Dar viena paslaptinga Rusijos oligarcho mirtis: po vakarienės su draugais nukrito nuo laiptų

(1)

Paslaptingos mirtys toliau šienauja Rusijos oligarchus. Nekilnojamojo turto magnatas Dmitrijus Zelenovas mirė gruodžio 9 d. Prancūzijos Rivjeroje, rašo Dailymail.co.uk.

50 metų oligarchas vakarieniavo su draugais, kai pradėjo blogai jaustis.

Tada jis nukrito nuo laiptų ir patyrė sunkią galvos traumą, praneša Rusijos naujienų kanalas „Baza“ ir vietinė Prancūzijos žiniasklaida.

Jis buvo skubiai nugabentas į ligoninę, tačiau gydytojams nepavyko jo išgelbėti, o kitą dieną jo mirtį patvirtino netoliese esančios Graso savivaldybės prokuroras.

Pasak „Bazos“, kelios savaitės prieš mirtį D. Zelenovui buvo atlikta operacija, susijusi su neskelbiamomis širdies problemomis.

D. Zelenovas buvo vienas iš bendrovės „Don-Stroj“, kadaise buvusios vienos svarbiausių Maskvos nekilnojamojo turto investicijų ir plėtros imperijų, įkūrėjų.

Įsteigęs „Don-Stroj“ netrukus po Sovietų Sąjungos žlugimo, D. Zelenovas greitai susikrovė turtus ir iki 2008 m., kai dėl finansų krizės „Don-Stroj“ patyrė didelių finansinių nuostolių, nuolat figūravo „Forbes“ sudarytame turtingiausių rusų sąraše.

Nekilnojamojo turto magnato mirties aplinkybės labai panašios į buvusio Maskvos aviacijos instituto vadovo Anatolijaus Geraščenkos, kuris, kaip teigiama, rugsėjo mėnesį nukrito nuo laiptų instituto būstinėje Rusijos sostinėje, mirties aplinkybes.

Labai įtartina A. Geraščenkos mirtis įvyko praėjus mažiau nei dviem savaitėms po to, kai plaukdamas Ramiajame vandenyne už borto „iškrito“ Vladimiro Putino žmogus, atsakingas už didžiulių Rusijos Arkties išteklių plėtojimą.

39 metų Ivanas Pečiorinas buvo V. Putino Tolimųjų Rytų ir Arkties regiono plėtros korporacijos vykdomasis direktorius.

Buvęs korporacijos generalinis direktorius 43 metų Igoris Nosovas taip pat staiga mirė vasario mėnesį, kaip pranešama, nuo insulto.

Arkties – turtingo naftos ir dujų šaltinio Rusijai – vystymas laikomas itin svarbiu, atsižvelgiant į sankcijas ir precedento neturinčias ekonomines problemas, su kuriomis susiduria V. Putino ekonomika dėl karo Ukrainoje.

I. Pečiorinas taip pat buvo atsakingas už oro transporto pramonės plėtrą didžiulėje rytinėje Rusijos dalyje – sektoriuje, kuris patiria ypatingą įtampą dėl Vakarų ekonominių suvaržymų.

Jo mirtis buvo tik vienas iš dešimčių nepaaiškinamų įvykių, kurie lydi karą prieš Ukrainą.

Valdžios institucijos kiekvieną mirtį aiškino kaip nelaimingą atsitikimą arba savižudybę, tačiau daugelis mano, kad pareigūnai, kurie laikomi keliančiais grėsmę V. Putino valdžiai, greičiausiai dėl slaptos informacijos, kurią jie turi, paprasčiausiai pašalinami iš žaidimo.

Rugsėjo 1 d. 67 metų naftos magnatas Ravilis Maganovas iškrito pro Maskvos ligoninės šeštojo aukšto langą ir mirė.

Viename pranešime teigiama, kad antros pagal dydį Rusijos naftos bendrovės „Lukoil“ pirmininkas buvo „sumuštas“ prieš „iškrentant pro langą“, tačiau tai nebuvo patvirtinta. Anksčiau „Lukoil“ vadovas pasisakė prieš karą Ukrainoje.

Liepos mėnesį 61 metų Jurijus Voronovas, su „Gazprom“ susijusios transporto ir logistikos bendrovės vadovas, buvo rastas negyvas savo plaukimo baseine.

Dar du su „Gazprom“ susiję vadovai mirė elitiniuose namuose netoli Sankt Peterburgo, todėl kilo įtarimų, kad tai galėjo būti žmogžudystės.

61 metų Aleksandrą Tiulakovą, „Gazprom“ finansų ir saugumo srities aukšto rango pareigūną, einantį generalinio direktoriaus pavaduotojo pareigas, aptiko jo meilužė kitą dieną po to, kai vasarį prasidėjo karas Ukrainoje.

Tai įvyko praėjus vos trims savaitėms, kai 60 metų Leonidas Šulmanas, „Gazprom Invest“ transporto vadovas, buvo rastas negyvas su daugybinėmis durtinėmis žaizdomis kraujo klane ant savo vonios kambario grindų tame pačiame uždarame gyvenamųjų namų kvartale.

Gegužės mėnesį rastas negyvas 43 metų milijardierius Aleksandras Subotinas, taip pat susijęs su Kremliui palankia energetikos milžine „Lukoil“, kurioje jis buvo aukščiausio lygio vadovas.

Balandžio mėnesį 51 metų turtuolis Vladislavas Avajevas, buvęs Kremliaus pareigūnas, glaudžiai susijęs su Rusijos finansų įstaiga „Gazprombank“, nužudęs savo 47 metų žmoną Jeleną ir 13 metų dukrą, atrodo, pats esą nusižudė.

Draugai neigė pranešimus, kad jis pavydėjo, kai žmona prisipažino, kad laukiasi nuo jų vairuotojo, be to, teigiama, kad jis turėjo prieigą prie Kremliaus elito finansinių paslapčių.

Po kelių dienų 55 metų multimilijonierius Sergejus Protosenija buvo rastas pakartas Ispanijoje.

Prieš tai jis esą kirviu nužudė savo 53 metų žmoną Nataliją ir jų paauglę dukrą Mariją.

Jis buvo buvęs bendrovės „Novatek“, taip pat glaudžiai susijusios su Kremliumi, pirmininko pavaduotojas.

Praėjusią savaitę multimilijonierius ir jo žmona buvo rasti mirtinai subadyti peiliu dar vienu įtarimų sukėlusiu atveju. 47 metų Jevgenijų Palantą ir jo 50 metų žmoną Olgą, abu kilusius iš Ukrainos, rado jų 20 metų duktė Polina, patyrusius daugybinių peilio žaizdų.

Oficialiame pranešime žiniasklaidai teigiama, kad moteris atėmė sau gyvybę iš pavydo, kai J. Palantas pasakė, kad ją palieka, tačiau šiuos teiginius griežtai paneigė geriausias poros draugas.

alfa.lt

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder