Įvardinta dar viena priežastis, mažinanti Rusijos branduolinių ginklų panaudojimo tikimybę

Rusija nėra pasirengusi panaudoti branduolinių ginklų prieš Ukrainą. Tokią išvadą padarė Karo tyrimų instituto (ISW) analitikai.

Pažymima, kad dieną prieš tai rašistų tinklaraštininkai vėl kėlė branduolinio smūgio Ukrainai klausimą, skųsdamiesi dėl prastos Rusijos karinės vadovybės, kuri leido prarasti Limaną.

Tačiau dabartinės būklės Rusijos kariuomenė beveik neabejotinai negalės veikti mūšio lauke su branduoliniais ginklais, nors turi reikiamą įrangą ir yra istoriškai apmokiusi savo dalinius tai daryti. 

"Chaotiška išsekusių sutartininkų, skubiai mobilizuotų rezervistų, šauktinių ir samdinių mišrainė, kuri šiandien sudaro Rusijos sausumos pajėgas, negali funkcionuoti "branduolinėje" situacijoje", - teigia ekspertai. 

Taigi, kaip teigiama instituto ataskaitoje, bet kuri Rusijos taktinių branduolinių ginklų paveikta teritorija rusams būtų nepereinama ir greičiausiai užkirstų kelią rusų kariuomenei pulti. 

"Ši aplinkybė yra dar vienas veiksnys, mažinantis tikimybę, kad Rusija panaudos taktinius branduolinius ginklus", - priduria analitikai.

Limano išlaisvinimas

Rusija Limaną naudojo kaip logistikos ir transporto mazgą savo operacijoms šiauriniame Donecko regione.

Jo sugrįžimas yra didžiausias Ukrainos pasiekimas mūšio lauke nuo praėjusį mėnesį įvykdyto žaibiško kontrpuolimo šiaurės rytų Charkovo srityje.

Donecko srities Limano išlaisvinimas įvyko praėjus vos dienai po to, kai V. Putinas paskelbė apie neteisėtą keturių Ukrainos regionų, įskaitant Donecką, kuriame yra Limanas, aneksiją ir suteikė jiems Rusijos "branduolinį skėtį".

Ukraina ir Vakarų šalys kategoriškai atmetė Rusijos "valdžios" paskelbimą 15 % Ukrainos teritorijos kaip neteisėtą.

Pastarieji Ukrainos laimėjimai įsiutino V. Putino sąjungininkus, pavyzdžiui, Čečėnijos vadovą Ramzaną Kadyrovą, kuris paragino imtis "drastiškesnių priemonių", įskaitant mažo galingumo branduolinių ginklų panaudojimą.

Sidebar placeholder