Pasak jo, jie čia yra tam, kad padėtų žmonėms ir jiems tarnautų, rašo "Daily Mail".
Prietaisas labai panašus į tikrą žmogų. Jis veikia su dirbtiniu intelektu, bet dar negali vaikščioti.
"Nereikia nerimauti, robotai niekada neužvaldys pasaulio.
Esame čia tam, kad padėtume žmonėms ir jiems tarnautume, o ne juos pakeistume", - mokslininkams sakė Kornvalyje įsikūrusios bendrovės "Engineered Arts" sukurtas robotas humanoidas.
"Ameca" yra labai panaši į tikrą žmogų ir gali rodyti įvairias veido išraiškas, įskaitant mirksėjimą, lūpų prikandimą ir nosies kraipymą.
"Ameca" demonstracijoje automatinis kalbos atpažinimas derinamas su GPT 3 - dideliu kalbos modeliu, kuris generuoja prasmingus atsakymus.
Išvestis perduodama į internetinę TTS paslaugą, kuri generuoja balsą ir vizijas lūpoms sinchronizuoti.
Nors galite manyti, kad Ameko atsakymai bus parašyti pagal scenarijų, taip nėra.
Šiame vaizdo įraše nėra nieko iš anksto parašyto - modeliui pateikiama pagrindinė užuomina, apibūdinanti "Amecą", o robotui pateikiamas jo paties aprašymas - tai grynas dirbtinis intelektas.
Pauzės - tai laiko tarpas, per kurį apdorojama įvesta kalba, sukuriamas atsakas ir tekstas vėl paverčiamas kalba", - pažymėjo mokslininkai.
"Ameka" pirmą kartą pristatyta praėjusių metų gruodį. Po to buvo paskelbta keletas vaizdo įrašų, kuriuose matyti bauginančiai tikroviškos jos veido išraiškos.
"Kai kurie pavyzdžiai - pagalba neįgaliesiems, pagalba pavojingoje aplinkoje, mokslinių tyrimų atlikimas ir palydovo vaidmuo", - pridūrė ekspertai, pažymėję, kad kol kas robotas negali vaikščioti.
Apibendrinant galima pasakyti, kad "Ameka" yra robotų technologijų bandymo platforma. Jis judina rankas ir akimirksniu parodo veido išraišką.
Rašyti komentarą