Jachta

Gyventi gražiai neuždrausi: Putino šeima, nepaisydama visų sankcijų, Vakaruose perka jachtas ir verslo lėktuvų atsargines dalis

(6)

Nepaisant draudimo parduoti jachtas Rusijai, Prancūzijoje pagamintą prabangią burinę jachtą „Immortal Dreamer“ neseniai nusipirko įmonė, susijusi su Vladimiro Putino sūnėnu Michailu Šelomovu, - paskelbė „The Insider".

Ir nors Rusijos civilinė aviacija kenčia nuo nuolatinių gedimų dėl atsarginių dalių trūkumo, Alinos Kabajevos verslo lėktuvą aptarnaujanti įmonė lyg niekur nieko importuoja vakarietiškas dalis.

Nemirtingas svajotojas

Vakarų sankcijos draudžia parduoti jachtas Rusijai, bet jei esi Putino šeimos narys, draudimai tau negalioja.

Burlaivis „Immortal Dreamer“ buvo pastatytas Prancūzijoje 2023 m. CNB (Construction Navale Bordeaux) laivų statykloje. 

Šio modelio, Lagoon Seventy 7, projektą prižiūrėjo garsusis Patrickas Le Kemanas.

Keturių kajučių jachtoje telpa 18 keleivių. „Seventy 7„ salone galima pabėgti nuo kasdienio šurmulio ir patirti gyvenimą laive elegantiškų detalių ir išskirtinių medžiagų aplinkoje“, - burlaivį pristato pardavėjai.

Jachta buvo nuleista į vandenį 2023 m. pradžioje, o rugpjūtį, remiantis „The Insider“ turimais muitinės dokumentais, ji tranzitu per Turkiją atplaukė į Rusiją. 

Tarpininkas buvo „Burevestnik Group“, kurios savininkas Andrejus Boiko žinomas kaip Kremliui artimas jachtų importuotojas. 

Vienas iš „Burevestnik Group“ darbuotojų buvo vienas iš Putino ir Kabajevos garsiausios jachtos „Šeherazada“, kurioje įrengta dziudo salė ir vandens diskoteka, vyresniųjų įgulos narių.

Burlaivio „Immortal Dreamer“ pirkėjas buvo anksčiau nežinoma UAB „Mercury“. 

Leidinys „The Insider“ pasidomėjo formaliais šios įmonės savininkais, vadovais ir darbuotojais: paaiškėjo, kad daugelis jų lygiagrečiai dirba LLC „Akcept“, asmeninėje V. Putino sūnėno Michailo Šelomovo įmonėje. 

M. Šelomovas yra V. Putino pusbrolio sūnus, o jo turto vertė įvertinta daugiau nei milijardu dolerių.

Iš pradžių „Mercury“ 2014 m. įkūrė Oksana Moskalenko, bendrovės „Aksept“ darbuotoja. 

Abi įmonės taip pat turi bendrą buhalterę - Tatjaną Vorožbit. Dabartinė „Mercury“ įkūrėja ir generalinė direktorė Aleksandra Lašajeva atlyginimą gauna iš „ADB Management“ - bendrovės, kuriai M. Šelomovas ir V. Putino draugas Jurijus Kovalčiukas perdavė valdyti savo turtą banke „Rossija“.

Naujoji prancūziška jachta Merkurijui kainavo daugiau kaip 700 mln. rublių. 

Pasak „The Insider“, pagrindinis ir praktiškai vienintelis su Šelomovu susijusios fiktyvios įmonės lėšų šaltinis yra „AO Arotron“. 

Pinigai pervedami pagal paskolų sutartis. 

„Arotron“ taip pat buvo vienas iš garsiųjų Putino rūmų Gelendžike rėmėjų, o bendrovės įkūrėjas Aleksandras Plechovas buvo įtrauktas į V. Putinui artimo violončelininko ir nominanto Sergejaus Roldugino ofšorinių lėšų valdytojo sąrašą.

Naujoji prancūziška jachta kainuoja daugiau kaip 700 mln. rublių

Be to, Prancūzijoje įsigytos jachtos ryšį su Putino šeima įrodo ir „Mercury“ darbuotojų naudoti elektroninio pašto adresai. 

Kaip nurodė „The Insider“, jie yra korporatyviniuose domenuose llcinvest.ru ir mksmail.ru, kuriais naudojasi ne tik V. Putino sūnėno J. Šelomovo, bet ir jo draugo V. Kovalčiuko bei buvusios prezidento meilužės Svetlanos Krivonogich įmonių darbuotojai.

Beveik iš karto po to, kai buvo įvežta į Rusiją, jachta „Immortal Dreamer“ buvo pervadinta ir dabar vadinasi „Kamčiatka“. 

