Estija perka iš JAV HIMARS raketų paleidimo sistemas

Estija susitarė pirkti iš Jungtinių Amerikos Valstijų šešias HIMARS raketų sistemas už daugiau nei 200 milijonų dolerių, šeštadienį pranešė valstybinė investicijų į gynybą agentūra.

Tai didžiausias ginklų pirkimas šalies istorijoje.

Su Rusija besiribojanti Estija po Maskvos invazijos į Ukrainą padidino išlaidas gynybai, kaip ir jos Baltijos kaimynės Latvija ir Lietuva.

Ukrainai pristatomos HIMARS sistemos plačiai vertinamos kaip viena efektyviausių priemonių jos arsenale, provakarietiškai šaliai atremiant Rusijos kariuomenę.

Estijos gynybos investicijų centro (ECDI) generalinis direktorius Magnusas Valdemaras Saaras penktadienį pasirašė sutartį su Jungtinių Valstijų gynybos saugumo bendradarbiavimo agentūra siekiant plėtosi šalies gynybinius pajėgumus, sakoma ECDI pranešime.

Estija taip pat „pirks amuniciją, ryšių sprendimus, taip pat mokymo, logistikos ir gyvavimo ciklo sprendimus“, sakė ECDI pirkimų skyriaus ginkluotės kategorijos vadovas Ramilas Lippas

ECDI nepateikė išsamios informacijos, kiek raketų užsakyta, tačiau nurodė, kad tarp perkamų sistemų yrą galinčių smogti į taikinius už 300 kilometrų, taip pat mažesnio nuotolio raketų.

Pirmosios sistemos turi būti pristatytos 2024 metais.

Lietuva praėjusį mėnesį taip pat pranešė įsigysianti iš JAV aštuonias HIMARS raketų sistemas už 495 mln. JAV dolerių.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder