CNN: JAV pareigūnai sužavėti Ukrainos išradingumu naudojant vakarietiškus ginklus

Ukrainos išradingumas naudojant vakarietiškus ginklus mūšio lauke padarė įspūdį JAV pareigūnams, ir jie nagrinėja Ukrainos pavyzdį, kaip tai galima pritaikyti šiuolaikiniame kare.

 

Kaip teigia CNN, toks Ukrainos išradingumas padarė įspūdį JAV pareigūnams, kurie gyrė Kijevo gebėjimą spręsti savo mūšio lauko poreikius, užpildant svarbias taktines spragas, kurias palieka didesnė ir sudėtingesnė Vakarų ginkluotė", - rašoma straipsnyje.

"Jų inovacijos tiesiog neįtikėtinai įspūdingos, - sakė Strateginių ir tarptautinių studijų centro tarptautinio saugumo programos direktorius Sethas Jonesas.

JAV kariuomenei karas Ukrainoje tapo neįtikėtinu duomenų apie jos pačios sistemų naudingumą šaltiniu.

Praėjusį rudenį, kai Ukraina kontratakomis susigrąžino didelius teritorijos plotus, ji apšaudė Rusijos pajėgas amerikiečių artilerija ir raketomis.

Dalis šios artilerijos buvo nukreipiama savos gamybos taikiklių sistema, kurią Ukraina sukūrė mūšio lauke.

Ukrainiečių sukurta programinė įranga lengvai prieinamus planšetinius kompiuterius ir išmaniuosius telefonus pavertė sudėtingomis taikinių nustatymo priemonėmis, kurios dabar plačiai naudojamos Ukrainos kariuomenėje.

Rezultatas - mobilioji programėlė, kuria palydoviniai ir kiti žvalgybos vaizdai perduodami į realiuoju laiku taikomą taikinių nustatymo algoritmą, padedantį netoli fronto esantiems daliniams nukreipti ugnį į konkrečius taikinius.

Kadangi tai yra programėlė, o ne techninė įranga, ją lengva greitai atnaujinti ir modernizuoti, be to, ja gali naudotis įvairus personalas.

Su šia priemone susipažinę JAV pareigūnai sako, kad ji buvo labai veiksminga nukreipiant Ukrainos artilerijos ugnį į Rusijos taikinius.

Tikslinimo programa yra vienas iš dešimčių mūšio lauko naujovių pavyzdžių, kurias Ukraina sugalvojo per beveik metus trunkantį karą, dažnai rasdama pigius brangiai kainuojančių problemų sprendimo būdus.

Nedideli plastikiniai bepiločiai lėktuvai, tyliai praskrendantys virš galvų, mėto granatas ir kitus užtaisus ant Rusijos karių.

Dabar 3D spausdintuvais gaminamos atsarginės dalys, kad kareiviai galėtų remontuoti sunkiąją įrangą lauke.

Technikai paprastus pikapus pavertė mobiliais raketų paleidimo įrenginiais.

Inžinieriai sugalvojo, kaip ant senesnių sovietinių naikintuvų, tokių kaip MiG-29, pritvirtinti sudėtingas JAV raketas ir taip padėti Ukrainos oro pajėgoms po devynis mėnesius trukusio karo tęsti skrydžius.
 

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder