Gini valstybės interesus - būsi teisiamas

Leftistinis marazmas prasiskverbė ir į Italijos valdžios viršūnes: šią savaitę paskelbta, jog buvęs Italijos vidaus reikalų ministras Matėjus Salvinis (Matteo Salvini) yra teisiamas už tai, kad 2019 metais neleido nelegalių migrantų „gelbėjimo" (o greičiausiai - žmonių kontrabandos) laivui „Open Arms" prisišvartuoti Italijos uoste.

Matėjus Salvinis, neįsileisdamas „gelbėtojus“ vaidinančio žmonių kontrabandininkų laivo, vykdė isipareigojimus savo rinkėjams ir gynė valstybės interesus, tačiau dabar gali už tai gauti 15 metų kalėjimo. EPA - Eltos nuotr.

Prokurorai kaltina M.Salvinį laisvės atėmimu ir piktnaudžiavimu valdžia, kai būdamas ministru 2019 m. rugpjūtį jis draudė Ispanijos pagalbos organizacijos laivui įplaukti į Italijos uostą, nors tas laivas akivaizdžiai užsiėmė žmonių kontrabanda.

Dabar dešiniųjų pažiūrų partijos „Lega Nord" pirmininkui gresia 15 metų kalėjimo, jeigu jis bus pripažintas kaltu.

M.Salvinis vidaus reikalų ministro pareigas ėjo 2018 m. birželį - 2019 m. rugsėjį, pirmajame buvusio premjero Džiuzepės Kontės (Giuseppe Conte) ministrų kabinete.

Teismas taip pat norėtų apklausti buvusią vyriausybės patarėją Lučijaną Lamorgezę (Luciana Lamorgese), dabartinę vidaus reikalų ministrę, ir užsienio reikalų ministrą Luidžį di Majų (Luigi Di Maio), kuris tuo metu buvo darbo ir socialinių reikalų ministru.

M.Salvinis laikėsi griežtos antiimigracinės politikos, kurią ir žadėjo savo rinkėjams.

2019 m. rugpjūtį laivas „Open Arms" Viduržemio jūroje paėmė daugiau nei 160 migrantų - oficialiai aiškinama, esą laivas dalyvavo „gelbėjimo misijoje", tačiau jokių vyriausybinių įgaliojimų laivo įgula neturėjo, todėl gali būti laikomas žmonių kontrabandos įrankiu.

Po devynių dienų JAV aktorius Ričardas Giras (Richard Gere) su kitais aršiais leftistais į laivą nugabeno reikalingų produktų, o dėl menamų sveikatos problemų iš jo vis buvo evakuojami nelegalai.

„Open Arms" laivas buvo nuleidęs inkarą prie Lampedūzos salos, tačiau jam neleista prisišvartuoti uoste. Blogėjant sanitarinei situacijai ir augant įtampai, nelegalūs migrantai šokdavo už borto į vandenį ir mėgindavo plaukti iki kranto.

Galų gale prokurorai nusprendė, kad laivas turėtų būti apieškotas ir areštuotas, tai reiškė, kad jis galėjo prisišvartuoti uoste su jame buvusiais migrantais.

M.Salvinis nuolat akcentavo, kad jis gynė Italijos ir vyriausybės interesus. Teismas oficialiai prasidėjo rugsėjo 15 d., bet iš karto buvo atidėtas iki spalio 23 dienos.

Organizatorių nuotr.

Komentuoja politologas Vadimas VOLOVOJUS:

Vadinamosios žmogaus teisių organizacijos nuolat demonstruoja perdėtą rūpestį nelegaliais migrantais, tačiau tokiose šalyse kaip Italija ar Prancūzija teismai dažnai įtraukiami į politinius žaidimus ir visais tais atvejais pasklinda negeras politinio susidorojimo kvapelis...

Kitaip sakant, neatmesčiau tikimybės, kad ir M.Salvinio atveju teismas panaudotas kaip viena iš politinės kovos priemonių, siekiant sužlugdyti politinius oponentus.

Tačiau ši situacija atskleidžia kur kas rimtesnę problemą, kurią akcentuoja ir Lietuva: pagaliau reikia Europos Sąjungoje priimti kažkokias visiems vienodas elgesio su nelegaliais migrantais taisykles.

Nes dabar valstybės su nelegalų antplūdžiais tvarkosi, kaip išmano, savarankiškai, kadangi neturi laiko laukti, kol kažkas Briuselyje atsibus ir sukurs bendrą tvarką.

Dabar iš centrinės ES valdžios mus pasiekia tik destrukcija: iš Briuselio dažniausiai sklinda tik tuščia kritika - va, jūs ten neteisingai elgiatės, pažeidžiate žmogaus teises ir pan. O kaip elgtis teisingai - neaišku...

Juk nelegalios migracijos bangos jau ne pirmi metai ritasi viena po kitos per Europą, o bendros tvarkos kaip nėra, taip nėra...

Matyt, suvokiant gremėzdišką biurokratinį mechanizmą, niekas tiesiog nenori tuo užsiimti ir visi laukia, gal kaip nors susitvarkys savaime.

Juk pirmiausia reikia, kad kažkas tas taisykles suformuluotų, parašytų, išsiuntinėtų visiems nariams. Reikia organizuoti ministrų susitikimus, tartis, rasti bendrą sutarimą, kas dažnai neįmanoma net Bendrijos viduje...

O kur dar įvairios nevyriausybinės organizacijos ar vadinamieji žmogaus teisių aktyvistai, kurie būtinai rėks, kad taisyklės yra labai blogos, jų nė neskaitę...

Taigi, paprasčiau yra nieko nedaryti ir, apsimetus moralistais, kritikuoti atskiras šalis, kad blogai elgiasi - gal kaip nors visa tai baigsis...

Organizatorių nuotr.

Matėjus Salvinis, neįsileisdamas „gelbėtojus“ vaidinančio žmonių kontrabandininkų laivo, vykdė isipareigojimus savo rinkėjams ir gynė valstybės interesus, tačiau dabar gali už tai gauti 15 metų kalėjimo. EPA - Eltos nuotr

Sidebar placeholder