Makaronai

Generalinė prokuratūra pareikalavo nacionalizuoti didžiausią Rusijos makaronų gamintoją

Rusijos generalinė prokuratūra pateikė ieškinį dėl didžiausios Rusijos makaronų gamintojos UAB "Makfa" akcijų nacionalizavimo valstybei, pranešė "Kommersant" šaltiniai. Ieškinį nagrinės Čeliabinsko centrinis apygardos teismas.

Agentūra mano, kad "Makfa" ir dar keliolika įmonių, įskaitant "Smak" ir "Čeliabinskoblgaz", turėtų būti nacionalizuotos, nes jų naudos gavėjai Michailas Jurevičius ir Vadimas Belousovas vykdė verslo veiklą dirbdami valdžioje.

Kaltinamieji daugelį metų naudojosi savo aukštomis pareigomis "siekdami savo verslo interesų", pažeisdami antikorupciniuose teisės aktuose nustatytus draudimus ir apribojimus, pabrėžė priežiūros institucija.

Taigi, Jurevičius 2000-2005 m. buvo Valstybės Dūmos deputatas, iki 2010 m. vadovavo Čeliabinsko, o vėliau iki 2014 m. - Čeliabinsko sričiai. Belousovas 2011-2023 m. buvo trijų šaukimų Valstybės Dūmos deputatas.

Pagal įstatymą jie turėjo nutraukti veiklą ir deklaruoti savo turtą, tačiau tai nebuvo padaryta, ir "faktiškai" kaltinamieji toliau valdė grupę komercinių įmonių, teigė prokuratūra.

Visų pirma Jurevičiui priklausė Čeliabinsko makaronų gamykla, Sosnovskio kepykla ir Čeliabinsko kepykla Nr. 1. Vėliau jų pagrindu buvo įsteigtos bendrovės "Makfa" ir "Pirmasis duonos fabrikas". 

Būdamas valdžioje, Jurevičius "sudarė melagingą regimybę, kad atsiriboja nuo verslo projektų", perregistruodamas juos, be kita ko, ant savo tėvų ir sūnaus, taip pat ant savo verslo partnerio Vadimo Belousovo, pabrėžė ministerija.

Be to, abu kaltinamieji sudarė patikimų asmenų ratą, ant kurių užrašė savo organizacijas ir priskyrė atsakomybę už jų valdymą.

Tuo pat metu buvimas valdžioje leido Jurevičiui sukurti holdingą, apimantį žemės ūkio pramonės, prekybos ir pramogų, viešbučių, autotransporto ir žiniasklaidos turtą, ir atsiimti jų pelną "neteisėta apyvarta", sakoma ieškinyje.

UAB "Makfa" yra viena iš penkių didžiausių pasaulyje makaronų produktų gamintojų.

Bendrovė įtraukta į Rusijos agropramoninio komplekso stuburinių įmonių sąrašą.

Generalinė prokuratūra apskaičiavo, kad "Makfa" turto kapitalizacija siekia 22 mlrd. rublių, o Pirmosios duonos kepyklos - 3,7 mlrd. rublių.

Departamento duomenimis, abiejų bendrovių metinės pajamos viršija 31 mlrd. rublių.

Jurevičius ir Belousovas anksčiau pabėgo iš Rusijos ir buvo įtraukti į tarptautinį ieškomų asmenų sąrašą byloje dėl beveik 3,3 mlrd. rublių kyšių už kelių statybos rangovų protegavimą Čeliabinsko srityje.

2022 m. Belousovui buvo skirta 10 metų griežtojo režimo kolonijoje, tačiau pernai gruodį Aukščiausiasis Teismas nuosprendį panaikino ir bylą perdavė nagrinėti iš naujo.

Leidinio šaltinių duomenimis, Jurevičius "įsigijo" Kipro pilietybę. Tačiau tiek jis, tiek Belousovas ir toliau kontroliuoja verslą Rusijoje per trečiąsias šalis. 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder