Stebėjimo kameros

Didžiausias Kinijos stebėjimo kamerų gamintojas slapta bėga iš Rusijos

Didžiausia Kinijos vaizdo stebėjimo kamerų gamintoja, užtikrinusi iki pusės įrenginių pasiūlos Rusijoje, slapta pasitraukė iš Rusijos rinkos, praneša „CNews“, remdamasi šaltiniais IT sektoriuje.

Bendrovė „Hikvision“ naktį nutraukė veiklą, apie savo planus neįspėjusi nei klientų, nei partnerių.

Nustojo veikti oficiali rusiška „Hikvision“ svetainė, ištrinta jos oficiali grupė socialiniame tinkle „Vkontakte“, o telefonais nebeatsiliepiama nė viename iš buvimo miestų.

„Hikvision“ netikėtai beveik visiškai nustojo tiekti savo gaminius ir priimti užsakymus projektinei ir kanalų įrangai", - skundžiasi vienas CNews šaltinis, vieno iš pagrindinių Rusijos integratorių atstovas.

Pasak jo, šis sprendimas visiems buvo netikėtas.

Apie „Hikvision“ „pabėgimą“ iš Rusijos CNews papasakojo „Marvel Distribution“ atstovai. Kinijos tiekėjo pasitraukimas „mums buvo visiška staigmena“, sakė bendrovės atstovas.

Kitos Rusijos IT rinkoje veikiančios bendrovės atstovas CNews sakė, kad „Hikvision“ Rusijos biure, kuriame dirbo apie 100 žmonių, įvyko dideli atleidimai.

Rusijos vaizdo stebėjimo bendrovė „Videoglaz“ įspėja, kad Kinijos tiekėjo pasitraukimas žada įrangos trūkumą rinkoje.

Artimiausiu metu gali atsirasti komponentų trūkumas, taip pat kyla grėsmė „Hikvision“ įrangos debesijos paslaugų ir techninės pagalbos prieinamumui, nurodo „Videoglaz“.

Pasak bendrovės, Kinijos tiekėjas gali pasitraukti iš Rusijos rinkos dėl JAV sankcijų grėsmės: „Hikvision“ produktai jau uždrausti JAV ir Jungtinėje Karalystėje, o 2023 m. kovo mėn.

Vieno seniausių kompiuterinės ir ryšių įrangos pardavėjų „Marvel Distribution“ duomenimis, prieš karą „Hikvision“ užėmė ketvirtadalį Rusijos rinkos, tačiau 2022 m., pasitraukus Vakarų tiekėjams, jos pardavimai jau sudarė 70 proc.

„Hikvision“ sako, kad tai laikinas sprendimas, bet, deja, per pastaruosius dvejus metus panašius Vakarų tiekėjų pareiškimus girdėjome pernelyg dažnai ir supratome, kad nieko nėra taip pastovaus, kaip laikina", - sakė ‚Marvel Distribution‘ atstovas spaudai.

Skaitmeninimo ministerijos duomenimis, iki 2024 m. pradžios visoje Rusijoje bus įrengta daugiau kaip 1 mln. kamerų, skirtų piliečiams stebėti.

Sausio mėnesį buvo priimtas sprendimas prie gyventojų stebėjimo sistemos prijungti ir privačias kameras.

Permės kraštas tapo pirmuoju regionu, kuriame privačios kameros bus integruotos į valstybinę veido atpažinimo sistemą. Atitinkamą įsaką pasirašė gubernatorius Dmitrijus Machoninas. 

THE MOSCOW TIMES

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder