Australijoje dėl pelių antplūdžio evakuojamas kalėjimas

Dėl pelių antplūdžio Australijos laukuose antradienį iš vieno kaimiškojoje vietovėje esančio kalėjimo evakuojama šimtai kalinių, nes į kompleksą įsiveržę graužikai apgadino svarbią infrastruktūrą.

Pelių būriai šiame kalėjime Naujajame Pietų Velse pragraužė lubų plokščių, nugraužė elektros laidų, tad pareigūnams tenka evakuoti kalinius ir planuoti remontą.

„Mūsų darbuotojų ir kalinių sveikata, saugumas ir gerovė yra svarbiausias prioritetas, tad mums svarbu iškart imtis būtinų taisymo darbų“, – sakė Peteris Severinas (Piteris Severinas) iš Naujojo Pietų Velso kalėjimų administracijos „Corrective Services NSW“.

Iki 420 kalinių ir 200 darbuotojų iki mėnesio pabaigos iš Velingtono kalėjimo bus perkelti į kitas vietas.

„Norime šį kapitalinį remontą atlikti vieną kartą ir tinkamai, o tai reiškia, kad ieškosime būdų panašių antplūdžių poveikiui ateityje sumažinti“, – sakė kalėjimų departamento pareigūnas Kevinas Corcoranas (Kevinas Korkoranas).

Rytų Australijoje pelės žemės ūkio produkciją naikina ir vietos gyventojus kamuoja jau keli mėnesiai. Šių graužikų labai prisiveisė po gausaus derliaus.

Pelių antplūdis yra dar viena iš visos virtinės ūkininkus užklupusių nelaimių. Po kelerius metus trukusios sausros 2019 metų pabaigoje ir 2020 metų pradžioje siautė didžiuliai krūmynų gaisrai, o vėliau labai laukti lietūs keliuose regionuose sukėlė daug žalos padariusių potvynių.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder