Istorinis momentas: Bidenas atvyko į Kijevą, skelbia apie naują paramą Ukrainai

(4)

Šis netikėtas vizitas įvyko jam nuvykus į kaimyninę Lenkiją susitikti su Prezidentu Andrzejumi Duda.

Anksčiau buvo skelbta, jog J. Bidenas nesilankys kaimyninėje Ukrainoje, tačiau skelbimai nepasitvirtino. Šalies prezidentas atvyko į Ukrainą.

Socialiniuose tinkluose pasirodė vaizdo įrašas, kur JAV lyderis užfiksuotas kartu su V. Zelenskiu.

J. Bidenas į Kijevą atvyko Ukrainai minint dieną, kai prieš devynerius metus vykusių antivyriausybinių protestų metu žuvo 107 žmones.

Kijeve oficialūs vizitai dažni, tačiau šis vizitas kitoks. Tai, kad JAV prezidentas susitinka su Ukrainos vadovu pačiame sostinės centre, pačiame karo įkarštyje, yra reikšminga ir simboliška.

Praėjus beveik metams nuo karo pradžios, tai aiški žinia Maskvai, kad JAV ir Vakarai nieko nebijos ir toliau rems Ukrainą.

Ukrainos užsienio reikalų viceministras Andrijus Melnykas anksčiau pranešė, kad pirmadienį Kijeve lankysis „pagrindiniai Ukrainos partneriai“.

„Kol kas išsaugokime intrigą ir neužbėkime įvykiams už akių. Tikiuosi, kad rengiama staigmena bus sėkminga. Nes mums svarbu, kad pirmųjų agresijos, didelio masto agresijos, metinių išvakarėse jaustume ir matytume ne tik žodinę paramą, ne tik solidarumą, kurį matėme, bet ir dar didesnę pagalbą ir mūsų svarbių pagrindinių partnerių buvimą Kijeve. Palaukime, liko visai nedaug“, – sakė viceministras.

Anksčiau žiniasklaida pranešė, kad Kijevo centre buvo užblokuotos kelios gatvės, jose buvo pastebėtas automobilių kortežas.

Netikėto vizito į Kijevą metu J. Bidenas paskelbė apie pusės milijardo dolerių paramą Ukrainai

JAV prezidentas Joe Bidenas pirmadienį per netikėtą vizitą Ukrainoje paskelbė apie pusės milijardo dolerių papildomą paramą Ukrainai, pranešė CNN.

J. Bidenas stovėdamas kartu su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu, sakė, kad į paketą bus įtraukta daugiau karinės įrangos, įskaitant artilerijos šaudmenis, daugiau „Javelinų“ ir haubicų.

V. Zelenskis sakė, kad jie su J. Bidenu kalbėjosi apie „tolimojo nuotolio ginklus ir ginklus, kurie vis dar gali būti tiekiami Ukrainai, nors anksčiau nebuvo tiekiami“.

J. Bidenas kalbėjo apie Ukrainos pasipriešinimo atkaklumą karui įžengiant į antruosius metus.

„Po metų Kijevas laikosi. Ir Ukraina laikosi. Demokratija laikosi“, – sakė J. Bidenas.

J. Bidenas pirmadienį prezidento rūmuose Kijeve susitiko su V. Zelenskiu ir pirmąja ponia Olena Zelenska.

Istorinis vizitas įvyko likus kelioms dienoms iki Rusijos plataus masto invazijos į šalį metinių.

AFP pranešė, kad per J. Bideno vizitą Kijeve girdėti oro pavojaus sirenos.

V. Zelenskis sveikina J. Bideno vizitą kaip „itin svarbų paramos ženklą“

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pirmadienį pasveikino Kijeve viešintį JAV prezidentą Joe Bideną, pavadinęs šį netikėtą vizitą svarbiu paramos pareiškimu praėjus beveik metams nuo Rusijos invazijos pradžios.

„Josephai Bidenai, sveiki atvykę į Kijevą! Jūsų vizitas yra itin svarbus paramos ženklas visiems ukrainiečiams“, – anglų kalba „Telegram“ paskelbė V. Zelenskis.

Organizatorių nuotr.

 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder