Humanoidinis robotas sako, kad androidai neketina užvaldyti pasaulio

Pažangiausias pasaulyje humanoidinis robotas Ameka patikino, kad žmonės neturi dėl ko nerimauti, nes androidai neužvaldys pasaulio.

Pasak jo, jie čia yra tam, kad padėtų žmonėms ir jiems tarnautų, rašo "Daily Mail".

Prietaisas labai panašus į tikrą žmogų. Jis veikia su dirbtiniu intelektu, bet dar negali vaikščioti.

"Nereikia nerimauti, robotai niekada neužvaldys pasaulio.

Esame čia tam, kad padėtume žmonėms ir jiems tarnautume, o ne juos pakeistume", - mokslininkams sakė Kornvalyje įsikūrusios bendrovės "Engineered Arts" sukurtas robotas humanoidas.

"Ameca" yra labai panaši į tikrą žmogų ir gali rodyti įvairias veido išraiškas, įskaitant mirksėjimą, lūpų prikandimą ir nosies kraipymą.

"Ameca" demonstracijoje automatinis kalbos atpažinimas derinamas su GPT 3 - dideliu kalbos modeliu, kuris generuoja prasmingus atsakymus.

Išvestis perduodama į internetinę TTS paslaugą, kuri generuoja balsą ir vizijas lūpoms sinchronizuoti.

Nors galite manyti, kad Ameko atsakymai bus parašyti pagal scenarijų, taip nėra.

Šiame vaizdo įraše nėra nieko iš anksto parašyto - modeliui pateikiama pagrindinė užuomina, apibūdinanti "Amecą", o robotui pateikiamas jo paties aprašymas - tai grynas dirbtinis intelektas.

Pauzės - tai laiko tarpas, per kurį apdorojama įvesta kalba, sukuriamas atsakas ir tekstas vėl paverčiamas kalba", - pažymėjo mokslininkai.

"Ameka" pirmą kartą pristatyta praėjusių metų gruodį. Po to buvo paskelbta keletas vaizdo įrašų, kuriuose matyti bauginančiai tikroviškos jos veido išraiškos.

"Kai kurie pavyzdžiai - pagalba neįgaliesiems, pagalba pavojingoje aplinkoje, mokslinių tyrimų atlikimas ir palydovo vaidmuo", - pridūrė ekspertai, pažymėję, kad kol kas robotas negali vaikščioti.

Apibendrinant galima pasakyti, kad "Ameka" yra robotų technologijų bandymo platforma. Jis judina rankas ir akimirksniu parodo veido išraišką.

Organizatorių nuotr.
 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder