Boriso Johnsono įpėdinis paaiškės rugsėjo 5 dieną

Apie savo pasitraukimą paskelbusio britų premjero Boriso Johnsono įpėdinis paaiškės rugsėjo 5 dieną. Tai pirmadienio vakarą Londone pranešė valdančioji torių partija.

B. Johnsonas po maišto partijos viduje ir masinių atsistatydinimų valdžios aparate ketvirtadienį paskelbė, kad trauksis iš partijos pirmininko pareigų. Tai reiškia, kad jis neteks ir premjero posto.

„Reikia užtikrinti, kad turėtume pakankamai laiko, kol rugsėjo 5 dieną bus paskelbti rezultatai“, - sakė partijos „1922-ųjų komiteto“ pirmininkas Grahamas Brady‘is. Jo duomenimis, kandidatūros turi būti pateiktos antradienį. Tada trečiadienį ir ketvirtadienį vyks pirmieji du balsavimo ratai, po kurių iš kovos iškris pirmieji pretendentai.

Iki pirmadienio vakaro 11 politikų paskelbė sieksiantys pakeisti B. Johnsoną. Tarp favoritų yra Rishis Sunakas ir Sajidas Javidas, kurių atsistatydinimas iš iždo kanclerio ir sveikatos reikalų sekretoriaus pareigų davė pradžią daugiau kaip 60 pasitraukimų valdžios aparate.

Partijos pirmininko, o kartu ir premjero posto sieks ir užsienio reikalų sekretorė Liz Truss.

Trejų metų B. Johnsono kadenciją ženklino „Brexitas“, kurio įgyvenimas buvo vienas pagrindinių jo uždavinių, taip pat pandemijos padariniai bei daugybė aferų ir skandalų, kurie galiausiai privertė ginčytiną premjerą trauktis.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder