Gerasimovas, Šoigu

FSB pasiūlė Putinui atleisti Valerijų Gerasimovą ir Sergejų Šoigu

Keletas Rusijos saugumo tarnybų atstovų pasisako už tai, kad V. Putinas atstatydintų Generalinio štabo viršininką Valerijų Gerasimovą ir gynybos ministrą Sergejų Šoigu, praneša "Bloomberg", remdamasi su situacija susipažinusiais šaltiniais.

Pasak šaltinių, kai kurie griežtosios linijos šalininkai FSB palaikė "Wagner" samdinių grupuotės vadovo Jevgenijaus Prigožino, kuris primygtinai reikalavo pakeisti šalies karinę vadovybę, reikalavimus.

Anot "Bloomberg" šaltinių, vanagai siūlo pradėti kovą Ukrainoje agresyviau: paskelbti karo padėtį ir visišką mobilizaciją.

Tačiau šiuo metu nėra jokių ženklų, kad Kremlius ketina atleisti Šoigu ir Gerasimovą iš užimamų pareigų, teigia "Bloomberg".

Vietoj to valdžia baudžia tuos, kurie kritikuoja šalies karinę vadovybę.

Pavyzdžiui, po PMC "Wagner" maišto buvo apklaustas ir iš viešumos dingo Prigožinui artimas generolas pulkininkas Sergejus Surovikinas.

Du "The Moscow Times" pašnekovai iš Gynybos ministerijos aparato birželio 28 d. teigė, kad Surovikinas iš tikrųjų buvo "suimtas".

"VČK-OGPU" šaltiniai rugpjūtį tvirtino, kad "generolui Armagedonui" de facto taikomas namų areštas: jis gyvena bute be oficialaus tyrimo.

Surovikino pavaduotojas, oro ir kosmoso pajėgų vyriausiojo vado pavaduotojas generolas pulkininkas Andrejus Judinas buvo atleistas iš tarnybos

Kitas Kremliaus karo metodų kritikas, buvęs pasiskelbusios Donecko liaudies respublikos gynybos ministras Igoris Girkinas (Strelkovas) liepos mėn. buvo suimtas dėl kaltinimų viešais raginimais į ekstremizmą (Baudžiamojo kodekso 280 straipsnio 2 dalis).

Iš pradžių jo advokatas teigė, kad formaliai baudžiamoji byla yra susijusi su dviem buvusio separatistų vado autoriniais įrašais "Telegram" kanale: pirmasis buvo apie galimą Krymo pasidavimą, antrasis - apie pašalpų kariškiams nemokėjimą.

"Šalis neištvers dar šešerių metų šio bailaus bambeklio valdžioje", - rašė V. Girkinas apie V. Putiną, ragindamas perduoti valdžią "kam nors išties pajėgiam ir atsakingam".

Kremlius savo ruožtu ėmėsi priemonių griežčiau reaguoti į grėsmes režimui.

Valstybės Dūma priėmė įstatymą, kuriuo gubernatoriams, gavus prezidento leidimą, suteikiama teisė kurti savo karines bendroves kovai su neteisėtomis ginkluotomis grupuotėmis.

Žemieji rūmai taip pat pritarė įstatymo projektui, pagal kurį Rosgvardija aprūpinama sunkiaisiais ginklais.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder