Viešasis transportas Rusijoje

Dėl vairuotojų trūkumo Rusijos regionai pradėjo uždarinėti viešojo transporto maršrutus

Rusijos regionų valdžios institucijos uždaro kai kuriuos viešojo transporto maršrutus dėl didelio autobusų vairuotojų trūkumo.

Daugelyje subjektų šios pramonės šakos darbuotojų trūkumas siekia 40 %, sakė Jungtinio mokslinio metodinio centro, savarankiškos ne pelno siekiančios papildomo profesinio mokymo organizacijos, direktoriaus pavaduotojas Viačeslavas Maksimičiovas.

"Šiandien vidutinis profesionalaus vairuotojo amžius yra apie 50 metų.

Jauni žmonės nesirenka šios profesijos.

Atlyginimai maži, darbo sąlygos sunkios", - aiškino Maksimyčiovas laikraščiui "Rossijskaja gazeta".

Pasak jo, vairuotojų trūkumas didėja nuo 2000-ųjų pradžios, nes į pensiją pradėjo išeiti tie, kurie buvo apmokyti sovietmečiu.

Padėtį dar labiau pablogino tai, kad "Rosavtodor" likvidavo specializuotas pavaldžias mokymo įstaigas, rengiančias D ir CE kategorijų vairuotojus, pažymėjo Maksimyčiovas.

Jis pridūrė, kad šiuo metu šalyje nėra profesionalių vairuotojų mokymo programų, nėra vairavimo treniruoklių ir įmonių vairavimo aikštelių.

Siekdamas išspręsti specialistų trūkumo problemą, Maksimyčiovas pasiūlė rengti vairuotojus per trumpalaikius vienos savaitės trukmės kursus.

"Vienos savaitės pakanka, kad būtų galima išmokti kelionės dokumentų pildymo pagrindų, darbo ir poilsio režimo, psichologijos pagrindų, krovinių tvirtinimo ir išdėstymo taisyklių bei kitų profesionalaus vairuotojo darbo aspektų", - apibendrino jis.

Prieš tai Jekaterinburgas dėl viešojo transporto vairuotojų trūkumo pasiūlė padidinti tarifą, kad padidintų atlyginimus ir pritrauktų darbuotojų.

Savo ruožtu Maskvoje sveikatos apsaugos sistema susidūrė su masiniais atleidimais ir greitosios pagalbos vairuotojų trūkumu.

Jei 2023 m. pradžioje greitosios pagalbos automobiliuose dirbo apie 3-3,5 tūkst. vairuotojų, tai metų pabaigoje jų liko apie 5 tūkst.

Masinių atleidimų priežastis - maži atlyginimai, kurie nesiekia net taksi vairuotojų algų, tvirtino Maskvos šakinės profesinės sąjungos pirmininkas Vitalijus Lupyrevas.

Be to, vairuotojų trūkumas paveikė krovininį transportą - 2023 m. viduryje sunkvežimių vairuotojų trūkumas buvo vertinamas 21 proc. "Norinčių užsiimti šia profesija yra nedaug.

Vairuoti kai kuriuos sunkvežimius, važinėti toli, žiemą, mūsų keliais.

Nėra normalių stovėjimo aikštelių, nėra sąlygų vairuotojams", - pažymėjo Michailas Belousovas, įmonių grupės "Marshall" generalinis direktorius.

Todėl ir sunkvežimio vairuotojo profesija nėra paklausi tarp jaunimo, pabrėžė PEC generalinio direktoriaus pavaduotojas Vadimas Filatovas.

Pasak jo, šiuo metu vidutinis sunkvežimių, sveriančių daugiau kaip 3,5 tonos, vairuotojo amžius yra 48-52 metai ir toliau didėja.

THE MOSCOW TIMES

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder