JAV branduolinis povandeninis laivas

Į Pietų Korėjos uostą įplaukė JAV branduolinis povandeninis laivas

Pirmą kartą per keturis dešimtmečius į Pietų Korėjos uostą įplaukė JAV branduolinį ginklą galintis nešti povandeninis laivas, antradienį pranešė vienas Baltųjų rūmų pareigūnas, sąjungininkėms kovojant su augančiomis Šiaurės Korėjos karinėmis grėsmėmis.

Korėjos pusiasalio kaimynių santykiai šiuo metu išgyvena vieną didžiausių visų laikų krizių – diplomatija įstrigusi, o Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas ragina aktyviau plėtoti ginkluotę, įskaitant taktinius branduolinius ginklus.

Reaguodami į tai Seulas ir Vašingtonas sustiprino bendradarbiavimą gynybos srityje ir surengė bendras karines pratybas su pažangiais nesusekamais („stealth“) naikintuvais ir JAV strateginėmis priemonėmis.

Antradienį Seule jie surengė pirmąjį Branduolinės konsultacinės grupės (angl. Nuclear Consultative Group) susitikimą, kurio tikslas – pagerinti abiejų sąjungininkių branduolinės veiklos koordinavimą ir padidinti karinę parengtį prieš Šiaurės Korėją.

„Mums kalbantis, amerikiečių branduolinis povandeninis laivas šiandien įplauks į Busano uostą, tai pirmas amerikiečių branduolinio povandeninio laivo vizitas per pastaruosius dešimtmečius“, – po susitikimo žurnalistams sakė Baltųjų rūmų pareigūnas Indijos ir Ramiojo vandenyno regiono reikalams Kurtas Campbellas.

Povandeninis laivas „USS Kentucky“ antradienio popietę atplaukė į Pietų Korėjos Pusano uostą, pranešė Pietų Korėjos gynybos ministerija.

Pastarąjį kartą Vašingtonas vieną iš savo branduolinį ginklą galinčių nešti povandeninių laivų Pietų Korėjoje dislokavo 1981 metais.

Balandį, kai Pietų Korėjos prezidentas Yoon Suk-yeolas su valstybiniu vizitu lankėsi JAV, Vašingtonas paskelbė Korėjos pusiasalyje dislokuosiantis povandeninį laivą, galintį paleisti balistines raketas su branduolinėmis galvutėmis.

Konkretus terminas tuomet nebuvo nurodytas.

„JAV pusė pademonstravo tvirtą pasiryžimą, kad tuo atveju, jei Šiaurės [Korėja] branduoliniais ginklais užpuls Pietų [Korėją], bus imtasi neatidėliotinų, įtikinamų ir ryžtingų atsakomųjų priemonių, o jos režimas bus sunaikintas“, – žurnalistams sakė Pietų Korėjos patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Kim Tae-hyo, kuris kartu su K. Campbellu pirmininkavo grupės susitikimui.

Pchenjanas griežtai nesutinka, kad aplink Korėjos pusiasalį būtų dislokuoti JAV branduoliniai ginklai.

Kim Yo Jong, įtakinga Kim Jong Uno sesuo, pirmadienį pareiškė, kad tokie veiksmai tik privers Šiaurės Korėją dar labiau nutolti nuo galimų derybų.

Pasak jos, šalis yra „pasirengusi ryžtingai pasipriešinti bet kokiems veiksmams, kuriais pažeidžiamas jos suverenitetas“.

Kim Yo Jong taip pat atmetė derybų su Jungtinėmis Valstijomis galimybę pavadinusi ją fantazija.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder