Briuselio biurokratijos kuriama Europos kariuomenė visiškai neatitinka Britanijos interesų?

Dauguma iki šiol nesupranta rimčiausių Brexito motyvų bei niuansų. Vienas iš jų – gynybos politika. Londonas ne kartą pareiškė, kad Briuselio biurokratijos kuriama Europos kariuomenė visiškai neatitinka Britanijos interesų ir ji tik silpnina šalies saugumą.

Kaip žinia, antiamerikanizmu persisunkę vokiečiai atsisakė amerikietiškų naujos kartos kovos lėktuvų, o tie generolai, kurie buvo už, A. Merkel ir tuometinės ministrės U. von der Leyen buvo išmesti iš darbo.

Nors europinis projektas „Europe's Next Generation Fighter” (NGF), kuriame dalyvauja ispanai, vokiečiai ir prancūzai teoriškai lyg ir juda, bet jo likimas bei baigtis nėra aiški, nes kaip prancūzai nemėgtų britų, bet jų generolams dėl vokiečių mindžikavimo trūkinėja kantrybė ir jie pusbalsiu kalba, kad tai yra nesuderinamos karybos filosofijos bei požiūriai ir jie jau veikiau dėtųsi su britais...

Tuo tarpu britai pasistatė du lėktuvnešius, HMS Queen Elizabeth jau yra veikiantis, jo denyje bazuojasi britams ir amerikiečiams priklausantys F-35B Lightning II. Vienas amerikiečių admirolas, apsilankęs lėktuvnešyje pasakė, kad tai yra turbūt geriausias jo kada nors matytas karo laivas.

Jau vyksta ir kito lėktuvnešio HMS Prince of Wales bandymai. Dabar britai susitelkė į kitą projektą - naujos kartos naikintuvą.

Skaičiuojama, kad jo kūrimas atneš mažiausiai 1,1 mlrd. svarų sterlingų pridėtinės vertės Rytų Anglijos ekonomikai. Liutone esanti „Leonardo UK“ ir Stevenage įsikūrusi „MBDA“ yra dvi iš keturių Britanijos kompanijų, dalyvaujančių „Tempest“ kūrime.

„PricewaterhouseCoopers“ (PwC) ataskaitoje teigiama, kad projektas garantuos mažiausiai 22 000 „darbo metų“ regione.

Karinės aviacijos sektorius sudaro daugiau nei 80 proc. Britanijos gynybos sektoriaus eksporto. Liutono mieste esančioje „Capability Green“ gamykloje jau dirba 1 000 žmonių, kurie kuria ir gamina pažangią kovos lėktuvų elektroniką, taip pat ir RAF „Typhoon“ naikintuvams. „MBDA” padalinyje

Stevenage yra apie 3000 darbuotojų, bet abi kompanijos teigia padidinsiančios vietinių darbuotojų skaičių.

Projekte taip pat dalyvauja „BAE Systems“ ir „Rolls-Royce“, taip pat ir tarptautiniai partneriai. “PwC“ ataskaitoje sakoma, „Tempest“ projektas paskatins investicijas į technologijas ir išlaikys „svarbiausius gynybos technologijų įgūdžius kitoms kartoms“. „Tempest“ turėtų pakilti 2035 m.

Archyvų nuotr.

 

 

 

 

 

2018 m. Britanijoje buvo iškilmingai paminėtas Karališkųjų oro pajėgų (RAF) 100-metis.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder