JAV eskadrinis minininkas su tomahaukais priartėjo prie Rusijos pietų

(1)

JAV perkėlė karinį laivą prie įplaukos į Juodąją jūrą, nes pranešama apie pasirengimą naujam Rusijos puolimui Ukrainoje ir prezidento Vladimiro Putino grasinimus atsakyti "ne tik šarvuočiais" į Vakarų Kijevui tiekiamus tankus, - rašo "The Moscow Times".

Eskadrinis minininkas "USS Nitze", priklausantis lėktuvnešiui "George H.W. Bush" priartėjo prie įplaukos į Bosforo sąsiaurį ir išmetė inkarą netoli Stambulo, pranešė "USNI News", remdamasi laivo sekimo duomenimis ir JAV 6-ojo laivyno pranešimais spaudai.

"Ali Burke" klasės laivas "USS Nitze", ginkluotas beveik šimtu sparnuotųjų raketų, buvo pirmasis JAV karo laivas, įplaukęs į Juodosios jūros regioną po Rusijos invazijos į Ukrainą.

JAV karinis jūrų laivynas negali tiesiogiai įplaukti į Juodąją jūrą dėl Montrė konvencijos, pagal kurią Turkija karo veiksmų metu Bosforo ir Dardanelų sąsiaurius uždaro karo laivams, kurie nėra priskirti Juodosios jūros uostams.

Nepaisant to, būdamas netoli Stambulo, "USS Nitze" gali pasiekti Krymą, Donbaso karo zoną ir pietinius Rusijos regionus, įskaitant Krasnodaro ir Rostovo sritis.

Raketos "Tomahawk", galinčios sunaikinti taikinius iki 1 300 km atstumu, yra pasiekiamos, pavyzdžiui, Krymo (500 km), Sočio, kur yra V. Putino rezidencija "Bočarov Ručej" (600 km), ir Rostovo prie Dono (1 100 km).

"USS Nitze" turi 96 "Tomahawk" paleidimo įrenginius, kuriuose gali būti įrengtos tiek įprastinės, tiek termobranduolinės kovinės galvutės. "Tomahawk" kovinė galvutė W80, kurios galingumas yra nuo 5 iki 150 kilotonų, priklauso taktinių branduolinių ginklų klasei ir JAV gaminama nuo aštuntojo dešimtmečio pabaigos.

JAV karinių jūrų pajėgų misijos Viduržemio jūros regione tikslas - "glaudžiai bendradarbiauti su NATO partneriais", - komentuodamas vizitą Turkijoje sakė kontradmirolas Dennisas Velezas, smogiamosios grupės, kuriai priklauso "USS Nitze", vadas.

Jis pridūrė, kad JAV kariuomenė yra pasirengusi "atgrasyti" ir "ginti" Šiaurės Atlanto aljansą, jei prireiktų.

Rugpjūtį JAV sustiprino savo laivyno buvimą prie Europos krantų ir pasiuntė antrą lėktuvnešį į Viduržemio jūrą, kuris šiuo metu yra netoli Graikijos.

Eskadrinio minininko dislokavimas Bosforo sąsiauryje įvyko netrukus po to, kai JAV žvalgyba atskleidė, kad Kremlius ruošiasi naujam karo veiksmų eskalavimui Ukrainoje ir planuoja į puolimą mesti šimtus tūkstančių mobilizuotų vyrų, o prireikus - dar iki 200 000.

Kremliui artimi "Bloomberg" šaltiniai teigia, kad posūkis gali įvykti jau vasario arba kovo mėnesį.

V. Putinas skubina generolus ten nuvykti, kol Ukrainos kariuomenė dar negavo ir neįvaldė tankų bei šarvuočių ir nepradėjo savo puolimo, kuris gali būti nukreiptas į Krymą.

Vasario 2 d. V. Putinas pareiškė, kad Rusija "turi ką atsakyti" į Kijevo tiekiamus puolamuosius ginklus.

"Tie, kurie įtraukia Europos šalis, įskaitant Vokietiją, į naują karą su Rusija ir dar neatsakingiau skelbia jį įvykusiu faktu, tie, kurie tikisi nugalėti Rusiją mūšio lauke, matyt, nesupranta, kad šiuolaikinis karas su Rusija jiems bus visai kitoks", - pridūrė jis.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder