Garsiausias Europos budelis Pjerpointas per savo karjerą įvykdė daugiau nei 600 egzekucijų

Garsiausias budelis pasaulyje Albertas Pjerpointas per savo 25 metų karjerą mirties nuosprendį įvykdė daugiau nei 600 žmonių. Praėjus daugiau nei trisdešimčiai metų nuo jo mirties – aukcionuose vis dar pardavinėjami jo asmeniniai daiktai, kurie kelia šiurpą.

Vyras, vadintas įžymybių budeliu, įvykdydavo mirties nuosprendžius patiems žiauriausiems nusikaltėliams, tarp jų – serijiniai žudikai, naciai ir kanibalai.

Pasirodo, kad per 25-erius metus neeilinės tarnybos, budelis kolekcionavo savo veido kaukės ir gobtuvus, kurie slėpdavo jo tapatybę egzekucijos metu. Prieš kelias dienas paskelbtame aukcione žmonės kviečiami juos įsigyti.

Tai ne pirmas kartais, kai pardavinėjami budelio asmeniniai daiktai. 2019 m. užrašų knygelė, kurią A. Pjerpointas naudojo kiek neįprastiems užrašams: žmonių, kuriems nutraukė gyvenimą, aprašymams kartu su jo veido kauke buvo parduoti už 22 522 Eur.

Pasirinkti tokią specialybę pastūmėjo šeima

1905 m. Anglijoje gimusio Alberto Pjerpointo tėvas ir dėdė buvo budeliai. Užsienio žiniasklaidoje pranešama, kad dar vaikystėje Albertas rašė: „Kai baigsiu mokyklą, svajoju tapti oficialiu budeliu“.

Svajonei išsipildžius, A. Pjerpointas uždirbdavo 15 svarų už vieną egzekuciją. Tikėdamas, kad jo darbas yra šventas, vyras dirbo kruopščiai ir atsakingai ruošdavosi kiekvienai egzekucijai.

Jis atidžiai žymėdavosi pasmerkto asmens ūgį ir svorį, užsirašydavo komentarus apie jo kūno sudėjimą. Vėliau budelis naudodavosi savo formulėmis, kad apskaičiuotų geriausią galvos kirtimo kampą, jog kaklas būtų sulaužomas greitai ir humaniškai. Pranešama, kad kartais jis net treniruodavosi su maišu.

A. Pjerpointas nugalabijo baisiausius epochos piktadarius: 1941 m. jis pakorė Londono gangsterį Antonio „Babe“ Mancini, kuris bare mirtinai subadė žmogų. 1942 m. pakorė „Blackout Ripper“, kuris nužudė net keturias moteris. Po Antrojo pasaulinio karo budelio įgūdžiai buvo įvertinti: jam pavesta pakarti 200 nacių karo nusikaltėlių.

Nepaisant šiupą keliančios karjeros, A. Pjerpointas buvo linksmas vaikinas: mėgo panelių dėmesį ir net atidarė aludę, kurią pavadino „Help the Poor Struggler“.

1950 m. jam teko pakarti nuolatinį šios aludės lankytoją Jamesą Corbittą, kuris nužudė savo merginą.

1956 m. legenda tapęs A. Pjerpointas staiga atsisakė savo profesijos ir kartu su žmona atsidavė aludės vadovavimui.

Keli asmenys, kuriems Albertas nutraukė gyvenimą, po kurio laiko pasirodė nekalti. Pavyzdžiui, Timothy Evansas už savo žmonos ir dukters žmogžudystę buvo pakartas 1950 m., vėliau paaiškėjo, kad aukas nužudė kitas serijinis žudikas.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder