Gruzijos rinkimuose - pažeidimų lavina 

Sekmadienį Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) tarptautiniai stebėtojai pareiškė, kad Gruzijos savivaldybių rinkimus temdė plačiai vykdytas bauginimas ir daug kitų pažeidimų.

Buvęs Gruzijos prezidentas Michailas Saakašvilis eilinį kartą buvo suimtas, šįkart tai nutiko gimtinėje per patį rinkimų įkarštį. EPA-Eltos nuotr.

Šeštadienį vykusių rinkimų aplinką „drumstė plačiai paplitę ir nuolatiniai įtarimai dėl bauginimo, balsų pirkimo, spaudimo kandidatams bei rinkėjams ir nevienodų sąlygų", - sakė ESBO stebėtojai spaudos konferencijoje sostinėje Tbilisyje.

Jie taip pat teigė, kad valdančiosios partijos „Sakartvelo svajonė" „piktnaudžiavimas administraciniais ištekliais" suteikė jai „neteisėtą pranašumą" ir kad „susirūpinimą kelia žurnalistų bauginimo ir smurto prieš juos atvejai".

Suskaičiavus balsus beveik visose rinkimų apylinkėse, partija „Sakartvelo svajonė" rinkimuose pirmauja surinkusi 46,6 proc. balsų, o visos opozicinės partijos kartu sudėjus surinko 53,4 proc. balsų, rodo oficialūs rezultatai.

„Sakartvelo svajonė" savo pareiškime teigė, kad atidžiai stebėti rinkimai „vyko pagal aukščiausius demokratinius standartus".

Tačiau opozicinės partijos sekmadienį pareiškė, kad plačiai paplitę pažeidimai pakirto rinkimų patikimumą, be to, rinkimų metu įsivyravo įtampa, kai grįžęs iš tremties buvo suimtas pagrindinis šalies opozicijos lyderis ir buvęs prezidentas Michailas Saakašvilis.

Jo įkalinimas dar paaštrino politinę krizę, kuri apėmė Sakartvelą praėjusį spalį, kai opozicinės partijos pasmerkė parlamento rinkimus kaip suklastotus, atsisakė užimti vietas įstatymų leidžiamojoje valdžioje ir surengė masinius protestus, reikalaudamos pirmalaikių rinkimų.

Prieš suėmimą M.Saakašvilis paragino savo šalininkus išeiti į gatves, kad „apgintų rinkimų rezultatus". Tačiau opozicinės partijos kol kas susilaiko nuo protestų, nes laukia tarptautinių stebėtojų išvadų.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder