Donaldas Trumpas

Donaldas Trampas susigrąžino milijardierių prielankumą

Buvęs JAV prezidentas Donaldas Trampas (Donald Trump) artėjančių rinkimų fone sugebėjo užsitikrinti pagrindinių rėmėjų, kurie nuo jo atsiribojo po 2021 m. įvykusio Kapitolijaus šturmo, paramą, pranešė „Bloomberg".

D.Trampas į 2024 m. prezidento lenktynes įsitraukė „kaip atstumtasis Volstryte ir tarp turtingų respublikonų donorų", tačiau situacija pasikeitė, o finansiniai rėmėjai, po 2021 m. sausio įvykių atsukę nugaras, vėl stojo jo pusėn.

Tarp jų yra Amerikos investicijų bendrovės „Blackstone" vadovas, milijardierius Styvas Švarcmanas (Steve Schwartzman) ir viešbučių magnatė Miriam Adelson.

Be to, birželio 13 dieną buvęs JAV lyderis planuoja Vašingtone susitikti su kai kurių didžiųjų Amerikos korporacijų vadovais.

Tikimasi, kad tarp 100 susitikimo dalyvių bus „JPMorgan Chase", „Citigroup" ir „Bank of America" vadovai Džeimis Dimonas (Jamie Dimonas), Džeinė Freizer (Jane Fraser) ir Brajanas Moinihanas (Brian Moynihan).

Pasak „Bloomberg", viena pagrindinių priežasčių, kodėl JAV milijardieriai yra pasirengę palaikyti D.Trampą, jo požiūris į mokesčius.

Respublikonas pažadėjo juos sumažinti turtingiems amerikiečiams, o dabartinis JAV prezidentas Džo Baidenas (Joe Biden), priešingai, yra už tai, kad turtingiems piliečiams jie būtų didinami.

Anksčiau D.Trampas džiaugėsi, kad gegužę jo šalininkai rinkimų kampanijai paaukojo rekordinius 300 milijonų JAV dolerių, iš kurių 141 mln. sudarė nedidelės aukos, gautos iš 2 milijonų žmonių. 25 proc. jų D.Trampo rinkimų kampaniją parėmė pirmą kartą.

Dž.Baidenas prezidentu tapo po 2020 m. rinkimų, kurių rezultatus D.Trampas mėgino užginčyti teisme. Jo šalininkai 2021 m. sausio 6 d. susirinko Vašingtone ir, bandydami užkirsti kelią rezultatų patvirtinimui, įsiveržė į Kongresą. Demokratai ir dalis respublikonų pareiškė, kad maištą sukurstė pats D.Trampas.

JAV specialusis prokuroras Džekas Smitas (Jack Smith) 2023 m. rugpjūtį paskelbė, kad D.Trampui pateikti kaltinimai pagal keturis straipsnius. Maksimali bausmė už sunkiausius nusikaltimus, inkriminuojamus D.Trampui, yra 20 metų kalėjimo.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder