Estijos vidaus reikalų ministras siūlo pripažinti Maskvos patriarchatą teroristine organizacija

(1)

Estijos Vidaus reikalų ministras Lauri Läänemetsas (SDPE) ketvirtadienio vakarą tiesioginėje ETV laidos "Pirmoji studija" transliacijoje pareiškė, kad ketina siūlyti Riigikogu, kad Maskvos patriarchatas būtų pripažintas teroristine organizacija, siekiant uždrausti jo veiklą Estijoje.

Antradienį Maskvos patriarchato Estijos stačiatikių bažnyčios (EOC MP) atstovas pareiškė, kad jie nėra tiesiogiai pavaldūs Maskvos patriarchui ir negali būti laikomi atsakingais už Maskvoje padarytus pareiškimus, kuriais remiamas Rusijos karas prieš Ukrainą.

Taip vietos bažnyčia iš esmės atmetė Läänemetso reikalavimą pasitraukti iš Rusijos patriarcho Kirilo pavaldumo.

Ekrano nuotr.
Lauri Läänemets

Pasak Laurio Läänemetso, remdamasis Vidaus reikalų ministerijos ekspertize ir jį ką tik pasiekusiu Saugumo policijos vertinimu, jis, kaip vidaus reikalų ministras, neturi kito pasirinkimo, kaip tik pats imtis veiksmų, kad būtų nutraukti EOC deputato ir Maskvos patriarcho ryšiai.

"Atsižvelgdamas į turimas aplinkybes, aš, kaip vidaus reikalų ministras, neturiu kito pasirinkimo, kaip tik pasiūlyti Riigikogu paskelbti Maskvos patriarchatą teroristiniu ir savo veikla remiančiu terorizmą.

Vidaus reikalų ministras gali kreiptis į teismą ir siūlyti nutraukti čia veikiančios bažnytinės organizacijos veiklą.

Tai neturės įtakos parapijiečiams, tai nereiškia, kad bažnyčios bus uždarytos, tačiau tai reiškia, kad ryšiai su Maskva bus nutraukti", - sakė ministras.

"Turime suprasti, kad šiandien Maskvos patriarchatas yra pavaldus Vladimirui Putinui, kuris iš esmės vadovauja teroristinei veiklai pasaulyje", - pridūrė jis.

Pasak Läänemetso, Riigikogu jau priėmė panašų pareiškimą ir paskelbė Rusiją teroristine valstybe.

Anot Läänemetso, per dvejus savo darbo vidaus reikalų ministru metus jis keturis kartus turėjo iškviesti EOC MP atstovus saugumo klausimais.

Tačiau balandžio mėn. priimtas Rusijos stačiatikių bažnyčios tarybos pareiškimas pakėlė saugumo situaciją į naują lygį.

Šaltinis: postimees.ee

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder