Graikijos pensininkai protestuoja reikalaudami daugiau pinigų (1)

Šimtai pensininkų trečiadienį išėjo į Atėnų gatves reikalaudami padidinti pensijų išmokas, kad galėtų susidoroti su augančia infliacija ir energijos sąnaudomis.

Policijos skaičiavimu, į demonstraciją sostinės centre susirinko 1300 žmonių. „Kainoms kylant, pensija išnyksta per pirmąsias penkias dienas“, – naujienų agentūrai AFP sakė Georgia Farmakidi, Rodo salos pensininkų sąjungos vadovė. „Šiais metais mūsų daugiabutyje šildymas nebus įjungtas“, – pridūrė G. Farmakidi.

Protestuotojai žygiavo prie parlamento nešini plakatais, raginančiais „sumažinti pagrindinių prekių kainas“ ir gerinti „sveikatos apsaugą“.

Finansų krizė ir visoje šalyje įvestas griežtas taupymas per pastarąjį dešimtmetį suvalgė atlyginimus ir pensijas. Į pensiją išėjęs gamyklos darbuotojas Alexandras Solomas sakė, kad negali išgyventi iš savo 640 eurų per mėnesį pensijos. „Kaip galime susidoroti su aukštomis energijos kainomis ir infliacija? - klausė 75 metų pensininkas. - Esame ant skurdo ir bado ribos, o mano žmona neturi jokių pajamų". „Jie sumažino mūsų pensiją, bet valdantieji turi pakankamai pinigų, kad galėtų gerai gyventi“, – kritikavo jis konservatorius ir ankstesnę kairiųjų administraciją.

Pasak finansų ministro Christo Staikouro, Graikija šiais metais išleido devynis milijardus eurų energetikos ir COVID krizei įveikti. Infliacija Graikijoje pernai balandį viršijo 10 proc., o birželį pasiekė aukščiausią tašką ir buvo 12,1 proc., o po to ėmė slūgti.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder