Britų pora dėl pašalpos vertė sveiką vaiką ketverius metus naudotis neįgaliojo vežimėliu

Britų pora dėl pašalpos vertė sveiką vaiką ketverius metus naudotis neįgaliojo vežimėliu

(1)

Didžiojoje Britanijoje prieš teismą stojo dabar besiskiriančių sutuoktinių pora, kuri siekdama apgaulės būdų gauti pašalpą vertė savo visiškai sveiką vaiką (lytis nenurodoma) ketverius metus naudotis neįgaliojo vežimėliu.

50-metė Louise Law ir jos 54 metų vyras Martinas pasinaudojo savo vaiku, kad gautų specializuotą automobilį ir neįgalumo pašalpą, skelbia britų spauda.

Pora iš Goole'o, East Yorkshire'o grafystėje, nurodė savo tuomet dar septynmečiam vaikui pradėti naudotis vežimėliu 2012 metais, o bendraudami su mokytojais ir NHS darbuotojais „išgalvojo ligas ir perdėjo simptomus“.

Hullo karūnos teismui buvo nurodyta, kad vaikas dėl naudojimosi vežimėliu buvo žeminamas, iš jo buvo tyčiojamasi mokykloje, dėl ko iš jo buvo atimta įprasta vaikystė.

Teisme motina prisipažino įvykdžiusi žiauraus elgesio su vaiku nusikaltimą. Numatyto teismo posėdžio dieną ji pakeitė savo parodymus ir buvo nuteista kalėti šešerius metus ir devynis mėnesius.

Tėvas, kuris šiuo metu skiriasi su žmona, ilgą laiką gyvena globos namuose ir buvo pripažintas neveiksniu, nors prisiekusieji pripažino jį kaltu dėl žiauraus elgesio su vaikais. Jam buvo paskirta globa.

Remiantis bylos duomenimis, nukentėjusi poros vaikas buvo apklausta 2022 metų rugsėjį, kai jam jau buvo 18 metų. Jis pasakojo, kad viskas prasidėjo, kai jam buvo maždaug penkeri ar šeši metai. Keli pradiniai apsilankymai pas gydytojus peraugo į maždaug 30 apsilankymų ligoninėje, įskaitant hospitalizavimą.

Kai viskas paaiškėjo, vaikas buvo iš šeimos paimtas ir perduotas globėjams. Tuo metu ji snustojo naudotis vežimėliu ir vartoti nereikalingus vaistus.

„Jis galėjo bėgioti laiptais aukštyn ir žemyn. Vėliau jis įstojo į kariuomenės kadetų mokyklą ir užsiėmė įprasta veikla mokykloje“, teismui sakė prokurorė.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder