JAV sustabdė dronų „MQ-1C Gray Eagle“ pardavimą Ukrainai: bijo, kad nepatektų į rusų rankas

JAV prezidento Joe Bideno administracija sustabdė keturių didelių dronų „MQ-1C Gray Eagle“ pardavimą Ukrainai, būgštaudama, kad sudėtinga stebėjimo įranga gali patekti į Rusijos kariškių rankas.

Tai pranešė „Reuters“, remdamasi dviem informuotais šaltiniais.

Pažymima, kad bepiločių skraidyklių pardavimas Ukrainai buvo užblokuotas po išsamesnės Pentagono gynybos technologijų saugumo administracijos patikros.

Jos specialistai nusprendė, jog jei dronuose sumontuota aukštųjų technologijų įranga per karo veiksmus patektų į priešo rankas, JAV saugumui gali iškilti pavojus.

Dabar Pentagone svarstoma, ar atblokuoti „MQ-1C Gray Eagle“ pardavimą. Bet net jei bus priimtas teigiamas sprendimas, jam dar turės pritarti Amerikos Kongresas.

Vienas iš aptariamų variantų – dronuose sumontuotų radarų ir jutiklių pakeitimas ne tokia sudėtinga įranga, tačiau tai gali užtrukti kelis mėnesius, sakė vienas iš šaltinių.

Apie JAV planus parduoti Ukrainai kompanijos „General Atomics“ pagamintų bepiločių skraidyklių „MQ-1C Gray Eagle“ buvo sužinota birželio pradžioje.

Ukraina kare prieš Rusiją naudoja kelių tipų mažesnio veikimo nuotolio dronus, pavyzdžiui, „AeroVironment RQ-20 Puma“, „Bayraktar-TB2“.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder