Kariškiai prieš Meksikos narkotikų kartelius

BBC News: Meksikos kartelis išdavė savo kovotojus valdžios institucijoms. Kaip tai įvyko?

Meksikos nusikalstama grupuotė "Scorpions", Golfo kartelio, veikiančio JAV pasienio Matamoroso savivaldybėje, atskilusi grupuotė, atsiprašė už keturių amerikiečių pagrobimą ir perdavė policijai savo kovotojus, kurie, kaip įtariama, yra už tai atsakingi.

Meksikos kartelis išdavė savo kovotojus valdžios institucijoms

Meksikos spaudoje buvo matoma penkių vyrų, kurių veidus dengė marškinėliai, nuotrauka, kur jie buvo nufotografuoti veidu į žemę ir surištomis rankomis. Taip juos rado Meksikos policija, kurią iškvietė grupuotės atstovai.

Pas juos rastas "Skorpionų" vadovybės laiškas, kuriame atsiprašoma Matamoriso gyventojų, suimtų amerikiečių ir jų šeimų bei meksikietės, kuri žuvo, matyt, atsitiktinai, kai gauja apšaudė JAV piliečius vežusį mikroautobusą.

"Nusprendėme išduoti tiesiogiai su išpuoliu susijusius ir už jį atsakingus asmenis.

Visi jie veikė pagal savo sprendimus ir pažeidė drausmę", - sakoma laiške.

Gaujos vadeivos taip pat apkaltino savo bendrininkus pažeidus kartelio įstatymus, kurie "saugo nekaltų žmonių gyvybes".

Pagal vieną iš versijų, viena iš jų - Latavia McGee - nuėjo į vietinę kliniką atlikti grožio procedūros. Trys draugės pasisiūlė ją palydėti.

Pagal kitą versiją, kurią visų pirma iškėlė "Reuters", trys iš keturių anksčiau buvo nuteisti už nesunkius nusikaltimus, susijusius su narkotikais, o vienas - už labai sunkų nusikaltimą - neteisėtų narkotikų gaminimą turint tikslą juos platinti.

Policija kol kas neturi galutinių išvadų, ar išpuolis prieš juos buvo paprastas su gauja susijęs nusikaltimas, ar narkotikų išpuolis.

Du iš amerikiečių - Šaidas Vudardas (Shaid Woodard) ir Zindelas Braunas (Zindel Brown) - mirė nuo žaizdų netrukus po apšaudymo. McGee ir ketvirtąjį kompanijos narį (jo vardas nežinomas) į Matamoriso ligoninę nugabeno patys "Skorpionų" gaujos nariai.

Kūnai jau perduoti JAV pareigūnams.

Valdžios institucijos neatmeta galimybės, kad "Skorpionai" pagrobė mikroautobusą, supainioję keleivius su konkuruojančio narkotikų kartelio nariais, įsibrovusiais į svetimą teritoriją.

Tačiau net ir neišaiškintos klaidos atveju narkotikų kartelio atsiprašymas, o juo labiau savo kovotojų išdavimas valdžios institucijoms atrodo labai neįprastas.

Meksikos nusikalstamos gaujos nėra linkusios gailėtis ir garsėja ypatingu žiaurumu.

Tikėtina, kad tai padiktavo grupuotės vadų noras pagerinti drausmę savo gretose, ir tai yra pamokymas tiems, kurie ateityje, priimdami sprendimus, galėtų svarstyti galimybę pažeisti vadovavimo tvarką.

Matamoroso incidentas vėl paaštrino JAV politikų diskusijas dėl leistinų priemonių kovai su narkotikų karteliais prie JAV sienų.

Grupė respublikonų, vadovaujamų senatoriaus iš Pietų Karolinos Lindsey Grahamo, jau seniai pasisako už JAV kariuomenės panaudojimą prieš Meksikos narkotikų verslą.

Visų pirma L. Grahamas siūlo teisiškai įtraukti narkotikų kartelius į užsienio teroristinių organizacijų sąrašą ir veikti pagal jų statusą, panaudojant prieš juos, kaip sako senatorius, visą Amerikos jėgą.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

YouTube ekrano nuotr.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder