Egipte aptikta kapavietė su „karstų šeima“ - kai kurie daiktai yra puikios būklės

Archeologai atrado neįtikėtiną Vidurio karalystės kapavietę su keliais nesugadintais palaidojimais, ypač „karstų šeima“. Apie tai praneša laikraštis „Daily Star“.

Kapavietė buvo atkasta netoli Luksoro, vietovėje, garsėjančioje reikšmingais senovės Egipto paminklais, šventyklomis ir kapavietėmis, ir joje buvo 11 užantspauduotų palaidojimų. 

Radinys priklauso Egipto ir Amerikos misijos Pietų Asasifo išsaugojimo projektui ir yra pirmoji Vidurio karalystės kapavietė, aptikta šiame regione. Vidurinioji karalystė buvo senovės Egipto civilizacijos laikotarpis, trukęs maždaug 2030-1650 m. pr. m. e.

Tarp amerikiečių ir egiptiečių archeologų rastų lobių buvo karolių, apyrankių, apyrankių, skarabėjų žiedų ir ametisto diržų.

Tačiau potvyniai padarė didelę žalą šiems palaidojimams, ypač nukentėjo karstų mediena ir lininiai apvalkalai. 

Pasak Egipto Aukščiausiosios antikvarinių vertybių tarybos generalinio sekretoriaus Mohammedo Ismailo Khaledo (Mohammed Ismail Khaled), bendra misija taip pat rado karstų vyrams, moterims ir vaikams, o tai rodo, kad tai buvo „šeimos kapavietė“, kuri galėjo būti naudojama iš kartos į kartą XII ir XIII dinastijų laikais.

Nepaisant potvynio padarytos žalos, kai kurie daiktai išliko beveik puikios būklės, ypač puošnūs moteriški karoliukai. Šį vėrinį sudarė apie 30 ametisto karoliukų su karneolio rutuliukų juosta, sujungta dvigubomis mėlynų molinių žiedinių karoliukų gijomis, įrėminančiomis hipopotamo galvos formos amuletą.

Iš viso iškasta 11 palaidojimų ir kitų svarbių radinių, pavyzdžiui, žalsvai mėlyna glazūra glazūruota molinė vaisingumo figūrėlė su nupjautomis pėdomis. Figūrėlė papuošta įvairiais papuošalais su skylutėmis trijose dalyse „plaukams“ pritvirtinti.
 

Visi šie papuošalai buvo rasti tarp moterų palaidojimų pirmoje eilėje. Vyriškame, 9-ame, palaidojime rasta iškilių karolių, kurie sudomino archeologus dėl akivaizdžiai aukšto mirusiojo statuso.

Ekspertai mano, kad šiuo šeimos kapu galėjo naudotis kelios 12-osios ir 13-osios dinastijų pradžios kartos. Šis radinys taip pat įtvirtina Pietų Asasifo vietą Tėbų viduramžių nekropolyje, kurio seniausios kapavietės dabar išryškėja, sukeldamos virtinę naujų klausimų.
 

Šaltinis: tsn.ua

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder