą klajoklių tautų kultūros paveldą, skatinti jų kultūrinį identitetą ir stiprinti tarptautinius ryšius.
Tiems, kurie gyvena už Vidurinės Azijos ribų, Pasaulinės klajoklių žaidynės siūlo precedento neturinčią galimybę pasinerti į gyvybingą ir įvairią klajoklių tautų kultūrą.
Lankytojai galės ne tik pamatyti unikalias sporto šakas, retai matomas už savo gimtųjų regionų ribų, bet ir dalyvauti dirbtuvėse, išmėginti tradicinius amatus ir paskanauti autentiškos klajoklių virtuvės patiekalų.
Rašyti komentarą