Kaliniai atsisako prisijungti prie Rusijos samdinių grupės

JAV pareigūnas teigia, kad kaliniai atsisako prisijungti prie Rusijos samdinių grupės

Rusijos privačiai sukarintai sukarintai organizacijai "Vagnerio grupė" ne visai sėkmingai pavyko užverbuoti 1 500 kalinių, daugelis jų atsisako prisijungti, pirmadienį pareiškė aukštas JAV gynybos pareigūnas. 

"Mūsų informacija rodo, kad "Wagner" Ukrainoje patiria didelius nuostolius, ypač ir nenuostabu, kad tarp jaunų ir nepatyrusių kovotojų", - sakė pareigūnas žurnalistams, kalbėdamas su anonimiškumo sąlyga.

Europos Sąjunga įvedė sankcijas "Wagner Group", kaltindama ją slapta veikiant Maskvos naudai.

Prezidentas Vladimiras Putinas yra sakęs, kad ši grupė neatstovauja Rusijos valstybei, o privatūs kariniai rangovai turi teisę dirbti bet kurioje pasaulio vietoje, jei tik nepažeidžia Rusijos įstatymų.

JAV pareigūnas atkreipė dėmesį į neseniai socialiniuose tinkluose paskelbtus vaizdo įrašus, kuriuose, atrodo, matyti, kaip Jevgenijus Prigožinas, su kuriuo, JAV Iždo departamento ir ES teigimu, yra susijusi "Wagner Group", bando verbuoti nuteistuosius.

Paaiškėjo, kad vaizdo įraše matyti, kaip J. Prigožinas bando užverbuoti Rusijos kalinius, taip pat tadžikus, baltarusius ir armėnus.

Agentūra "Reuters" nepriklausomai nepatikrino socialinių tinklų vaizdo įrašų, nors BBC patvirtino, kad tai buvo "Wagner Group" lyderis.

Pats Prigožinas yra oligarchas ir anksčiau buvo vadinamas "Putino virėju" dėl vakarienių, kurių metu savo restoranuose priimdavo Rusijos prezidentą.

Anksčiau jis neigė sąsajas su samdinių organizacija.

Teisių gynimo grupės ir Ukrainos vyriausybė kaltina "Wagner Group" kovotojus nuo 2014 m. Sirijoje ir Rytų Ukrainoje vykdant karo nusikaltimus.

prigozinas

prigozinas

Šaltinis: euronews.com

Sidebar placeholder