Dmitrijus Gordonas: Štai sėdi du senukai - Putinas ir Lukašenka, du sovietiniai pirdžiai, o jų galvos pilnos Markso, Lenino ir Engelso, su musėmis ir tarakonais

(1)

Apsišaukėlis Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka ir Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas yra "žmonės iš praeities", jie įkūnija "sovietinę dvasią" ir atitinkamą gyvenimo bei politikos stilių. Tai pareiškė "GORDON" įkūrėjas Dmitrijus Gordonas per transliaciją su televizijos laidų vedėju Vasilijumi Golovanovu.

D. Golovanovas paprašė D. Gordono pakomentuoti A. Lukašenkos pareiškimą, kad jis nesiųstų Baltarusijos kariuomenės kariauti į Ukrainą, tačiau agresijos prieš Baltarusiją atveju atsakas būtų "žiauriausias".

"Pirmasis pareiškimas, žinoma, buvo skirtas Putinui. Jis buvo transliuojamas taip: "Aš su jumis [kartu Ukrainoje] nekariausiu, aš galvoju apie ateitį, man dar reikia gyventi.

Antrasis [pranešimas] buvo transliuojamas Vakarams: "Vaikinai, aš neisiu į Ukrainą, žinokite tai ir, jeigu kas nors nutiktų, griežtai manęs nesmerkite", - aiškino žurnalistas.

Kartu jis įsitikinęs, kad save Baltarusijos prezidentu pasiskelbusio asmens žodžius reikėtų vertinti atsargiai.

"Jis yra velnias. Tai grynas velnias, kuriuo negalima pasitikėti. Jis yra atviras melagis", - perspėjo Gordonas.

"GORDON" įkūrėjas mano, kad Putino ir Lukašenkos laikai praėjo.

"Iš tikrųjų - Dieve, koks anachronizmas! Štai jie sėdi, tie du senukai: Putinas ir Lukašenka, du sovietiniai pirdžiai.

Laikas jau gerokai pažengė į priekį, dabar visai kiti laikai, o jie vis dar turi [marksizmo įkūrėją Karlą] Marksą, [Rusijos revoliucionierių Vladimirą] Leniną ir [kaip ir Marksas, kitas marksizmo įkūrėjas Frydrichas] Engelsas, jų galvose musės ir tarakonai", - sakė Gordonas.

Žurnalistas atkreipė dėmesį į, jo nuomone, abiem politikams būdingą patosą.

"Dieve, tai du grynai sovietiniai veidai - tokie, kurie man kėlė pasibjaurėjimą, kai gyvenau Sovietų Sąjungoje", - sakė jis.

Sovietų Sąjungoje, sakė Gordonas, žmonės su tokiais veidais, kaip Putino ir Lukašenkos, paprastai darė sėkmingą karjerą, "gyvenimas juos stūmė į viršų.

Lukašenka, degančiomis akimis. Arba tomis šaltomis, stiklinėmis akimis, kaip Putinas, kuris milijonams sovietinių žmonių įvarė baimę!

KGB reiškia represijas, reiškia baimę, reiškia lagerius, reiškia kalėjimus, reiškia fizinį sunaikinimą... Šie du žmonės iš praeities - jie bando mums dabar primesti tam tikras žaidimo taisykles", - pabrėžė jis.

Gordonas išreiškė nuomonę, kad Putinas ir Lukašenka jau "pakeliui į amžiną atilsį.

"Visų pirma, Lukašenka gali mirti bet kurią akimirką.

Arba Putinas jį nunuodys "Novičiok", nes Putinas jo nekenčia. Arba jį tiesiog gali ištikti isterijos priepuolis, vieną dieną jam bus atlikta histerektomija - ir viskas, jo nebebus", - spėjo jis.

Žurnalisto pastebėjimais, Lukašenka tikriausiai serga hipertenzija, jo kraujospūdis šokinėja.

"Kartais jis elgiasi taip, kad man atrodo, jog jį tuoj kas nors palauš. Todėl jis jau seniai turėtų išeiti į pensiją - stebėkite jo sveikatą", - patarė Gordonas.

Jis pridūrė, kad save Baltarusijos prezidentu paskelbusiam asmeniui reikėtų pagalvoti, "kaip nepakliūti į kalėjimą visam gyvenimui".

"Ir apskritai tas velnias [Putinas] taip pat turėtų pagalvoti apie amžiną atilsį. Bet kadangi Rusijos žmonės mano, kad jis geras - ir Rusijos žmonės masiškai taip mano - na, [taigi] ši sovietinė dvasia ten vadovauja", - užbaigė Gordonas.

Rusija ir Baltarusija jau daugiau kaip 20 metų derasi dėl sąjunginės valstybės sukūrimo. Jei šalys susitars, Maskvos ir Minsko ekonominiai ryšiai galėtų sustiprėti iki Europos Sąjungos ar net federalinių valstybių lygio, pažymėjo Rusijos žiniasklaida.

2018 m. pabaigoje dienraštis "Moskovskij komsomolec" rašė, kad tuometinis prezidentas A. Lukašenka derybose su V. Putinu sutarė suvienodinti teisės aktus su Rusija, sukurti bendrą parlamentą, ministrų kabinetą ir kitas valdžios institucijas, pereiti prie bendrų simbolių ir bendros valiutos.

A. Lukašenka sakė, kad Baltarusija neketina tapti kitų valstybių, "net broliškos Rusijos", dalimi ir kad nenori įeiti į istoriją kaip paskutinis Baltarusijos prezidentas.

Agentūros "Bloomberg" duomenimis, A. Putinas pasiūlė pakeisti Rusijos konstituciją, kad jo prezidento kadencijos būtų nulinės, kai A. Lukašenka atsisakė kurti sąjunginę valstybę.

2021 m. lapkričio 4 d. V. Putinas ir A. Lukašenka pasirašė 28 programas, skirtas Rusijos ir Baltarusijos integracijai skatinti.

2022 m. vasario 24 d. Rusijos kariai įžengė į Ukrainą iš Baltarusijos, paskelbę apie plataus masto invaziją. Baltarusija faktiškai perdavė savo teritoriją okupacinei šaliai kaip karinę bazę, be kita ko, raketų ir oro smūgiams prieš Ukrainą.

Spalio 4 d. A. Lukašenka pripažino, kad Baltarusija dalyvauja Rusijos kare prieš Ukrainą. Spalio 10 d. jis pareiškė, kad susitarė su V. Putinu dislokuoti "bendrą regioninę karinę grupuotę" dėl tariamai didelio pavojaus lygio "prie Sąjunginės valstybės vakarinių sienų".

Ukrainos NSGK mano, kad V. Putinas ir toliau skatins A. Lukašenką tiesiogiai dalyvauti kare prieš Ukrainą.

2023 m. vasario 16 d. A. Lukašenka pagrasino, kad yra "pasirengęs kariauti su rusais iš Baltarusijos teritorijos tik vienu atveju": jei "į Baltarusijos teritoriją ateis nors vienas Ukrainos karys.

Tuo jis pabrėžė, kad baltarusiai nenori karo.

Organizatorių nuotr.

Putino ir Lukašenkos laikai baigėsi, įsitikinęs Gordonas / Nuotrauka: kremlin.ru

Vaizdo įrašas: "Svečiuose pas Gordoną"

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder