Bidenas ragina Netanyahu siekti „kompromiso“ dėl ginčytinos teismų reformos

Joe Bidenas lankysis Lenkijoje vasario 20-22 dienomis

(1)

Baltųjų rūmų atstovė spaudai penktadienį pranešė, kad JAV prezidentas Joe Bidenas vasario 20-22 dienomis lankysis Lenkijoje.

Jis susitiks su prezidentu Andrzejumi Duda, surengs susitikimą su Bukarešto devyneto lyderiais ir pasakys kalbą prieš Rusijos invazijos į Ukrainą metines.

Karine Jean-Pierre spaudos konferencijoje sakė, kad prezidentas J. Bidenas su A. Duda aptars „mūsų dvišalį bendradarbiavimą, taip pat mūsų bendras pastangas remti Ukrainą ir stiprinti NATO atgrasymo priemones“. J. Bidenas taip pat susitiks su Bukarešto devyneto šalių, esančių rytiniame NATO flange, vadovais, kad dar kartą patvirtintų JAV įsipareigojimą jas ginti.

Ji pridūrė, kad J. Bidenas taip pat pasakys kalbą prieš karo metines ir joje kalbės apie tai, kaip JAV „sutelkė pasaulį palaikyti Ukrainos žmones, kurie gina savo laisvę ir demokratiją, ir apie tai, kad mes ir toliau palaikysime Ukrainos žmones tiek, kiek reikės“.

Penktadienio vakarą A. Duda parašė tviteryje: „Mano kvietimu į Lenkiją dar vieno vizito atvyks JAV prezidentas Joe Bidenas. Lenkija taip pat bus viena iš NATO rytinio flango ir JAV aukščiausiojo lygio susitikimo šeimininkių. Mūsų, kaip sąjungininkių, santykiai yra stipresni nei bet kada anksčiau“.

JAV ambasadorius Lenkijoje Markas Brzezinskis penktadienio vakarą agentūrai PAP sakė: „Džiaugiuosi galėdamas pranešti, kad prezidentas Josephas Bidenas vėl atvyksta į Lenkiją. Jis Varšuvoje viešės dvi dienas. Jis atvyksta praėjus vos 11 mėnesių po istorinio vizito Varšuvoje ir Žešuve praėjusių metų kovą“.

„Tai labai aiškus ženklas, kad JAV bei Lenkijos santykiai ir sąjungininkių vienybė Rusijos invazijos į Ukrainą akivaizdoje yra labai svarbūs“, – pridūrė jis.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder