ISIS rengė sąmokslą nužudyti buvusį JAV prezidentą George'ą W. Bushą, teigiama pranešime

Atskleista, kad įtariamas ISIS žudikas JAV kūrė planą nužudyti buvusį JAV prezidentą George'ą W. Bushą ir net buvo apžiūrėjęs jo namus Dalase, - paskelbė
dailystar.co.uk.

Agentas planavo per Meksikos sieną slapta pergabenti mirtininkų būrį, kad įvykdytų užduotį.

Forbes praneša, kad Ohajuje įsikūręs "ISIS operatyvininkas" sakė norėjęs nužudyti Bušą, nes manė, kad jis atsakingas už daugelio irakiečių nužudymą ir šalies sugriovimą po 2003 m. invazijos.

FTB orderyje taip pat išsamiai nurodyta, kad įtariamasis sąmokslininkas teigė esąs Irako pasipriešinimo judėjimo narys ir 2003-2006 m. karo metu sprogdindamas automobilius nužudė daug JAV karių.

FTB teigė, kad schema buvo atskleista padedant dviem informatoriams ir stebint įtariamo veikėjo paskyras socialiniuose tinkluose.

Už sąmokslą atsakingas asmuo Amerikoje buvo tik nuo 2020 m. ir buvo pateikęs prieglobsčio prašymą.

Sąmokslas buvo atskleistas po to, kai agentai, atlikę tyrimą, pasiūlė įtariamajam pagalbą ir žinias apie suklastotų imigracijos ir asmens tapatybės dokumentų gavimą bei neteisėtą žmonių gabenimą.

2021 m. lapkritį agentai sužinojo apie sąmokslą po to, kai įtariamasis paklausė "slapto šaltinio", kaip "gauti policijos ir (arba) FTB tapatybės dokumentų ir ženklelių kopijas arba suklastotus dokumentus", kad galėtų įvykdyti nužudymą.

Įtariamasis teigė priklausantis elitiniam daliniui "Al-Raed", kuriam vadovauja buvęs mirusio despoto Sadamo Huseino pilotas.

Per pokalbį su slaptu FTB šaltiniu agentams pavyko sužinoti, kad įtariamasis ketino į Ameriką atsivežti septynis grupuotės narius, kurie nužudytų buvusį prezidentą.

Pasak orderio, įtariamojo užduotis visame tame buvo "surasti ir vykdyti buvusio prezidento Bušo rezidencijų ir (arba) biurų stebėjimą bei gauti šaunamųjų ginklų ir transporto priemonių, kurias būtų galima panaudoti nužudymui".

Tuo tikslu jie nuvyko į Bušo namus ir padarė jo apsaugos priemonių vaizdo įrašą.

 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder