Tyrimai rodo, kad policijos pareigūnai, socialiniai darbuotojai ir bendruomenės slaugytojai dirba vienus iš labiausiai stresą keliančių šalyje.
Pirmoje sąrašo vietoje atsidūrė policijos pareigūnai: 6500 iš 100 000 esamų ar buvusių pareigūnų nurodė, kad jų darbas neigiamai paveikė jų psichikos sveikatą.
Šis rodiklis beveik du su puse karto (242 proc.) viršija šalies vidurkį. Maždaug 11 000 iš maždaug 169 231 policijos pareigūno nurodė, kad jų darbas sukėlė arba dar labiau pablogino jų psichikos sveikatos problemas, t. y. maždaug 6,5 proc. visų šias pareigas einančių darbuotojų.
Antroje vietoje yra socialiniai darbuotojai. 6100 iš 100 000 esamų ar buvusių socialinių darbuotojų nurodė, kad jų darbas sukėlė psichikos sveikatos problemų.
Įvardinti didžiausią stresą keliantys darbai Jungtinėje Karalystėje
Trečioji vieta atiteko gerovės ir būsto specialistams. Visoje Jungtinėje Karalystėje beveik du iš penkiasdešimties žmonių (1,9 proc.) nurodė, kad jų darbas sukėlė arba pablogino jų psichikos sveikatos problemas, t. y. 1 900 iš 100 000 gyventojų, arba maždaug 636 000 žmonių visoje šalyje.
Tyrime, kurį atliko asmens sužalojimų ekspertai „Claims.co.uk“, buvo analizuojami vyriausybės sveikatos ir saugos vykdomosios institucijos duomenys, siekiant nustatyti streso, depresijos ar nerimo, kuriuos sukėlė arba pablogino dabartinis ar paskutinis darbas, paplitimą ir lygį.
„Atrodo, kad tokie veiksniai, kaip ilgos darbo valandos, didelė atsakomybė ir su visuomene susijusios pareigos, labai prisideda prie neigiamo poveikio darbuotojo psichikos sveikatai“, – sakė „Claims.co.uk“ atstovas spaudai.
Remiantis duomenimis, mažiausiai streso keliantys darbai šalyje yra buhalterių su darbo užmokesčių susijusių pozicijų.
Anglija.lt naujienas ar jų dalį publikuoti ir/ar kitaip naudoti be raštiško "Anglija.lt Ltd." sutikimo draudžiama.
Rašyti komentarą