Facebook

Feisbukas pašalino netikras Baltarusijos KGB paskyras

Feisbukas teigia pašalinęs dešimtis netikrų socialinių tinklų paskyrų, susijusių su Baltarusijos KGB, kurios buvo naudojamos skatinti besitęsiančią migrantų krizę Baltarusijos ir Lenkijos pasienyje.

Bendrovės pranešime skelbiama, kad žmonės, prisistatantys žurnalistais ir aktyvistais iš Lenkijos, Lietuvos ir kitų Europos Sąjungos šalių, naudojo netikrus profilius.

„Šią veiklą nustatėme atlikę vidinį tyrimą dėl įtariamo koordinuoto neautentiško elgesio regione, kai stebėjome vykstančią krizę prie Baltarusijos ir Europos Sąjungos (ES) sienos ir susiejome ją su Baltarusijos KGB“, – rašoma pranešime.

Ši veikla apėmė nuotraukų ir vaizdo įrašų apie Lenkijos pasienio pareigūnus, tariamai pažeidžiančius migrantų teises, paskelbimą ir Lenkijos elgesio su migrantais palyginimą su kitomis šalimis. Šis turinys buvo skirtas Europos auditorijai.

Fiktyvios asmenybės skelbė turinį grupėse, kurios orientuotos į migrantų gerovę Europoje, o kelios paskyros rusų kalba skelbė įrašus apie Baltarusijos ir Baltijos šalių santykius.

Bendrovė pranešė, kad iš viso pašalino 41 feisbuko paskyrą, penkias grupes ir keturias instagramo paskyras, susijusias su šia veikla. Baltarusija šio atvejo kol kas nekomentuoja.

Feisbukas taip pat pašalino 31 paskyrą, 4 grupes ir 4 instagramo puslapius, kurie buvo sukurti Lenkijoje ir siekė atgrasyti migrantus nuo bandymų nelegaliai patekti į ES.

„Šios netikros asmenybės tvirtino, kad dalijasi savo neigiama patirtimi bandant patekti iš Baltarusijos į Lenkiją ir skelbė apie sunkų migrantų gyvenimą Europoje. Jie taip pat paskelbė apie griežtą Lenkijos politiką prieš migrantus ir prieš migrantus nukreiptą neonacių veiklą Lenkijoje“, – teigiama pranešime.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder