Xi Jinpingas nevyks į G20 aukščiausiojo lygio susitikimą

ES pareigūnas: Xi Jinpingas nevyks į G20 aukščiausiojo lygio susitikimą

Kinijos prezidentas Xi Jinpingas greičiausiai nedalyvaus kitą savaitę Indijoje vyksiančiame G20 aukščiausiojo lygio susitikime ir vietoj savęs atsiųs ministrą pirmininką Li Qiangą, ketvirtadienį pranešė aukštas ES pareigūnas.

„Mano paskutinė informacija... tokia, kad Xi neketina ten vykti, tai bus ministras pirmininkas“, – sakė pareigūnas žurnalistams Briuselyje prieš rugsėjo 9-10 dienomis vyksiantį aukščiausiojo lygio susitikimą Naujajame Delyje.

Xi ir Indijos ministras pirmininkas Narendra Modi praėjusią savaitę Pietų Afrikoje vykusiame BRICS grupės viršūnių susitikime surengė retas derybas akis į akį, tačiau įtampa tarp Azijos milžinių tebėra didelė.

Antradienį Indija pareiškė Kinijai „griežtą protestą“ po to, kai paaiškėjo, kad Pekino paskelbtame oficialiame žemėlapyje reiškiamos pretenzijos į didelį žemės plotą Himalajuose, kurį Indija laiko savo teritorija.

Europos pareigūnai tikisi, kad G20 aukščiausiojo lygio susitikimas Naujajame Delyje bus proga paskatinti tokias dideles valstybes kaip Indija ir Kinija susitarti dėl griežtesnės kritikos BRICS narės Rusijos atžvilgiu dėl karo Ukrainoje.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder