Jungtinėje Karalystėje įregistruota nauja šunų veislė

Susipažinkite su naujausia šunų veisle Didžiojoje Britanijoje! 

Oficialus Jungtinės Karalystės šunų veislynų klubas „The Kennel Club“ oficialiai pripažino lenkų medžioklinį šunį 223-ąja šalyje registruota šunų veisle.

Lenkų medžioklinis šuo yra vidutinio dydžio lengvesnio tipo šuns veislė, išvesta XIII a. medžioklei Lenkijos kaimo vietovėse. Šios veislės šunys turi gerą uoslę, yra aktyvūs ir laikomi labai protingais, rašo „The daily Mail“. Šimtmečius šie šunys buvo naudojami medžioklei Lenkijos miškuose ir atšiauriuose kalnuose, kur jie padėdavo medžioti elnius, šernus ir stirnas.

XX a. septintajame dešimtmetyje lenkų veisėjas, medžiotojas ir kinologas Jozefas Pawuslewiczius padėjo ištobulinti veislę ir pasiekė, kad ji būtų pripažinta Lenkijos kinologų asociacijos bei Tarptautinėje kinologų federacijos.

„Ši veislė tebėra populiari savo gimtojoje šalyje ir aplinkinėse Europos vietovėse, kur jie vis dar yra vieni iš senovinių medžioklinių šunų, skirtų medžioti įvairaus dydžio medžiojamuosius gyvūnus – nuo elnių iki kiškių“, – sakė „The Kennel Club atstovas spaudai.

Iki šiol paskutinė JK pripažinta veislė buvo 2021 metais pripažintas Pirėnų aviganis.

Iš viso „The Kennel Club“ dabar pripažįsta 223 šunų veisles.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder