Britų premjeras Sunakas paskelbė savo mokesčių deklaraciją

Britų premjeras Rishis Sunakas paskelbė savo mokesčių deklaraciją už praėjusius trejus metus. Su indų milijardieriaus dukra susituokusio konservatorių politiko finansiniai santykiai neretai yra spekuliacijų objektas.

Remiantis dabar paskelbtais dokumentais, R. Sunako pajamos nuo 2019 metų balandžio iki 2022 metų kovo siekė 4,7 mln. svarų (apie 5,3 mln. eurų).

Nuo jų politikas sumokėjo daugiau kaip milijoną svarų (1,13 mln. eurų) mokesčių. Anot duomenų, didžiąją jo pajamų dalį sudarė pajamos iš kapitalo prieaugio. Šios siekė iki 1,6 mln. svarų (apie 1,8 mln. eurų) per vienerius mokestinius metus.

Tačiau R. Sunako pajamas tikriausiai smarkiai gožia jo žmonos pajamos. Pora pernai pateko į žiniasklaidos antraštes, kai paaiškėjo, kad R. Sunako sutuoktinė Akshata Murty ilgai naudojosi specialiu statusu, kuris leido jai mokesčius mokėti Indijoje, o ne Didžiojoje Britanijoje. BBC duomenimis, jai tada priklausė 0,9 proc. programinės įrangos įmonės „Infosys“, kuri vertinama daugiau kaip 500 mln. svarų (apie 566 mln. eurų), akcijų.

Nemokėdama mokesčių savo gyvenamojoje šalyje, A. Murty sutaupė milijonus. R. Sunakas tada buvo iždo kancleris. Dabar minėto specialaus statuso premjero sutuoktinė jau atsisakė.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder