Bombos sutrukdė dujų terminalo statyboms

Pirmojo ir Antrojo pasaulinių karų bombos sutrukdė tęsti Vokietijos Vilhelmshafeno uoste turinčio iškilti suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo statybos darbus. Apie tai, remdamasis sprogmenų paieška ir nukenksminimu užsiimančios įmonės „SeaTerra" vadovu Diteriu Guldinu (Dieter Guldin), informavo „The New York Times" (NYT).

„Radome visų rūšių ir skirtingų tipų amunicijos: vokiškos, iš Didžiosios Britanijos, Nyderlandų ir Prancūzijos", - pasakojo D.Guldinas. Pasak jo, statybvietėje viskas susimaišę ir galima rasti beveik visą pasaulinių karų ginkluotės spektrą.

Jūros dugne, kur turėtų atsirasti terminalas, darbininkai rado nuo 150 iki 200 nesprogusių bombų, granatų ir minų. Mažiausiai 30 iš jų turi būti sunaikintos vietoje, kadangi jų negalima transportuoti.

NYT pažymi, kad Antrojo pasaulinio karo metais Vilhelmshafenas buvo pagrindinė karinių jūros laivų dislokacijos vieta. Uostą dažnai bombarduodavo JAV ir Didžiosios Britanijos aviacija, o karo pabaigoje sąjungininkai pavertė jį nepanaudotos amunicijos „sąvartynu".

Pastaruoju metu nuo rusiškų dujų besistengianti atsiriboti Europa didina perkamų SGD kiekius. Birželį „Bloomberg", remdamasi Britų energetikos instituto duomenimis, pranešė, kad 2022 metais SGD importas pirmą kartą viršijo dujotiekiais tiekimų dujų importą.

Praėjusiais metais Europos šalys įsigijo 170 mlrd. kubinių metrų suskystintųjų dujų ir 151 mlrd. kubinį metrą tiekiamų dujotiekiais.

Į SGD persiorientuojanti Vokietija pradėjo statyti jų priėmimui skirtus terminalus. Praėjusių metų gruodį pradėta pirmojo iš jų eksploatacija.

Kancleris Olafas Šolcas (Olaf Sholz) tuomet pareiškė, kad jau veikiantys ir dar du planuojami SGD terminalai leis šaliai tapti nepriklausomai nuo Rusijos dujotiekių. Jis taip pat pasidžiaugė, kad sistema buvo sukurta per rekordiškai trumpą laiką.

Rašyti komentarą

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.