Paskutinį kartą „Kamčiatka“ radaruose pasirodė pavasarį netoli Tuapsės. Pasak „The Insider“, „Merkurijus“ nuomojasi stovėjimo vietą iš Taganrogo aviacijos mokslinių tyrimų ir technikos komplekso „Beriev“ (TANTK), kuris gamina amfibijas, tarp jų ir skirtas Gynybos ministerijai. 

Ryšys tarp burlaivio ir šios įmonės gali pasirodyti keistas, tačiau paaiškinimas paprastas: TANTK Gelendžiko įlankos vandenyse turi hidroakadromą, taip pat nakvynės namus Gelendžike su nuosava prieplauka.

Pats J. Šelomovas, remiantis „The Insider“ turimais jo skrydžių užsakymo duomenimis, reguliariai lankosi Juodosios jūros pakrantėje. 

Jis su žmona ir dviem vaikais skrenda iš Sankt Peterburgo į Sočį (Gelendžiko oro uostas uždarytas nuo 2022 m. vasario 24 d.).

Nei Putino sūnėnui Šelomovui, nei bendrovėms, susijusioms su prabangaus prancūziško burlaivio importu į Rusiją, Vakarų sankcijos netaikomos. 

Kaip išsiaiškino „The Insider“, sankcijos netrukdo į Rusiją pristatyti ir prabangaus Alinos Kabajevos verslo lėktuvo dalių.

A. Kabajevos verslo lėktuvas

Sankcijos smarkiai paveikė Rusijos civilinę aviaciją: „Aeroflot“ turėjo išardyti kai kuriuos savo lėktuvus, nes negalėjo importuoti dalių iš užsienio. 

Tačiau V. Putino aplinkai apribojimų nėra.

Neoficiali Vladimiro Putino žmona keliauja 3 mlrd. rublių vertės lėktuvu „Falcon 7X“. 

Šį verslo lėktuvą - bent jau iki šiol - aptarnavo bendrovė „Russair“, kuri jį nuomojosi iš draudiko „Sogaz“, kurio akcininkais dar devintajame dešimtmetyje buvo Šelomovas, Kovalčiukas ir kiti V. Putinui artimi žmonės.

Oficialūs „Russair“ naudos gavėjai per „Briz LLC“ yra trys žmonės:

Olga Narovskaja, Jekaterina Godzelich ir Aleksandras Samošiukas. 

Visi jie taip pat yra susiję su V. Putino draugų, šeimos narių ir „piniginių“ valdomu turtu.

O. Narovskaja, pasak „The Insider“, atlyginimą gauna iš bendrovės „Investment Solutions LLC“, kuri priklauso V. Putino bendramoksliams Nikolajui Jegorovui ir Ilgam Ragimovui. 

Kita Narovskajos darbovietė - UAB „Binom“, kuri, kaip paaiškėjo, yra formali Putino rūmų Gelendžike savininkė.

Samosiukas yra Putino bendraklasių bendrovės „Investment Solutions“ generalinis direktorius ir ne visą darbo dieną dirba Putino sūnėno Šelomovo įmonėje „Akcept“. 

Trečiasis priedangos naudos gavėjas iš oro linijų, Godzelichas, taip pat yra įtrauktas į „Akcept“ sąrašą.

„Russair“ nėra taikomos sankcijos ir toliau gauna atsarginių dalių vakarietiškam prabangiam verslo lėktuvui ‚Falcon‘ karo metu. 

Remiantis „The Insider“ turima muitinės informacija, 2023 ir 2024 m. bendrovė į Rusiją importavo siųstuvą, o-žiedus ir tarpines, trosų apvalkalą, įžeminimo laidą, atsarginius maitinimo šaltinius, orlaivių padangas, gesintuvus, traversus, spyruoklines poveržles, veržles, dujų išleidimo įtaisus, helio balionus, dūmų gaubtus, laikiklius, sraigtus, garso ausines, deguonies kaukes pilotams ir kitus „Falcon“ gaminius. 

Visi gamintojai yra vakarietiški: iš JAV, Prancūzijos, Kanados ir Jungtinės Karalystės.

„Russair“ netaikomos sankcijos ir toliau gauna Vakarų gamintojų atsargines dalis prabangiems verslo lėktuvams “Falcon

Tiekimas asmeninei V. Putino aplinkos oro bendrovei vyksta per Turkiją, JAE ir Maldyvus. 

Tinkluose dalyvauja „Al Abrar General Trading“, „Ats Heavy Equipment & Machinery Spare Parts Trading“, „Count Asia“ (Kazachstanas) ir „J. A .R W Shops And Tools“. A .R W Shops And Tools Maint.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder