Buvusi JK ministrė: silpni nervai – ne priežastis gauti pašalpą

„Silpni nervai“ nėra priežastis reikalauti ligos išmokų, rėžė buvusi Jungtinės Karalystės ministrė.

Rachel Maclean teigė, kad nežinoma dalis tų, kurie pretenduoja į ligos išmokas dėl psichinės sveikatos, nurodė „silpnus nervus“, ką ji apibūdino kaip „visiškai beprasmę priežastį“.

Per debatų dėl naujojo biudžeto, turinčio paskatinti žmones dirbti, ji sakė: „Mes matome savo šalyje ekonomiškai neaktyvių žmonių kategoriją, ir tai mane labai liūdina.

Daugelį iš mūsų. Nes šie žmonės iš esmės nėra laisvi, jie priklausomi nuo valstybės. Man nerimą kelia tai, kad darbingo amžiaus suaugusiųjų, kurie pasitraukia iš darbo rinkos dėl ilgalaikės ligos, skaičius nuo 2019 m. augo nuo maždaug dviejų milijonų žmonių 2019 m. iki maždaug 2,5 milijono 2022 m. vasarą. Tai prasidėjo dar prieš Covid pandemiją.

Didžiausias santykinis ekonominio neveiklumo šuolis dėl ligos yra jaunesnių nei 35 metų amžiaus žmonių, kurių pagrindiniai skundai yra depresija, silpni nervai ar nerimas. Tikiu tiksliu žodžių vartojimu.

Todėl labai nerimauju matydama depresijos ir nerimo terminų susiliejimą su silpnais nervais. Ir depresija, ir nerimas yra kliniškai pripažintos būklės, o silpni nervai – ne.

Vyriausybės statistika, atsižvelgusi į daugybę klausimų, kuriuos pateikiau departamentui, nesuskirsto žmonių, pranešančių apie kiekvieną skirtingą būklę, ir nėra duomenų, kaip apibrėžiama silpnų nervų sąvoka. Turėti silpnus nervus yra visiškai beprasmė frazė. Niekas nežino, kas tai yra, todėl kaip žmonės gali nuspręsti, ar jie netinkami dirbti?“

Ji pridūrė: „Tiesiog netikiu, kad silpni nervai yra priežastis gauti išmokas ligos atveju“. Ji patikslino, kad nenori kritikuoti nieko, turinčio psichikos sveikatos sutrikimų.

Ji sakė: „Žmogaus būsena yra daugiausia skausmo ir baimės būsena, jei mums pasiseks, patirsime meilę ir laimę kai kuriais gyvenimo etapais. Noriu pasakyti labai aiškiai, nekritikuoju nė vieno, kuris kenčia nuo psichikos sveikatos sutrikimų, taip pat ir silpnų nervų, kad ir kas tai būtų“.

Anksčiau R. Maclean sakė, kad „pašalpa turi būti paskutinė išeitis tiems, kurie tikrai negali dirbti, o ne gyvenimo būdo pasirinkimas, kurį sukelia mūsų sistemos laidų gedimas“.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder