Buvęs Lenkijos prezidentas pasidalino pesimistine karo Ukrainoje prognoze

Rusijos diktatorius Putinas bijo pralaimėjimo Ukrainoje, bet nesugebės laimėti, todėl karą ištemps daugeliui mėnesių. Tokią prognozę išsakė buvęs Lenkijos prezidentas Aleksandras Kwasniewskis (Aleksandras Kvasnevskis), rašo tinklalapis "Segodnya".

Jis pabrėžė, kad "iš Rusijos pusės galime kalbėti tik apie blogiausius scenarijus. Pasak Kwaśniewskio, Putinas jau seniai nori užvaldyti Ukrainą, nelaikydamas jos šalimi ir atskira tauta.

"Tai turėtų būti jo "didžiosios Rusijos" dalis.

Tačiau maniau, kad jis elgsis kitaip, pasinaudos savo politine įtaka, ekonomine įtaka ir t. t., bet neis į karą.

Maniau, kad Putinas pasižymi tam tikru pragmatizmu, kuris stabdo jo imperines agresyvias idėjas.

Deja, nuo vasario 24 d. tokių lūkesčių neturiu, o švelnaus scenarijaus nebus", - sakė buvęs Lenkijos prezidentas.

A. Kwasniewskis taip pat perspėjo, kad pasaulis turės "ilgai gyventi su V. Putinu", o jo politika prieš Ukrainą bus tęsiama.

"Jis nuolat nori, kad visa Ukraina būtų jo įtakos zonoje. Dabar jis žino, kad tai neįmanoma, nes ukrainiečiai puikiai kovoja.

Jis manė, kad nors ir ne Vakarų, bet Rytų Ukraina sutiks rusų karius su gėlėmis ir šypsena.

Taip nebus. Net jis tai suprato, bet vis tiek tęs, nes negali laimėti šio karo, bet tikrai nenori pralaimėti", - pabrėžė jis ir pridūrė, kad nėra optimistas, todėl mano, jog reikia būti pasiruošusiam ilgam - daugelio mėnesių, o gal net ir ilgesniam - tokio stipraus konflikto laikotarpiui.

A. Kwasniewskis taip pat pažymėjo Vakarų vaidmens konflikte svarbą:

"Manau, kad jei Vakarai padarys tai, ką turi padaryti šiais trimis lygmenimis - karinės paramos, humanitarinės paramos ir finansinės paramos - mes galėsime veiksmingai kovoti su agresyviu Putinu."

Praėjusią dieną OP patarėjas Aleksejus Arestovičius pareiškė, kad po pralaimėjimo Ukrainoje pačioje Rusijoje prasidės "specialioji operacija".
 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder