Atskleidė, kokiomis sąlygomis Baltarusijos kariuomenė gali įsitraukti į karą

Baltarusijos tiesioginio įsitraukimo į karą Rusijos pusėje rizika didės proporcingai galimai Rusijos kariuomenės sėkmei Ukrainos teritorijoje. Užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba tai sakė interviu LB.ua.

Komentuodamas dabartinį diplomatinį bendravimą su Baltarusija, Užsienio reikalų ministerijos vadovas sakė, kad "tai yra labai, labai riboti kontaktai.

"Visų pirma, Rusija jau naudojasi Baltarusijos teritorija.

Kol Baltarusijos kariuomenė aiškiai supras, kad Ukrainos ginkluotosios pajėgos yra pajėgios jai rimtai smogti, ji visais įmanomais būdais atidės savo įsitraukimą.

Nuo šiol jie tai aiškiai suvokia", - sakė jis.

"Turime ambasadorių Baltarusijoje, turime ambasadą Baltarusijoje, jie turi ambasadą Kijeve. Tai vieninteliai komunikacijos kanalai.

Tai reiškia, kad viskas yra labai sausa ir oficialu, bet jei manote, kad pašto dėžutė kasdien lūžta nuo pranešimų, taip nėra", - teigė Ukrainos diplomatijos vadovas.

Kaip jau pranešta, liepos 3 d. Baltarusijos prezidentu pasiskelbęs Aliaksandras Lukašenka pareiškė, kad Baltarusija remia Rusiją ir kartu su ja kuria "sąjunginę valstybę".

Pasak jo, Baltarusijos ir Rusijos sąjungoje jau seniai sukurta "vieninga ginkluotųjų pajėgų grupuotė", o Baltarusijos dalyvavimą "specialiojoje operacijoje" jis nustatė jau seniai.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder